Author Topic: Konverzija Nitro na El. pogon ??  (Read 3133 times)

Offline bagireli

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Konverzija Nitro na El. pogon ??
« on: December 24, 2013, 05:50:58 PM »
Dobar dan, nov sam u ovom hobiju. Imam Smartech Tornado 4x4 na nitro pogon, ali mi je motor crkao kao i kod svih ostalih nekvalitetnih modela. Pa sam hteo da pitam sta mi je sve potrebno za preradu na elektro pogon i da li je to i moguce...  mmmm
Evo link gde su njegove spec. i slike kako to izgleda, on je u razmeri 1:6...  ")
http://hobby4less.com/smartech-tornado-25cxp-nitro-monster-truck-p-465.html?osCsid=4763b707d1b11db9560c7de4ee8048c6

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Konverzija Nitro na El. pogon ??
« Reply #1 on: December 24, 2013, 07:11:49 PM »
U sustini sve moze, samo je pitanje para. Ako hoces da to ide kao sto je isao sa benzincem onda moras da ides na 8S baterije, sto na kraju ispadne sve jako skupo, tj. veca dara nego mera. Moze i varijanta na 4S ali to iskreno ne znam kako bi izgledalo.

Ako hoces iskren savet najpametnije je da batalis taj model, jer sada ti je crkao motor, posle ce neki dif ili sta vec a delove za njega neces naci a ulozio si pare u konverziju i baterije ...

Kada su automobili u pitanju NAJBITNIJE je da mozes da nabavis delove, a to znaci neki poznati brend.

poz
Veljko

Offline bagireli

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Re: Konverzija Nitro na El. pogon ??
« Reply #2 on: December 24, 2013, 10:11:23 PM »
Pa ne mora da ide tako kao sto je isao. Shvatio sam da kada vozim sam i kada nemam stazu je elektro model mnogo interesantniji za voznju.

Kako ili gde mogu da nabavim nosac za el. motor??   (work)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Konverzija Nitro na El. pogon ??
« Reply #3 on: December 24, 2013, 10:22:08 PM »
Ja ti jos jednom savetujem da to ne radis, a ti naravno kako hoces.

Mislim da bi nosac morao svakako da pravis.

poz
Veljko

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Konverzija Nitro na El. pogon ??
« Reply #4 on: December 24, 2013, 11:40:34 PM »
Ovaj model se samo njima poznatom metodom merenja nasao u 1:6 razmeri, on je inace 1:8 slican po dimenziji LST2 i pokrece ga nitro motor od 4.5 kubika. Po meni bi setap kao sto je jovanovic28 stavljao na losija http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,7819.0.html odgovarao samo bi trebalo videti kakav je spur i koji mod zubaca na ovom Smarteku pa bi moralo malo da se eksperimentise sa pinjonom.
Nosac motora bi mogao sam da napravis od 4-5 mm aluminijuma.

U svakom slucaju je magic u pravu sto se tice delova za ovaj auto, cim nesto bude crklo a to ce najpre biti diferencijali bices u velikoj muci sta uraditi za delove. Ali verovatno hoces da iskoristis ono sto imas i igras se sa igrackom za koju imas novca. Ovu elektrokonverziju koju bi ugradio  mogao bi eventualno da koristis zajedno sa baterijama i na nekom drugom modelu ako dodje do toga da batalis ovaj model usled nedostatka delova.

Pozdrav Ivan

Offline bagireli

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Re: Konverzija Nitro na El. pogon ??
« Reply #5 on: December 25, 2013, 01:03:52 AM »
Hvala na ogovoru, i predlogu.
Mislio sam da to sto ubacim na taj Smartek sacuvam ili prebacim na neki drugi kvalitetniji model koji bi posle njega vozio.

Ja bi to ubacio pa nek traje koliko traje (autic)...   (fiu)
Vec sutra cu da pocnem da skidam sve sto je nepotrebno za elektrokonverziju...  :big smile


Offline bagireli

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Re: Konverzija Nitro na El. pogon ??
« Reply #6 on: December 25, 2013, 10:47:16 AM »
Ako bi' se odlucio da kupim to sa/iz HK, kako placam, kolika je postarna ili sta se placa?
« Last Edit: December 25, 2013, 11:16:46 AM by bagireli »

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816