Author Topic: Mini Quad 250 FPV  (Read 135959 times)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #135 on: November 18, 2015, 06:59:26 PM »
Nije mi jasno zašto su ti dali 2 PDB-a i onaj DIATONE i onaj mali četvrtasti?
Kada budeš sklapao quad ako hoćeš da poslušaš na toj ploči DIATONE imaš dva regualtora napona.
Jedan je 7805 koji daje napon 5V kao BEC a drugi 7812. koji daje napon od 12V. Da bi to radilo stabilno pogotovo ako budeš koristio FPV trebaće ti par elektronskih komponenata kao što su kondenzatori i jedan induktor od makar 100 mH. Ili kupi gotov LC filter.
Kondenzatore bi bilo dobro da uzmeš 200 mF od recimo 25V čisto da budeš siguran ako ti nekada padne na pamet da koristiš 4s baterije.
Treba ti bar 4 komada i svaki vezuješ paralelno na ulaz i izlaz svakog regulatora napona. induktor vezuješ redno na + izlaza koji koristiš za napajanje kamere i predajnika za FPV.
Na ovaj način ćeš izbeći gomilu žičurina pri spajanju i možeš koristiti tih 5V slobodno za napajanje flight kontrolera.
Takođe pošto ćeš verovatno lemiti esc-ove tj žice od motora za esc direktno i skidati termobužir gledaj da odmah odlemiš i + i - žicu sa BEC-a jer ti u gornjem slučaju nisu potrebne. Treba ti samo žuta žica za signal u tvom slučaju.
Gledaj da one duže vijke iskoristiš za spajanje gornje i donje ploče sa onim aluminijumskim cevčicama iz razloga što su oni mali prekratki pa čim dođe do prvog pada isščupaće ti navoje. A umesto dugačkih za spajanje donje ploče, krakova i PDB-a kupi u prodavnici šrafovske robe neki adekvtne dužine. Plastični odstojnici ti nisu potrebni jer imaš PDB DIATONE.
ESC-ove stavi na krakove jer u protivnom samo komplikuješ sebi život pri spajanju a ne dobijaš ništa posebno.
Ta DIATONE PDB je skroz dobro napravljena iako je jako siromašna sa priključcima ima ono što ti treba osnovno i vodovi su dobri i izdržljivi za veće struje.

The ground is the limit (or a water)

Offline matic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
  • Čemu ovo služi ?! Osim toga i ne radi !
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #136 on: November 18, 2015, 07:18:13 PM »
diatone i DIY FRSKY 8Ch sam posebno uzeo sa banggooda

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #137 on: November 18, 2015, 08:38:04 PM »
Svejedno ako se razumeš u lemljenje i spajanje nije problem nikakav da to popakuješ. A ako ne tu smo pa pitaj. Ja sam ih sklopio bar 5 komada do sada što meni što nekom drugom i bile su varijante sa raznim PDB-ovima i bez njih....
Proveri da li motori imaju levi i desni navoj na prop adapterima jer ako je taj slučaj treba voditi računa koji će ti navoj ići uz koju rotaciju motora. Uglavnom gledaš da kada se motor vrti navoj zatežeš na kontra stranu u odnosu na koju se motor vrti.
U koliko to nije slučaj onda gledaj da uzmeš sigurnosne matice za te navoje bezbednije je.

Šta je to od kontrolera naze, flip ili cc3d?
Koji su motori, koji esc-ovi?
Odnosno daj neki link od tog proizvoda da vidimo šta su mu specifikacije...
« Last Edit: November 18, 2015, 08:41:46 PM by marko.jovanovic »
The ground is the limit (or a water)

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #138 on: November 18, 2015, 10:29:56 PM »
Moje iskustvo sa tim PDB-ovima je užasno. Samo šminka za diodice ako ih ima. Mada ni one ne rade posao za miniquad. Ako mene pitaš,ESC-ove na ruke,pospajati napojne žice lemljenjem,dodati kabal za napajanje,i izlaz za TX i kamericu. Taj izlaz prevesti preko kupovnog ili pravljenog LC filtera. 5V za kontrolnu ploču sa ESC-ova i miran. Poslije ako ne daj Bože šta crkne,samo zamjeniš tu komponentu,a sve ožičenje ostaviš staro. Uglavnom,bez PDB-a,bez eksternih regulatora napona... Njih samo ako moraš. BEC-ovi na ESC-ovima rade odličan posao.
xtrem

Offline Drazen82

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 72
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #139 on: November 18, 2015, 11:20:47 PM »
Treba mi mala pimoc. Dal plocica cc3d moze biti na pocetku modela? Il mora bit na sredini?

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #140 on: November 18, 2015, 11:38:46 PM »
Treba mi mala pimoc. Dal plocica cc3d moze biti na pocetku modela? Il mora bit na sredini?

