Author Topic: Gde ste kupili poslednje baterije? Domace/strane prodavnice? Tesko nabaviti?  (Read 61410 times)

Offline Ivan Milenkovic

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 91
Pozdrav dobri ljudi... Prošlo je već neko vreme od kako sam u potrazi za baterijama. Čuli smo svi, u poslednje vreme, Kina je pooštrila carinske preglede i pravila, pa LIPO baterije ne stižu već neko vreme.

Isto tako, na HobbyKing-u, iz nepoznatih razloga ne može da se naruči ni jedna baterija, pa ni iz EU Warehouse-a.

Da li imate neke predloge gde nabaviti LIPO baterije, u Evropi ili kod nas, a da nije skupo? Da li ste skoro kupili negde gde je povoljno? Pomagajte.. hvala ()-()

Offline doajen

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 100
Nisu kinezi odredili nikakva ogranicenja!
Ogranicenje je uvelo medjunarodno udruzenje avio prevoznika. Zaboravlja se da je Li-po baterija izvrstan "eksploziv" i izazivac pozara, bez posebnih sofisticiranih izazivaca eksplozia!. Ogranicen je broj celija, voltaza i amperaza u nekakvom zbiru u okviru jedne narudjbine, (kakvom nisam siguran), trebas se raspitati (preko kineza, najobicnijim e-mail-om njihoj prodaji u tom smeru i dobices tacnu informaciju) ali je ova moja informacija sasvim sigurna jer sam i sam morao da ispravim svoju narudjbinu baterija po savetu varazdinskih (HR) modelara; secam se samo da je zbir svih baterija morao da bude ispod ili 5 ampera! Pretpostavljam da je tvoj problem u ovome ; ma da ne mora da znaci.
Problem "dotoka" i rokovi isporuke su veoma iskomplikovani pojavom izvesnih zvanicnih dilera firmi koje u potpunosti  snabdevaju kineski proizvodjaci, iz cega proizilazi njihova neodlucnost u dobro poznatom odnosu lojalno-nelojalne konkurencije. U slucajnom sastanku i razgovoru sa direktorom njihovove evropske distribucije, stekao sam utisak njihove nesigurnosti da je mesanje u prodaju proizvoda koje su  vec prodali nekoj firmi koja ima svog dilera kod nas , dostavljanje porudjbine tek po ispunjavanju obaveza prema njima. Recimo, evo primera, ovih "nasih" problema nemaju ni slovenci ni hrvati, kao ni ostali bivsi delovi "YU"! Ali oni nemaju  zvanicne dilere takvih firmi, vec samo prodavnice modelarskih potrebstina; Kolic, Stempihar, Stopar, neke trgovacke kuce...

Nisam ti mnogo pomogao, ali eto, mozda sad znas nesto vise.

Adresu prodavnice (nije ni madjarska ni rumunska a ni ovdasnja) kao i  e-mail i mogucnost nabavke baterija svih proizvodjaca po pristojnim cenama,( radi popusta i odbitka (povratka) PDV.ea); poslacu ti preko P.M, da ne narusavam odredjene norme foruma.

Ako sam se nekome zamerio u nekim delovima posta, izvinjavam se unapred! Hvala

Offline PhoenixBG

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Pozdrav svima, evo jos jednog pocetnika koji ne zna gde povoljno da kupi baterije. Ranije sam narucivao preko HobbyKinga, ali sada nikako ne uspevam (international warehouse mi nudi samo fedex priority, EU prijavljuje gresku, UK prijavljuje da ne moze u Srbiju). Pokusavao sam da narucim i Haiyin baterije sa njihovog sajta i opet naleteo na greske i bagove. Postoji li nacin da se kupe baterije a da ne platim 3-5 puta visu cenu nekom domacem shopu?


Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 460
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Jel uzimao ko iz banggood.com baterije u Srbiji???

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Evo ovde kod nas u SRB ima GENS ACE (prva ruka) cene su uglavnom nize nego  u Nemackoj

http://shop.malaivanca.com/catalog/baterija-punjac-oprema-17483

a za ono sto nemamo na lageru, moze da se poruci iz GENS ACE - Nemacka (ciji smo zvanicni diler za exYU, cene kao u Nemackoj ili nize, zavisno od kolicine, isporuka Beograd ili na Vasu adresu AKS-om…

http://www.gensace.de

za sve ostale INFO 069/1029252 Zajko
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 323
  • Goran Nis
Jel uzimao ko iz banggood.com baterije u Srbiji???

Ja sam uzimao doduse malog kapaciteta 250mah sve je ok bilo.
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Ja sve narucujem kod Zajka,na RC Srbija i RC Avioni,posto jos uvek cekam internet karticu  >:(.Imas dosta popusta kod Zajka,pogotovo za batke,narucis danas stigne sutra i bez brige.

Poz!
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline Ilijak

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 53
Pozdrav,ja uzimam sa Hobbyking-a.

Offline mrburns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Pozdrav,ja uzimam sa Hobbyking-a.

I platis postarinu za baterije 80$ ????? ") ")

Offline motorola_la

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
    • moj fb :)
bangood :D  (yay) (yay) jeste da stize posle mesec dana al stize :D

Offline Ilijak

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 53
Ne,druže!Našao sam kanal preko Mađarske i poručujem isključivo sa evropskog magacina,jer je sve mnogo kvalitetnije.

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 460
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Ne,druže!Našao sam kanal preko Mađarske i poručujem isključivo sa evropskog magacina,jer je sve mnogo kvalitetnije.

Dali bi to podelio i ovde na koji nacin i kako ....

Offline jovule

  • Newbie
  • *
  • Posts: 49
http://stores.ebay.com/duoxl/

Evo vec treci put narucujem od ovog francuza baterije, i za sad nema greske... Em je dzabe slanje (doduse za mene ovde u Rumuniji) em u odnosu na kineze, stize od 7 do 10 dana i to na kucnu adresu a ne u postu ili carinu kakav je slucaj sa ostalim proizvodima sa e-bay-a.

 ()-()

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Ne,druže!Našao sam kanal preko Mađarske i poručujem isključivo sa evropskog magacina,jer je sve mnogo kvalitetnije.

Dali bi to podelio i ovde na koji nacin i kako ....

Slobodane, stvar je vrlo jednostavna, nadjete nekog iz EU, napravite nalog na HK  sa njegovom adresom, porucite i platite baterije. Stizu za 5-6 dana kamionom kroz Evorpu. Posle ti ih primalac posalje busom po nekom ili donese  ili ih pokupis ako ides tamo, tj. varijanta snadji se druze...
« Last Edit: November 22, 2014, 07:14:32 PM by drjack »