Author Topic: Gde ste kupili poslednje baterije? Domace/strane prodavnice? Tesko nabaviti?  (Read 61209 times)

Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Znam da ovo nema direktne veze sa baterijama, ali da se nadovezem.

Da, Ali-express ne salje u Srbiju pakete ima vec vise od 4 meseca (tada sam primio zadnji paket).
I meni se desilo isto, a to je da na sve moguce nacine pokusavaju da izbegnu da vrate pare, ali ih ipak vracaju, po malo, ali vracaju.

Inace posta ne radi u celom svetu kako treba...

Uzeo sam iz Amerike onu tanku foliju za sobne modele (neku "Super ultra film, ima oko 1.2g/m2).
I putovala je preko mesec i po dana.  Kada je dosla u Nemacku iz Amerike, avionom... stajala je kod Nemaca 2 nedelje, onda je dosla u Austriju i tamo je stajala 2 nedelje... i tako...

Znaci, kao da posiljke imaju koronu, pa cekaju u karantinu dve nedelje, da se vidi imaju li paketi koronu ili ne... pa na kraju im mere temperaturu, da se vidi da li mogu da ih posalju dalje...

I tako...   Sve lepse od lepseg, ali, znajuci u kakvom svetu zivimo i sa kakvim "divnim" osobama delimo planetu Zemlju, ama bas nista me ne cudi.

A i na kraju krajeva, bas me nesto .... za foliju i za baterije, doci ce vreme da nam "divni" "ljudi" oduzmu i jos po nesto...

Offline mmarkkony

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
Meni je roba kupljena na eBay-u stigla u Srbiju još 20.06. ali nikako da stigne na moju adresu. Da li neko moze da me posavetuje kako da dođem do mog paketa?

Inače, u poslednjih 2-3 meseca od 20 kupovina 15 mi je uredno stiglo, za 4 mi je vraćen novac a ovu poslednju još uvek jurim.

Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Znam i da ovo nema direktne veze sa temom, ali posredne veze ipak ima, pa cu ovo napisati.

U zadnjih dve nedelje dobio sam 7 paketica sa Ali-ekspressa.

Rekao sam (i tako sam i mislio) da Kinezi ne salju robu, ali sam se prevario.  Kinezi su ipak slali robu, e sad gde je roba cekala 5 meseci nije mi jasno.

Posto ne zelim nikome da ostanem duzan, ja sam poceo da im vracam pare, jer su zalbe da paketi ne dolaze sve prosle ima vec jedno mesec dana i ja sam dobio sve moje pare nazad.

E sad, od 7 paketa uspeo sam da vratim novac za 4, tako sto sam trosio moje vreme i nalazio po njihovim radnjama nesto da kupim... sto kada se sabere sa postarinom, koja je sada oko 37 dolara ispadne onoliko koliko dugujem...    Jednom sam vratio novac tako sto sam nasao jednu stvar sa besplatnom postarinom i kupio 8 komada (2 puta po 3 i jednom po 2 komada, jer kad stavis da hoces da kupis 4 postarina poraste na 37 dolara...).

Ima nekih koji ne razumeju da hocu da im vratim pare...  Ko zna sta misle, da hocu nekako da ih prevarim (samo ne znam kako...., kao u onom crtacu: "Ne znam kako si to uradio, ali znam da si uradio).


Tako da ne gresim dusu, Kinezi su ipak slali pakete.

Offline Komodo016

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
  • devdev.rs
    • HireMe-Here
Hajde da malo osvezimo ovaj Topic, nime:

Zanima me gde u poslednjih godinu dana, da ne kazem zadnjih 6 meseci kupujete i narucujete bsterije i ko od dobavljaca trenutno salje za Srbiju?

Proverio sam HobbyKing i CNHL-ov sajt i trenutno ni jedni ni drugi ne salju za srbiju kako su mi rekli - nemaju mogucnosti.

Sto se ove teme tice stvari se menjaju iz nedelje u nedleju i ja sam ostao bez svog dobavljaca a planiram da narucim 10ak batedrija uglavnom meni trebaju 3sx batedrije i nesto malo 2s i sve zu za avione ili Wing varijante letilica, dronove ne trosim tako da razumeju kolege koje rade elektriku o cmu pricam i nadam se da ce neko pomoci i napisati ima li trenutno neki online shop koji salje baterije za nasu divnu srbiju?

