Author Topic: Gde ste kupili poslednje baterije? Domace/strane prodavnice? Tesko nabaviti?  (Read 61400 times)

Offline Ilijak

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 53
Tako je druze,stize i nema frke.

Offline skleki

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
  • Bolje umeti nego imati
Ja sam malo nov u RC letenju ali znam da ne moze da ti iz inostranstva stigne paket odmah na kucnu adresu. iskovina je drugo ali paket je paket.
Ja za sebe nabavljam od Zajka, ima cesto akcije pa se isplati

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Pazario ovu bateriju https://www.banggood.com/buy/11.1V-2200mAh-Lipo-Battery-For-RC-Transmitter-C305.html

Platio 11.12.2014, poslano 16.12.2014, stiglo danas 05.01.2015. S obzirom na ove praznike, smatram da je stiglo ekstremno brzo. Nisu me zvali na carinu, stiglo mi na ruke.
« Last Edit: January 05, 2015, 03:43:56 PM by pnedic »

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
moja zalutala u bosni... :sljus
pnedicu,uklapa li se baterija u kuciste stanice?

Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 323
  • Goran Nis
Pazario ovu bateriju https://www.banggood.com/buy/11.1V-2200mAh-Lipo-Battery-For-RC-Transmitter-C305.html

Platio 11.12.2014, poslano 16.12.2014, stiglo danas 05.01.2015. S obzirom na ove praznike, smatram da je stiglo ekstremno brzo. Nisu me zvali na carinu, stiglo mi na ruke.

Koliki ti je bio PDV?
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Pazario ovu bateriju https://www.banggood.com/buy/11.1V-2200mAh-Lipo-Battery-For-RC-Transmitter-C305.html

Platio 11.12.2014, poslano 16.12.2014, stiglo danas 05.01.2015. S obzirom na ove praznike, smatram da je stiglo ekstremno brzo. Nisu me zvali na carinu, stiglo mi na ruke.

Koliki ti je bio PDV?

Nista nisam platio: ni PDV ni carinu (doduse carinu i ne placam na taj iznos). Doneo mi postar na ruke.

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
moja zalutala u bosni... :sljus
pnedicu,uklapa li se baterija u kuciste stanice?

Baterija je legla "ko d.... na nosu". Moze lepo da se postavi u horizontalnom polozaju i jos ima mesta da se ostatak kablova spakuje iznad, a poklopac zatvori bez natezanja. Sirina baterije je kao da su uzimali dimenzije sa Turnigy 9X stanice. Stigla je sa naponom 11.6V tako da mislim da je necu ni puniti neko vreme.

Ono sto cu da uradim je da napravim je jedan "produzni" kablic koji cu da (trajno) utaknem u konektor na stanici, a bateriju kaciti na taj produzni. Ovo zato da ne bih stalno cimao konektor na stanici.

Mislim da je baterija pun pogodak za stanicu - ako zanemarim malo "jaciji" napon nego sto je originalno zamisljen.

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
U zadnje vreme baterije narucujem od Adama.
Izaberem koje su mi potrebne sa HK posaljem mu meilom i baterije stignu na kucnu adresu.

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Da ne ispadne reklama ali i ja narucujem baterije od istog coveka   ;) , maksimalno je korektan , u roku od 7 dana od narudzbine posalje mi ih na kucnu adresu, nema cimanja sa carinom i postom...

Offline mufasa

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Ja pokusao da narucim Lipo 4S sa BangGood, ali prilikom placanja karticom (Visa Virtuon od Raiffeisen banke) javila se greska "General Decline". Ne budem lenj i pozovem banku, a oni kazu da je placanje zaista odbijeno jer je navodno destinacija registrovana za kladjenje/igre na srecu/kockanje?! I
Ako je neko skoro kupovao od njih, kakvom karticom ste placali?

Offline Ilijak

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 53
Ja sam kupovao bas tom karticom na Gudu pre mesec dana i nije bilo problema.

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Vodite racuna kad kupujete kod BangGood-a.
Posle moje zadnje kupovine tamo zvali su me iz banke intese da mi kazu da je pokusana neka mutljavina sa mojom karticom i da ce da mi je blokiraju . Za nedelju dana treba da dobijem novu. Ako vec kupujete tamo samo preko peypala .
Negde sam procitao, cini mi se ovde na forumu, da su nekom mazmuli neke pare sa kartice... (:sok:)
« Last Edit: March 13, 2015, 09:20:32 AM by sman »

Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 323
  • Goran Nis
U zadnje vreme baterije narucujem od Adama.
Izaberem koje su mi potrebne sa HK posaljem mu meilom i baterije stignu na kucnu adresu.
Iso sam uzimao baterije i super su.

Ja pokusao da narucim Lipo 4S sa BangGood, ali prilikom placanja karticom (Visa Virtuon od Raiffeisen banke) javila se greska "General Decline". Ne budem lenj i pozovem banku, a oni kazu da je placanje zaista odbijeno jer je navodno destinacija registrovana za kladjenje/igre na srecu/kockanje?! I
Ako je neko skoro kupovao od njih, kakvom karticom ste placali?

Ja sam placao Virtuon karticom OTP banke i prolayilo je super, sada idem preko paypal-a i takodje prolazi.
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
11-og Decembra prosle godine sam pazario ovu bateriju sa Bangood-a. Sve proslo OK. Platio preko PayPal racuna. Karticu imam u Rajfajzen banci (Visa Virtuon).

http://www.banggood.com/Wholesale-BQY-Power-11_1V-2200mAh-Lipo-Battery-For-RC-Transmitter-C305-p-65643.html

Na racunu moras imati najmanje 20E vise od onog iznosa koji ces da platis. Tj, da ti nakon placanja ostane bar 20E na racunu. U suprotnom nece ti proci placanje uz "inteligentno i deskriptivno" obavestenje "placanje nije proslo, probajte ponovo".

« Last Edit: March 13, 2015, 03:25:38 PM by pnedic »

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
samo za rajfajzen vazi to da imas 20 evra... ja imam i kod banke inteze, tamo to ne vazi i kartica je zarazliku od rajfajzen besplatna odnosno nema odrzavanja... :)aplauz