Ne mora biti u sredini. Ali što je bliže sredini po sve tri ose,akcelerometri i žiroskopi imaju preciznija očitavanja,i imaće manje mješanja međusobnih podataka,tako da će i sam rad biti precizniji i uglađeniji. E,sad koliko ta potreba za centrom stvarno može da zbuni kontrolor,to je upitno. Uglavnom,slobodno je pomjeri.
xtrem

Offline matic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
  • Čemu ovo služi ?! Osim toga i ne radi !
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #141 on: November 18, 2015, 11:39:34 PM »
Specifications for Carbon Fiber 250 Quadcopter Frame:
-1.5mm carbon fiber fuselage
-Machine arm 3.0mm
-Aluminum
-AV shockproof ball
-FPV installed by edition
-Screw
-Material: carbon fiber and fiber glass mixed
-Weight: 178g

Specification for 1806 2400kv Brushless Motor:
- KV: 2400
- Max Current: 6.5A
- Max Power: 70W
- No. of cell: 2-3S
- Propeller: 5" ~ 6"
- Weight: 16g

Specifications for 12A Simonk ESC:
- Max continuous load: ~12 amps
- Burst Current: 14A/10sec
- BEC: 5V/2 amp
- Lipo Cells: 2 to 3 cells
- Cables are fitted with female 2mm bullet connectors
- Weight: 12g
- Dimensions: 28mm L x 20mm W x 6.1mm H
- Compatible with signal frequency: 30-499HZ

Specifications for Naze32 Flip32+ 10DOF Flight Control:
- 36x36 mm
- 3-axis MEMS gyro + accelerometer (MPU6050)
- 3-axis magnetometer (HMC5883L)*
- Pressure sensor (MS5611)*
- Flexible motor outputs, support various airframe types
- Quad/Hexa/Tri/Bi/Y4/Y6/Octo/Camera Gimbal.(Default is Quad-X)
- Up to 8 ch RC input-supports standard receivers(PWM), PPM Sum receiver(FrSky, etc), or Spektrum Satellite receiver.
- Battery voltage monitoring
- Modern 32-bit processor running at 3.3V/72MHz(STM32F103CB).
- Onboard MicroUSB for setup and conguration
- MultiWii-based configuration software for easy setup
- rev4 hardware

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #142 on: November 19, 2015, 12:07:13 AM »
xtrem koje si do sada imao PDB ove?
Ja lično imam jako dobro iskustvo a imao sam i imama trenutno DIATONE, OVERCRAFT v4.
Guralo se i više struje nego što motori mogu da izdrže, vozilo se i na 3s i na 4s pa nikada nisam imao problema niti je ijedna ploča izgorela niti je ijedna komponenta izgorela. Što se tiče led dioda njih na diatone nisam ni lemio jer isto mislim da je čista budalaština, šminka i bespotrebno trošenje energije (ne velike ali opet). Overcravt ne dozvoljava da isključiš led diode osim ako i ne odlemiš. Za neku orjentaciju više igraju ulogu različite boje propelera nego te diode koje se posebno danju ne vide čim malo model odmakne.
A akda voziš FPV baš te bole za diode.
Što se tiče te konfiguracije koje je matic naveo uglavnom kineski noname motori i esc-ovi. Ništa poznato ali nemoj da preteruješ samo sa propelerima da ne bi motori izgoreli. Obzirom da su to 1806 i da imaju veći KV ja tu ne bih išao više od 3s ni u kom slučaju a od propelera ne veće od 5x4,5 A za početak dok se ne naučiš da letiš naravno 5030, i opskrbi se dobro sa jednim kompletom od po najmanje 40 propelera jer su jako lošeg kvaliteta i znaju na svaku travku da se oštete.
The ground is the limit (or a water)

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #143 on: November 19, 2015, 09:20:48 AM »
Neke dve vrste sa MyRCmart-a,s tim da je jedna u prodaji i na Banggood.Obe su bile ono multifunkcionalne,sa vodovima za FPV,za kontrolor i slično, Uglavnom,moje mišljenje je da je to sranje. Jest da malo pojednostavi sklapanje,ali mislim da ne vrijedi toliko koliko ti smanji čvrstoću frejma. Jer nikad ta PDB ne može biti jaka kao karbonska ploča. Čak ni kao fiberglas ploča. A iz svog iskustva sam vidio,da ljudi polome karbonski frejm popola od udara,a kamoli oslabljen još jednom slabijom pločom. Možda ta Diatone što ti koristiš,nema ostalih gluposti,već služi praktično samo kao razvodna ploča za struju. Tako možda može raditi posao,ali ako ima stotinu vodova na sebi,zaobiđi je u širokom luku.
xtrem

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #144 on: November 19, 2015, 10:54:44 AM »
Sa malo lemljenja PDB uopste i nije potreban. Jeste da pojednostavi stvari ali oslabi frame i dodatno komplikuje popravku u slucaju pucanja PDB-a ili jos gore naprsline na bakarnim vodovima koji nisu savitljivi za razliku od kablova. Ne treba zaboraviti da su ove ptice prilicno male pa se svaki gram racuna a dodavanje PDB-a (ovaj sto nije ugradjen u plocu frame-a), bullet konektora i slicnih stvari samo dodaje tezinu, a to skracuje vreme letenja. Sa malo agresivnijom voznjom i 1300-1500mAh 3S baterijama ovi kvadovi i onako ne ostaju duze od 5min u vazduhu.