Veliki pozdrav i nadam se da sto vise vas podeli iskustva sa ovom, vecito "sugavom" temom kada smo mi u srbiji u pitanju.

Veliko hvalkaz svima koji zele da pomognu i podele mislejnje sa ostalima.

Miki
Senior Website developer, eCommerce Solutions - Web-Shops

Offline presko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1543

Да ли си ово видео?

https://www.rcbuggyland.com/baterije-i-punja-i


Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac

 Ima na KP s'vremena na vreme po pristojnoj ceni.  Nemojte da gledate samo u sekciji za RC modelarstvo, bacite pogled i na deo sa baterijama i punjacima.

Evo jedna po pristojnoj ceni:

                  https://novi.kupujemprodajem.com/elektro-i-rasveta/baterije-i-punjaci/gens-ace-soaring-mini-lipo-2200mah-11-1v-20c-3s1p-xt60/oglas/144745131?filterId=2012326448

Nije reklama i ne poznajem prodavca, da se razumemo.

Offline Komodo016

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
  • devdev.rs
    • HireMe-Here

Да ли си ово видео?

https://www.rcbuggyland.com/baterije-i-punja-i
Jesam druze ali su im jako nerealne cene ako uzmem u obzir i postarinu i carinu jer sam ih nalazio duplo ako ne i troduplo jeftinije u nemackoj.


 Ima na KP s'vremena na vreme po pristojnoj ceni.  Nemojte da gledate samo u sekciji za RC modelarstvo, bacite pogled i na deo sa baterijama i punjacima.

Evo jedna po pristojnoj ceni:

                  https://novi.kupujemprodajem.com/elektro-i-rasveta/baterije-i-punjaci/gens-ace-soaring-mini-lipo-2200mah-11-1v-20c-3s1p-xt60/oglas/144745131?filterId=2012326448

Nije reklama i ne poznajem prodavca, da se razumemo.

Odlicna burazeru i baterija i cena, odoh da narucim... Hvala ti puno, snimam i ja i van RC Modelarstva na KP vec neko vreme, moram da obnovim stek jer su mi neke pocrkale, neke mi nove trebaju i tako. Otkazao sam put za svabiju pa cu morati ovde da se snalazim cisto da mogu da letim neke modele a ostalo cu sacekati pfred leto kuma kad dolazi da mi donese otuda sve na kup i molim lepo.
Javljaj ako snimis jos koju slicnu ovoj sa slicniml, performansama i MAH-om, nista iznad 3S me ne zanima, uglavnom 3S i nekih par komada 2S samo.
Senior Website developer, eCommerce Solutions - Web-Shops

Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Kupio sam ove gens-ace od 2200mAh i ne mogu da kazem da sam razocaran, ali ocekivao sam od njih vise...

Pazite, solidne su, kapacitet je taj, unutrasnji otpor je 10 mili oma po celiji, ali neverovatno, ali neke "rhino" koje sam kupio 2010. godine (da, pre 13 godina i sada rade) od samo 1550 mAh (a sada realnih 1350 mAh - opao im kapacitet) bolje "vuku" model nego ove, znaci kad mogu na oko da primetim da imaju vise snage, to je barem 20% razlika u koristih ovih starih baterija...  Sto je najzalosnije ove stare imaju i veci unutrasnji otpor od oko 15 mili oma po celiji, ali imaju ipak manji pad napona, kako, ne pitajte me, verovatno zato sto se unutrasnji otpor meri pri jako maloj promeni struje...  Recimo pri promeni struje od 2 do 2.2A i tada ispadne da stare baterije imaju vecu promenu napona za tu promenu struje, a ove nove imaju znatno vecu promenu (pad napona) od 0 do tih 2 A na kojima se meri pad napona...
Sto ce reci, da je opste usvojena metoda za merenje unutrasnjeg otpora sa debelom falinkom.

Sve u svemu, hvala za link, jer nema da se kupe povoljno RC lipo baterije, ali su baterije tacno za ono sto pise na njima, a pise "soaring", sto ce reci za neku jedrilicu koja ne srce mnogo struje i ne "kaci se o elisu" za to su super.

Pozdrav,
Petar