Author Topic: Modelarska sezona u Novom Sadu 2014.  (Read 19192 times)

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: Modelarska sezona u Novom Sad 2014.
« Reply #15 on: March 30, 2014, 09:22:18 PM »
E kad comek moze da uziva i to u pratnji svoje dragr  :)aplauz   (<--)
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline Rale

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
    • Aeromodelarstvo iz ugla Milosa Raletica
Re: Modelarska sezona u Novom Sad 2014.
« Reply #16 on: March 31, 2014, 09:47:29 AM »
Da, stvarno je divno biti u drustvu drage osobe  :-*
I juce smo bili na letenju. Obisli smo istocne obronke Fruske gore.
Vreme je bilo idealno. Samo moj model i pticurine u vazduhu.

Pozdrav, Rale

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: Modelarska sezona u Novom Sadu 2014.
« Reply #17 on: June 05, 2014, 10:27:44 AM »
                         I evo posle mogo vremna raport sa Ceneja. Ma pauza je bila samo ovde na forumu a aktinosti nisu izostajale. Letelo se, nesto se i lomilo, putovanja za Budimpestu po opremu i nove modele, imamo i prinovu, Bogdan, novosadski advokat sa novom "Betom 1400".
                         Juce divan dan i mala dobro znana druzina na okupu.   

         
          Sve sami veterani, Milos Raletic-Rale, Julije Edelinski, Vladimir Novta i Bata Stepanovic (iza fotoaparata)

         
          Rale u punom zamahu

         
          Julijeva prinova, Alfa 450, sjajan tenazni visokokriac.

         
          Srecni vlasnik

         
          guzva

         
          sjajan Mutiplexov Funcopter, tek iznesen da vidi Cenej ali zbog nastale guzve u hangaru
          izlaze se prodaji.

                     Slika jucerasnjeg druzenja je lepa ali ne i nesto vesela. Opet nas je malo. Tesko da nas ima koliko prstiju na obe ruke. Ono sto se moze cuti ili su motori modela ili kasljucanje i nejako dovikivanje. Decijih, mladjih glasova, ma toga opet nema. A cini mi se da ih bese jos koliko proslog leta.

                                                                                                             Svima na forumu puno pozdrava od druzine sa slike.

 

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Modelarska sezona u Novom Sadu 2014.
« Reply #18 on: June 05, 2014, 07:11:28 PM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz Siguran sam da ste se lepo druzili !
Nije sramota učiti !!!

Offline Nenad Miklusev

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 392
    • AEROPOXY
Re: Modelarska sezona u Novom Sadu 2014.
« Reply #19 on: June 10, 2014, 10:24:31 PM »

3 min 23 sekunde probranog materijala od 20 minuta snimka, koliko je trajao i let, vetar, severozapadni, oko 3 m/s, nadmorska visina 224m.
Jedrilica Tiha jeza v.4.

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Modelarska sezona u Novom Sadu 2014.
« Reply #20 on: June 10, 2014, 11:31:30 PM »
Sjajno. Steta sto nemam nesto blize od Fruske Gore za Slope Soaring   :)aplauz
Nikola | rcfly.in.rs


Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Modelarska sezona u Novom Sadu 2014.
« Reply #21 on: June 11, 2014, 08:10:47 AM »
Da li ima zainteresovanih da odemo grupno u toku sledeće nedelje?

Offline Nenad Miklusev

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 392
    • AEROPOXY
Re: Modelarska sezona u Novom Sadu 2014.
« Reply #22 on: June 11, 2014, 10:07:54 AM »
Ima lokacija, naokolo, Titelski Breg, Vrsacki breg, Kod Beske, na Fruskoj nekoliko mesta, ali sve zavisi od vetra. Ako nije iz pravog smera, ostaje samo termicko, kao na bilo kojoj livadi.
Za Juzno od BG, nisam istrazivao, ali ako su kod Pinosave leteli jos 1926-27, treba ispitati terene ili se konsultovati sa Free Flyerima na http://boca55.proboards.com/thread/15/f1e
Oni su vec prepesacili pola Srbije.
« Last Edit: June 11, 2014, 10:10:07 AM by Nenad Miklusev »

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: Modelarska sezona u Novom Sadu 2014.
« Reply #23 on: June 11, 2014, 12:40:51 PM »
Da li ima zainteresovanih da odemo grupno u toku sledeće nedelje?

Evo ja mogu da potvrdim u utorak moje prisustvo.
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline banek

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: Modelarska sezona u Novom Sadu 2014.
« Reply #24 on: June 19, 2014, 01:05:00 AM »
Zdravo svima!

Evo vec nekoliko meseci letim sa mojim prvim modelom, jedrilicom Parkzone Radian i jednostavno uzivam u letenju. Cak sam se osmelio da napisem prvi post na ovom forumu. Da li se fanovi RC letenja mogu negde naci, sresti i upoznati? Ima li u skorije vreme neko grupno letenje ili nesto slicno?

Moj "aerodrom" :) se nalazi na Avijaticarskom naselju tj, na pokosenom delu livade pored prelepog drvoreda u koji sam redovno zakucavao model ali na kraju uvezbao precizno letenje doduse jedrilicom :))) Ponekad letim na bulevaru Evrope kod skole Svetozar Markovic Toza. Priznajem da se puno ljudi okupi da gleda letenje a neki nesto i pitaju.

Medjutim voleo bih da upoznam i vas koji letite.

Offline Nenad Miklusev

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 392
    • AEROPOXY
Re: Modelarska sezona u Novom Sadu 2014.
« Reply #25 on: June 19, 2014, 01:59:54 PM »
U Novom sadu ima RC modelara, nije da nema, ali je malo "Urban Flyera", koji lete u samom gradu, uglavnom nas je vecina orijentisana ka aerodromu Čenej i Fruškoj Gori (Lipa iznad Čerevića, Bukovac), što zbog bezbednosti, što zbog tradicije da se leti na letelištima, a ne po komšiluku.
Ja retko stizem da odem na letenje, ali se na Čeneju, kad god sam otisao, nasao neko od modelara, u 9 od 10 slucajeva.  Uglavnom se preko leta leti kasno popodne, od 4-8 recimo, kod kruga za CL modele, pre toga, obavezno javljanje nekom od zvanicnih lica na Aerodromu, Momcilo, na primer, kancelarija u aneksu hangara.  Ukoliko vec ima nekoga od modelara, onda je OK, pravilo je da se onaj koji prvi dodje, javi dezurnom , radi koordinacije ukoliko ima letenja velikih sprava, tog dana.
Treba postovati pravila velike avijacije, aerodrom je njihov, mi smo samo gosti koje tolerisu.
Takodje, ulaz ka delu za RC letenje  je odmah po ulasku na aerodrom, levo,(kod "Topa", pa  pored Amidzinog hangara ,zatim  desno putem preko kanala, do KKL/CL betonskog kruga.  Ne vole kad se ide pravo, putem pored benzinske  pumpe pa preko stajanke.

Za Frusku Goru i padinsko letenje, nema pravila osim onih koja vaze za nacionalni park, vatra, smece i ostalo...

Letenje nad pistom i prema Temerinu, samo kad ne leti velika avijacija, inace, pravac ka zapadu, iznad salasa kraj starog puta NS-SU.

Prati najave kad neko krece na letenje, ovde na forumu, pa ces vec naci drustvo.

Happy flying.
« Last Edit: June 19, 2014, 02:02:29 PM by Nenad Miklusev »

Offline banek

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: Modelarska sezona u Novom Sadu 2014.
« Reply #26 on: June 20, 2014, 01:52:18 AM »
Hvala za prve informacije. Pratiću najave i nadam se što skorijem letenju.

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: Modelarska sezona u Novom Sadu 2014.
« Reply #27 on: July 13, 2014, 08:54:40 PM »
                     Nekako priguseno, tiho, modelarska sezona traje u Novom Sadu. Veoma su retke prilike da se na cenejskom aerodromu sretne vise modelara. A uslovi su izuzetni. Velika avijacija je skoro sasvim prestala da leti, trava je nisko osisana a aerodrom veliki. Jedna mala druzina, Julije Edelinski, advokat Bogdan Vla i ja, Bata Stepanovic smo po svemu susdeci najcesci posetioci. Julije je u modelarstvu oko godinu dana i za to vreme je sve bilo jako intenzivirano. Odlasci u Budimpestu, nabavke modela i opreme i obuka RC letenja. Uveliko samostalno leti. Danas pred samu promenu vremena prva poletanje dva njegova nova modela. Polaris, rucni rad i poklon naseg drugara Save iz Sr.Mitrovice i Twin Star II nedavno kupljen u Madjarskoj.

         

                    Velika doza nepoverenja prema ovom malom modelu a onda ogromno zadovoljstvo. Vetar je postajao sve jaci ali Polaris leti kao po sinama. To je najbrzi model koji je Julije do sada leteo ali je masina takva da izgleda nikoga ne ostavlja ravnodusnim. 

         

                    Multiplex-ov "TwinStarII", 1400 mm. dva "SPEED 400", elise 5"x4", beli stiropor, samo nalepnice. Morali smo ga malo ofarbati i danas skupiti malo hrabrosti za prvi start. Snazan zamah a trebalo ga je samo pustiti iz ruke. Ocekivanih 5-6 minuta se produzilo na 25, moglo je jos ali smo morali da proverimo ste se dogadja sa elektronikom. Nista, sve vreme je leteo sa pola gasa. U vazduhu izgleda prelepo, a leti se penzionerski. Da smo imali malo vise hrabrosti mogli smo ga uhvatiti pri sletanju.

         

                    Slika govori vise od reci, posle oba starta zadovoljstvu nikad kraja.

                    Nas novi drugar-modelar Bogdan danas nije mogao sa nama. U modelarskoj prici je nepuna tri meseca, ima Bixler-a i posle cetiri-pet izlazaka na Cenej sasvim samostalno leti.
                   
                                                                                                                         Bata Stepanovic

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Modelarska sezona u Novom Sadu 2014.
« Reply #28 on: July 13, 2014, 09:10:06 PM »
Lepi modeli aviona  :)aplauz
Nije sramota učiti !!!

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Modelarska sezona u Novom Sadu 2014.
« Reply #29 on: July 13, 2014, 09:29:34 PM »
Radujem se što je Julije zadovoljan prvim letom onog vodozemca. Čestitke i želje za što više letova. Model je takav da traži punu pažnju, ali leti za sav uloženi trud.  :)aplauz
ex pseudonijum: licider