Author Topic: cnc master u resniku  (Read 10496 times)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: cnc master u resniku
« Reply #15 on: March 30, 2014, 10:39:28 PM »

   Ima babi kupim cnc pa neka rezhe kolache!!!         :hehe

Kraljuuuuu !!!!  lol :hehe :_D (res)

Verujem da on ima ovako nesto nakaceno ?

http://www.ebay.de/itm/2-2KW-Wassergekuhlte-Frasmotor-Spindel-Frasspindel-VFD-Frequenzumrichter-/301133756388?pt=Industriemaschinen&hash=item461cf877e4


Ja nisam imao izbora, malo mi je to mnogo, i ubedili me da ce mi ovo raditi posao, pa ga ocekujem za koji dan  (yay)

http://www.ebay.de/itm/191084791125?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649


Ja za koji dan zavrsavam cnc, kad sam kupovao elemente, gledao sam i birao kao da cu da secem titanijum od 20mm brzinom od 1m u minuti, ali sad vidim da nema potrebe za seckanje vitroplasta i carbona a mozda i aluminijum od 2-3mm, mozda ne ide tako brzo kao to sto si video kod tog lika, ali koliko je bitna obradna glava, toliko su glodala koja koristis bitna da su vrhunskog kvaliteta.

Naravno sve zavisi ko sta ima u planu da radi  ;namig

Evo koja slicica mojih elemenata, made in germany.  :big smile  nadam se da ce za nedelju dve da krene sklapanje,  jbg ubi me posao, ne stizem sve da radim.










Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: cnc master u resniku
« Reply #16 on: March 31, 2014, 01:14:03 AM »

    Bash je ova prva vodena glava, i uzhivo izgleda ludo, sve je dobro al od sechenja titanijuma nema nishta, tu se podrazumeva i gvozhdje, najtvrdje shto mozhe da seche je aluminijum i to ne mnogo debeo, ide posebna retka karbidna freza. Mozhda posebna konstrukcija mashine da bude za metal i da ima vodeno hladjenje radne povrshine...  Pored ovih voterdzetova cnc je za gvozhdjuriju izgubio trku, cisto u rentabilnosti...

   Baj d vej imam dve table titanijuma, jedan panj i gomilicu sharafa, sad se debelo razmishljam sta da sechem od njega, jer teshko se nabavlja i ljuto je skup...

                                                                                                (<--) (<--) (<--)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: cnc master u resniku
« Reply #17 on: April 22, 2014, 11:41:22 PM »
Ja polako zavrsavam moj CNC  :big smile , stiglo mi je sve od komponenata i delova, za par dana krecem u seckanje  (yay)