Sve dodatne dzidzabidze tipa OSD-ovi su suvisni jer 1. dok letis nisko nemas vremena da gledas u OSD 2. dovoljna je telemetrija koja se sa kontrolera salje direktno preko frsky-a i daje zvucne signale na samom RC TX-u ako je baterija prazna ili izlazis van dometa.

Prica oko metalnih srafova i odstojnika. Pri padu nesto mora da kompenzuje silu udara pa ono sto je najslabije puca. Neki menjaju aluminiumske cevcice i srafove sa najlonskim upravo zbog toga, da apsorbuju silu udara i zastite ostale komponente. Gore je i skuplje ako pukne ruka pa za sobom povuce i ESC i motor nego da popuste plasticni odstojnici i srafovi koji se lako menjaju.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #145 on: November 19, 2015, 11:02:38 AM »
Da,vidim da imam još istomišljenika oko PDB. I ja iz iskustva vjerujem samo kablovima i lemljenju. A kad se prvi put pojavio PDB sa svim vodovima i ostalim sra...a,naručio sam ga u rezrvacijama još. I onda skontao da je to potpuno nepotrebno. Diode koje dođu na njemu fino izgledaju samo da se mini uslika na stolu. Letenje LOS nije ni predviđeno za minija, i preslabo se vidi u letu,a za FPV let nisu dovoljno jake da te onaj neko iza vidi. A FPV vodovi koji prolaze kroz PDB su previše podložni smetnjama kad je takav način sklapanja.
xtrem

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #146 on: November 19, 2015, 12:06:10 PM »
Dobar udarac koji lomi frejm po pola polomio bi bilo šta što imate na quadu. Pitanje je samo u šta se udari, kako i gde.
Neće vas od dobrog udarca spasiti ni 3 karbonske ploče a ne jedna umesto PDB-a
Kada vam quad pukne po pola apsolutno svejedno vam je imali PDB na njemu ili vezali žicama. Žice se uvek mogu uraditi. u krajnjem slučaju...
Kod nas u Srbiji em smo siromašni, em sve plaćamo skuplje em nam je sve nedostupno pa svi gledaju svaku sitnicu kako bi prošli jeftinije a da to traje a da bude neuništivo. Da se odmah razumemo ZMR250 makar ova prva verzija oko koje polemišemo (ima i druga sa 4mm rukama i 2mm debljine ploče) nije ni napravljena za neku profi vožnju i jurnjavu kroz granje, šipke od ograde.... Svi znate koji je to kvalitet i tu ništa ne može da pomogne. Ako vozite kroz takve prepreke koje sam gore naveo punom brzinom pokušavajući da stignete likove koje ste gledali na YT-u i koji sve što rade u životu rade samo to što gledate, izbegavajte ovaj ZMR250.
Za vas je ipak blackout ili lumenier varijanta ali ona košta 150 dolara a ovo 25.....
Meni je ovaj frejm sasvim ok bar dok i ja ne počnem da divljam ali onda sigurno se neće voziti zmr nego ću lepo da se iskezim za lumenier qav250, tiger 2204 i kiss 18A esc. Ovako meni i ostalim početnicima a verujem da smo svi mi takvi ovaj frejm sasvim dobro radi posao. Da se razumemo ovo nije jeftin hobi i svaka greška se plaća trocifrenim količinama evrića....
The ground is the limit (or a water)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #147 on: November 19, 2015, 12:36:41 PM »
Pa, ne slazem se sa tim. I ovaj zmr250 moze da izdrzi dosta. Poenta je kod manjih cukanja gde bi se stripovali srafovi iz alu cevi da se amortizuje udar i da popucaju najlonski koji se lako menjaju umesto da pukne nesto drugo, ili da se pokidaju rupice za srafove na plocama umesto samih srafova.
Meni se zabijala ruka od zmr250 u zemlju pri padu sa par desetina metara pa nista nije pucalo.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #148 on: November 19, 2015, 03:48:59 PM »
Zemlja nije isti materijal kao i recimo drvo, parče betona, kamen, stativa od gola...Takođe nije isto zabiti u njivu ili livdu.
Nemojte da se lažemo bez potrebe. Bar ja sam saranio 3 ta ista ZMR-a frejma pa opet letim njega jer je jeftin i ne daje mi se trenutno 150 eura za bolji. Daleko od toga da nisu jaki ali taman za te pare i jesu toliko jaki. U ostalom problem kod tih ferjmova je loša LAMINACIJA karbonskih slojeva i jako retko se dešava da ferjm pukne osim ako ga ne lupiš direktno rukom o neki tvrđi materijal pa ona se polomi tamo kod motora koja je inače najranjivija baš tamo zbog kostrukcije samog završetka i neke estetike ili uštede u materijalu.
I svi to znaju i opet kinezi namerno nisu napravili bolje ruke jer im ovako lakše se prodaju i više.
The ground is the limit (or a water)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #149 on: November 19, 2015, 04:59:46 PM »
Nascesca krsenja su ona sto vidis na videou od xtreme, kacis drvece itd, a za to je zmr250 vise nego podesan. Jeftinije kupiti rezervne delove nego jedan blackout.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine