Author Topic: Problem oko kalibracije ESC  (Read 2520 times)

Offline deki-ns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 245
    • www.globalaccess.co.rs
Problem oko kalibracije ESC
« on: December 24, 2013, 11:09:19 PM »
Pre par dana mi je stigao ovaj komplet SK30A & SM450 V2 Black Quadrotor sa RC TIMERA http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=785&productname=
i APM 2.5 isto sa RC TIMERA

Nakon što sam sve sklopio i poveza, krenuo sam sa kalibracijom, odnosno počeo sam da pratim korak po korak i sve je išlo kako treba dok nisam stigao do kalibracije ESC.Započo sam automatsku kalibraciju kako je preporučeno i nakon kalibracije jedan ESC neće da radi.
Kada povežem bateriju dobijem dva kratka piipa i jedan dug biip, odradim armed i kada gurnem throttle tri motora rade dok četvrti neće da radi i konstantno daje zvučni signela biip, biip, biip, biip... :-\
Pokušao sam i sa manualnom kalibracijom i opet dobijam isti rezultat.



Da li neko ima ideju šta bi moglo da bude i koje je rešenje za problem?

Offline rolex

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 115
Re: Problem oko kalibracije ESC
« Reply #1 on: December 25, 2013, 09:14:35 AM »
Nisam te juce ukapirao da ti samo jedan esc ne radi. Probaj da ga uključis na apm na mesti nekog koji radi pa opet odradi kalibraciju. Ukoliko posle toga opet ne radi onda je defektan ESC.Ako radi na drugom mestu a drugi ESC ne, onda je problem do apma.

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Problem oko kalibracije ESC
« Reply #2 on: December 25, 2013, 12:49:48 PM »
Pozdrav!
Proveri sve lemove još jednom, meni na to liči, ako samo taj jedan ESC/motor svira konstatnto. Od kontrolera do motora i risivera. A imaš i opciju testa svakog motora pojedinačno, kroz MissionPlanner, u TERMINALu otkucaj setup/motor i povezi bateriju, naravno skini propse ili ih bar udalji da se ne upletu u nešto. Ne vrte se brzo motori, samo se testiraju na ovaj način, svaki pojedinačno i obrati pažnju na taj što svira.

Offline deki-ns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 245
    • www.globalaccess.co.rs
Re: Problem oko kalibracije ESC
« Reply #3 on: December 25, 2013, 06:51:36 PM »
Pkušao sam sa testiranjem u MISION PLANERU i tri motora rade kako treba a taj jedan i dalje neradi.Motor se malo pomeri i počne da pišti.
Proverio sam i sve lemove i sve deluje kako treba.Primetio sam da kada povežem bateriju dobijem  zvučni signel da je baterija povezana, ali kada treba da čujem tri biipa (za tri lipo celije ) čuje se samo jedan dugačak biip.Mada i pored toga tri motora rade kako treba.

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Problem oko kalibracije ESC
« Reply #4 on: December 25, 2013, 09:31:23 PM »
@deki-ns

Slicnu situaciju sam imao kad mi je pregoreo jedan KDA motor. Tokom leta sam video da motor ne radi (letece krilo je bilo u pitanju), nakon sletanja nije bilo nikakvih znakova izuzev sto throttle nije radio, nikakvog zvuka ni pokretanja motora, motor nije bio nesto ni topao. Iskopcam bateriju, nakon ponovnog spajanja baterije, cuo se kratak bi-bi-bi-bi stalno.
Kad sam kuci otvorio motor, video sam da je deo namotaja tamniji.
KD A22-10S motor, a ESC neki noname od 35A.
Taj isti NN ESC i danas radi bez greske.

Pokusaj da povezes samo "sumnjivi" ESC sa jednim motorom (koji normalno radi), i vidi kako se ponasa.
Potom drugi ESC (koji normalno radi) sa istim motorom, tako bi trebalo da lociras da li problem pravi ESC ili motor.
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline deki-ns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 245
    • www.globalaccess.co.rs
Re: Problem oko kalibracije ESC
« Reply #5 on: December 25, 2013, 11:16:05 PM »
Probao sam vec i definitivno je problem u kontroleru

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Problem oko kalibracije ESC
« Reply #6 on: December 26, 2013, 09:55:15 AM »

Offline deki-ns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 245
    • www.globalaccess.co.rs
Re: Problem oko kalibracije ESC
« Reply #7 on: December 28, 2013, 01:44:48 PM »
ESC je bio neispravan.
Zamenjen je i sada sve radi savršeno.
Sada čekam da se vetar malo smiri pa da napravim i prvi probni let  :)