Author Topic: FBOSD nastelovan i radi  (Read 6466 times)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
FBOSD nastelovan i radi
« on: March 27, 2014, 03:41:52 PM »

     Naza V1 sa V2 apdejtom dobila osd u ful paketu...
























   Po uputstvu sklopljeno i radi, kupljeno u RC_Srbija i tu nema greshke, mislim da Vlada ima josh jednu ovakvu plochicu na prodaju, ma da ja nisam u fazonu osd-a tako da mozhe i ovo na prodaju sa montazhom. Inace sprava je  sa troaxialnim gimbalom i gopro3 black sa ravnom optikom. Kazhu da je ovaj osd izuzetno precizan i dovodi mu se zhica za gps-a, od parametara bukvalno sve prati i ima softver za shtelovanje i arhitekturu prikaza...

    yeah                  (fiu) (fiu) (fiu)                              (<--) (<--) (<--)

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: FBOSD nastelovan i radi
« Reply #1 on: March 27, 2014, 03:49:40 PM »
Kull, Vlado je cudo, ima svasta nesto zanimljivo, a lepo i objasni i pomogne ;namig
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Re: FBOSD nastelovan i radi
« Reply #2 on: March 27, 2014, 03:58:02 PM »

    To je nash drug, a sad je postao i precednik kucnog saveta!!        (pijemo)

Offline Birdum_Bardum

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 140
Re: FBOSD nastelovan i radi
« Reply #3 on: March 27, 2014, 04:00:04 PM »
+1 Vladov fan!  :)aplauz
Nego, doktore, jel ovaj displej vise "pogadja" triceps ili biceps?  :big smile Kakva su iskustva sa njim, osvetljenje, javlja li se "blue screen" prilikom smetnji, ili kracem gubitku signala? Zahvaljujem na odgovoru
« Last Edit: March 27, 2014, 04:03:57 PM by Birdum_Bardum »

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Re: FBOSD nastelovan i radi
« Reply #4 on: March 27, 2014, 09:47:46 PM »

     Panel je za 150 gr tezhi od 8 inch, cela skalamerija sa baterijom od 2200 je 2,3 kg (stanica+ sve ostalo)
 
  Za teglenje se koriste uprtachi, i svi ih koristimo, razlike su u nijansama, tako da se ta tezhina ni ne oseti, sve visi na ramenima utegnuto i stabilno a ruke su slobodne. Ja lichno vozim palchevima pa mi je takav i bord za fpv, nema nikakve naslone za ruku, nego stanicu drzhim slobodno..  Predajnik i prijemnik nisu hk, domet je izvanredan, a kad se dodje na granicu pojavljuju se smetnje a ta daljina prevazilazi granicu moje optichke vidljivosti, tako da imam fore da ga okrenem i krenem nazad, josh je tu i opcija go home - fail safe, pa i petnestominutna autonomija + 3 min...  Otprilike na 8 min se vrcem polako nazad. Na panelu je napucan brajtnes na 90 % zbog jakog sunca, i stvarno je mocno, barem meni prija veliki panel, jer krenuo sam od manjih panela, ovo je skroz cmok...                                (pijemo) (pijemo)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: FBOSD nastelovan i radi
« Reply #5 on: March 27, 2014, 09:55:42 PM »
Na granici opticke vidljivosti pocinju smetnje? Ne zvuci bas daleko.

A je l' ima airspeed parametar prikazan na OSD?
« Last Edit: March 27, 2014, 10:00:28 PM by ak »
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Re: FBOSD nastelovan i radi
« Reply #6 on: March 27, 2014, 10:23:57 PM »


      Nooo, daleko iza granice opticke vidljivosti, pochinju prvo blage smetnje tako da ima dosta fore do jachih smetnji, a tu se polako i okrenem... Vlada je testirao ovaj sistem na 3 km i pustio klip, tako da sam to preko njega naruchio isto, chak sam uzeo dva predajnika...

     Izuzetno sam zadovoljan, pogotovo kad vidim sisteme na 5.8 sa gomilom nekih linija i refleksija, tek onda pochnem da skakucem od sretje..       :jaki:

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Re: FBOSD nastelovan i radi
« Reply #7 on: March 30, 2014, 08:20:14 PM »

     Danas je pao ozbiljan test u Maloj Zajkovachi, i stvarno je luda sprava, gomiletina parametara, udaljenost od mene i visina u metrima, orjentaciona strelica, kompas, broj satelita, mod, tachna gps pozicija, stanje baterije V i A, i josh shtoshta shto nisam povatao jer me fascinirala metarska preciznost, dizanje i poniranje, ishao sam 600 m u visinu i 700 m od mene, bla bla bla....

     fasciniran sam i necu prodajem, imate u RC Srbiji  josh jednu plocicu....       (pijemo)

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: FBOSD nastelovan i radi
« Reply #8 on: March 30, 2014, 09:47:56 PM »
Ja imam sparenu DJI opremu i njihov iOSD mini, ma korisna spravica skroz, jedino nemam merenje koliko motori vuku ampera  :(
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline pedjartv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
Re: FBOSD nastelovan i radi
« Reply #9 on: March 31, 2014, 05:56:21 PM »
ja se vec po standardu patim sa svim i svacim.ali jedino se tako moye nauciti  :D  kod mene osd brlja i brlja

lepo to kod tebe izgleda.a i navikli smo vec da si picajzla  (work)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Re: FBOSD nastelovan i radi
« Reply #10 on: March 31, 2014, 11:40:57 PM »

   Nece to bash sve da proradi tek tako, ko kazhe da se nije namuchio, taj folira, al uputstvo je zakon, obichno neshto zabrljaju u uputstvu a ovde su okrenuli signal i masu naopachke, pa sam sam provalio, ali za neshto tezhe imaju forumi...

   Malo samo strpljenja i chitanja uputstva, moja fora je da odshtampam pdf i ukorichim, pa se fino zabodem u jastuk i chitanje...   yeah

                    (pijemo) (pijemo) (pijemo)

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: FBOSD nastelovan i radi
« Reply #11 on: April 01, 2014, 01:40:32 AM »
Kull, Vlado je cudo, ima svasta nesto zanimljivo, a lepo i objasni i pomogne ;namig

 :big smile




      Nooo, daleko iza granice opticke vidljivosti, pochinju prvo blage smetnje tako da ima dosta fore do jachih smetnji, a tu se polako i okrenem... Vlada je testirao ovaj sistem na 3 km i pustio klip, tako da sam to preko njega naruchio isto, chak sam uzeo dva predajnika...

     Izuzetno sam zadovoljan, pogotovo kad vidim sisteme na 5.8 sa gomilom nekih linija i refleksija, tek onda pochnem da skakucem od sretje..       :jaki:

Da testirao ga ali sa ovom patch antenom koju i ti imas:
http://www.readymaderc.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=11_45_52_99&products_id=196





Da, do 2km radi bez ijednog prekida ili gubljena kvaliteta. Dalje nisam isao jer stanica izadje iz dometa predje u fail safe.. :(
Kolio znam ti patch antenu nisi ni koristio vec letis sa stock stap antenom, koji joj je domet?

Ja imam sparenu DJI opremu i njihov iOSD mini, ma korisna spravica skroz, jedino nemam merenje koliko motori vuku ampera  :(

12-16 ampera u hoveru i max. 25 ampera pri ludovanju, proverena informacija za tvoju konfiguraciju
-tvoju tezinu 3-3.7kg
-elise 10x3.8
-4S bat.
-KW2 motori
 :)

ja se vec po standardu patim sa svim i svacim.ali jedino se tako moye nauciti  :D  kod mene osd brlja i brlja
lepo to kod tebe izgleda.a i navikli smo vec da si picajzla  (work)

Koji osd imas?



Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 745
Re: FBOSD nastelovan i radi
« Reply #12 on: April 01, 2014, 07:38:28 AM »

   Dobro de, dodao sam koji kilometar,   (fiu) (fiu) (fiu)    al sad imam precizno merenje pa cu testiram, tek sam juche napravio prvi let sa osd-om, pa onda mrzi me da shetam pech antenu ma da sa njom je prijem 30 % bolji. Treba napomenuti da u nashem klubu relativno blizu i u vidokrugu se nalazi teshka radarchina i da svako kretanje u njegovom smeru obara domet za 50% a mozhda i vishe, a tu su i ljute planinchine iz Ivanche, al imam snimak gde sam ishao do ulaza u tunel, shto je prilichno daleko...  mnjao...

                           (pijemo) (pijemo) (pijemo)                                     (<--) (<--) (<--)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: FBOSD nastelovan i radi
« Reply #13 on: April 01, 2014, 10:03:36 AM »

   Dobro de, dodao sam koji kilometar,   (fiu) (fiu) (fiu)    al sad imam precizno merenje pa cu testiram, tek sam juche napravio prvi let sa osd-om, pa onda mrzi me da shetam pech antenu ma da sa njom je prijem 30 % bolji. Treba napomenuti da u nashem klubu relativno blizu i u vidokrugu se nalazi teshka radarchina i da svako kretanje u njegovom smeru obara domet za 50% a mozhda i vishe, a tu su i ljute planinchine iz Ivanche, al imam snimak gde sam ishao do ulaza u tunel, shto je prilichno daleko...  mnjao...

                           (pijemo) (pijemo) (pijemo)                                     (<--) (<--) (<--)
Sa 8dbi patch antenom domet se povecava znatno vise od 30% u odnosu na obicnu omni.
Evo i primer, u donjem delu ekrana na sredini je udaljenost od pocetne tacke.

« Last Edit: April 01, 2014, 10:05:46 AM by ak »
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: FBOSD nastelovan i radi
« Reply #14 on: April 01, 2014, 10:31:54 AM »

Ja imam sparenu DJI opremu i njihov iOSD mini, ma korisna spravica skroz, jedino nemam merenje koliko motori vuku ampera  :(

12-16 ampera u hoveru i max. 25 ampera pri ludovanju, proverena informacija za tvoju konfiguraciju
-tvoju tezinu 3-3.7kg
-elise 10x3.8
-4S bat.
-KW2 motori
 :)


Ko sto rekoh lepo sve objasni  :big smile   (res)
Make things as simple as possible, but not simpler.