Author Topic: Retractable landing gear Hexacopter APM2.6  (Read 2191 times)

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Retractable landing gear Hexacopter APM2.6
« on: January 19, 2014, 07:07:48 PM »
Pozdrav!
Konačno na došlo da se proba i sa retracts. Nakon što su stigle sa HK-a http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=23483 i pošto sa Goranom (Madmangod) napravismo ubec na 5v, došlo je na redu da se proba i prvi prototip po "skarabudži sam" sistemu, od čega sam imao  :)

Sve radi lepo i stabilno za sad, al ne baš uvek, što me i brine. Povremeno se koči jedan od mehanizama, da li zbog težine (mada je veoma laka svaka noga posebno), da li od deformacije usled pritiskanja, pa ne hvata kako treba. Kad se desi da zakoči, prilično se zagreje ubec. Zato sam i ostavio privremeno gear sa prethodnog sistema, da ne se ne bi slomio gimbal (da ga ne skidam).

Iako je 9x stanica, već grcam za još nekim kanalom, pa sam poslednji raspoloživi kanal iskorisitio da se prilikom podizanja nogica, aktivira i ROI na apm-u, tj Region of Interest, vezano za treću osu na gimblu, pa to izgleda fino, ali su nažalost pokreti ograničeni dužinom kablića sa kontrolera i od napajanja.



Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 323
  • Goran Nis
Re: Retractable landing gear Hexacopter APM2.6
« Reply #1 on: January 20, 2014, 12:23:41 AM »
Kole super je ispalo.  (res) (work)

UBEC se greje zbog veće struje.


P. S. A zamili šta bi se desilo da si ih povezao direktno na pločicu?  ") (___) :sljus
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: Retractable landing gear Hexacopter APM2.6
« Reply #2 on: January 20, 2014, 12:48:37 PM »
Lepo, kao sto mad_mangod rece UBEC ti se greje jer je opreoterecen. Lik je napravio isti sistem ali sa tezim nogarama i radi mu OK, evo i linka

A evo i linka sa malo detaljnijim karakteristikama retract servoa http://www.altitudehobbies.com/digital-servoless-retract-front-steerable-w-metal-trunnion-for-models-up-to-7.5lbs
A imas UBEC TURNIGY 5-6 V/ 3A UBEC w/ Noise Reduction kod jednog naseg prodavca za 8 EUR, da se nezezas sa pravljenjem.
« Last Edit: January 20, 2014, 12:50:38 PM by banbo »
Make things as simple as possible, but not simpler.