RC MODELI HELIKOPTERA > HELIKOPTERI - IGRAČKE

Repni rotor radi nekontrolisano

<< < (2/5) > >>

sasa:
Kada sam postavio ovaj post,mislio sam da ce ozbiljni ljudi da se jave  :sljus al...ajde da vam odgovorim.
Procitajte oboica lepo polako ,problem koji sam postavio.
Jasno pise da repni rotor kad kad dobije pun obrtaj i tada je normalno da vrti heli oko svoje ose,da ima dlaku,on bi radio sporije ,brumo  :sljus pominjes da kad sam lemio da nisam pomesao zice,a jasno pise da je prvobitni motor isto to radio  :sljus  Jos ja budala mu snimam klip.  :sljus

Radisa...jedino duhovi ako mi nisu na onom predhodnom motoru okrenuli propeler  :hehe

Ljudi,vi vredjate moju inteligenciju  :hehe

Za vas dvojicu vazi...procitajte u buduce pazljivo kad neko postavi post a ne da lupate bez veze.   (kush)  :sljus 

JLZ:
Nemoj puno da se ljutis, ali recenice:
"kad kad sam da pun obrtaj i onda pocne heli da rotira oko svoje ose" i
"Jasno pise da repni rotor kad kad dobije pun obrtaj i tada je normalno da vrti heli oko svoje ose..."
ne znace ama bas nista.

Kako si postavio pitanje, dobro si ikakve odgovore dobio.

Ako si mislio da kazes
"kao da sam (helikopter) da pun gas/obrtaje (na repnom rotoru) i onda pocne heli da rotira oko svoje ose (u smeru kazaljke na satu)" onda moze biti (Unapred se izvinjavam na sugestijama koje mogu biti okarakterisane kao atak na inteligenciju i lupanje bez veze. Dodatno se izvinjavam jer nisam od onih iskusnijih):
- ovi helikopteri (kao i mcpx) ne smeju da budu trimovani sa stanice pre poletanja. Proveri da nisi trimovao, pa heli sada stalno koriguje.
- problem sa stabilizacijom (ima stalno input kao da ga vetar zanosi u levo/CCW)
- crko mosfet (ili cime vec kontrolise kojom brzinom ce repni rotor da se vrti)

Ako vrti u smeru suprotno od kazaljke na satu konstantno i/ili povremeno - moze biti los kontakt/losa zica izmedju repnog motora i maticne ploce.

Nekontrolisano okretanje oko ose se moze traziti i u slabom/povremeno losem kontaktu baterije i maticne ploce. Sistem stabilizacije jednostavno poludi od oscilacija napona i pikova. Manje verovatno ako stalno vrti u istom smeru i bez prekida kao na snimku.

brumo:
 :)aplauz  :)aplauz  :)aplauz

sasa:
JLZ   mmmm. ma kako se zvao,sad vidim da si iz bg a ,pa zato i ne razumes ovaj nas narodni jezik.Sad cu da ti pojasnim.Kad,kad,znaci PONEKAD.
Ako si hteo da mi drzis predavanje o knjizevnosti,ja bi te molio da to ucinis preko PP ,a ne ovako da me postidis pred svima  :hehe
Sreca pa imamo tako pametne na forumu da nas opomenu kad ne pricamo beogradski  (kush)
citat. Kako si postavio pitanje, dobro si ikakve odgovore dobio.
Od tebe mi ne treba ni ovakav odgovor.
Zato te molim u buduce preskoci moje postove
Hvala.
Na ovom forumu je definitivno problem taj da se obicno javljaju ljudi koji veze nemaju vec zele ne znam ni ja sta ,verovatno da naprave dovoljno postova za rubriku oglasa,posto ih imaju desetak.  (kush).

Ajmo helikopterasi sa iskustvom,da vas cujem  ;namig

JLZ:
Oprosti mi. Ja sam mislio da je problem sa tim helikopterom...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version