Author Topic: Mini Quad 250 FPV  (Read 135978 times)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #150 on: November 19, 2015, 05:26:47 PM »
Da ne ulazimo dalje u polemiku ima jedan mudar čovek ovde na forumu čija mi se izreka veoma dopada a to je citiram "Tvoje parice tvoja sreća"
The ground is the limit (or a water)

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #151 on: November 19, 2015, 07:30:31 PM »
Osjećam da smo ti uvrijedili PDB. Evo ovako,pošto ne volim da se svađam. Čovjeku sam uprvo rekao da dodatno oslabljivanje frejma sa slabijim PDB (slabijim od bilo karbonske,bilo fiberglas ploče) nepotrebno. To šta ti PDB pomogne u sklapanju nije vrijedno tog oslabljenja frejma. Lično mislim da je taj frejm dovoljno jak za sve naše letenje. I ti luminier ili Blackout frejmovi su neopravdano toliko skuplji. I sad,da nastavim. Ako je čovjeku želja da ugradi PDB,a vjerovatno jest,kad ga je kupio,nek ugradi. Vremenom će i sam shvatiti šta je bolje. Tako da se nepotrebno prepiremo. Svako stavlja šta više voli. Ja sam od početka rekao da je moje mišljenje to i to.
xtrem

Offline matic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
  • Čemu ovo služi ?! Osim toga i ne radi !
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #152 on: November 19, 2015, 07:56:27 PM »
Covek se na greskama uci. I sam placa svoje greske

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #153 on: November 19, 2015, 08:09:28 PM »
Bolja izreka je Englezi se uče na Oxfordu a Srbi na svojim greškama...
The ground is the limit (or a water)

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #154 on: November 19, 2015, 11:46:04 PM »
Trazim u pod forumu "predstavite sebe i vas hangar" ali uzalud. Tog Marka, koji se u sve razume, koga ima u svakoj temi sa naj pametnijim komentarima, savetima... Bilo bi lepo kada bi se predstavio, da znamo sa kim imamo posla. Hvala  (pijemo)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #155 on: November 20, 2015, 11:22:02 AM »
Bolja izreka je Englezi se uče na Oxfordu a Srbi na svojim greškama...
Jos bolja je, neko se ne uci, vec je naucen rodjen.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #156 on: November 20, 2015, 02:06:55 PM »
Pljuvati po nečemu što nisi imao u rukama je malo neozbiljno. Pitao bih vas da li je od vas ikada neko držao u ruci OVERCRAFT PDB za zmr 250 ili recimo taj DIATONE (overcraft ubedljivo najbolji PDB košta 14 doalra) , Ako jeste da li je iko od vas video glavne vodove na tim pločama koliki su?  Dalje jačina te karbonske ploče je jako diskutabilna. Razlika u težini u odnosu na kablove i žičurine koje razvoite po frejmu je još dikutabilnija i ne bih se baš složio da dodavanjem PDB-a otežavate frejm kako je AK rekao koji post dole. Sve što je karbon ne mora da znači da je uvek jače jer zavisi kako je taj karbon urađen. A ako želite slikaću vam baš tu jednu neuništivu karbonsku ploču koju bi stavili umesto PDB-a pa da vidite koliko je taj karbon LOŠE URAĐEN! Takođe imam primer i karbonske ruke.
Ja ima opet opipljiv dokaz a vi?

Ko sam ja to više trošiti reči neću. Dovoljno ljudi me je na ovom forumu upoznalo i lično zna ko sam i kako izgledam..... Ja sam vam dao savete iz prve ruke a vi sada ako hoćete poslušajte ako nećete opet dobro. Gledam nekako da pomognem a kome dobro dođe dođe.
Da ne bi opet počela rasprava o meni kojih je ovde bilo koliko god hoćeš ja bih da preskočimo polemiku pošto vidim da nam se mišljenja razilaze i kreće u smeru ZIMSKIH FILOZOFIRANJA (ko razume shvatiće) i nema svrhe prepucavati se više. Svako ima svoj novac i svoje mišljenje.

The ground is the limit (or a water)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #157 on: November 20, 2015, 02:48:54 PM »
Evo i slika koje potvrđuju ono što sam ja rekao. Na žalost ruku na kojoj se najbolje vidi koliko je loša laminacija karbona urađena sam bacio. Ali pogledajte po netu imate gomilu i slika i videa kako su ti ZMR250 prolazili. DAleko je to od dobroga ali kažem i ja ih koristim jer su jeftini. Sledeće je težina i jačina. Da li stvarno mislite da je jača ta karbonska ploča od PDB-a? Pogledajte prvo debljinu ploče od koje je napravljen dobar PDB, zatim pogledajte površinu koja je konstantna za razliu od ove karbonske koja ima rupa i otvora koliko voliš.
Težina jedne ploče kao što se vidi na slici je 16,4 g , težina overcrafta, koja je uzgred 7,5 eura plus neki euro za slanje, je 35gr.
E sada skinite sa te ploče LED diode, BEC, LC filter, izračunajte da uz ovu ploču idu OPTO ESC-ovi koji nemaju BEC i koju su u startu lakši, stim tu uračunate da dodate svoj LC filter, žičurine... Tažina je na čijoj strani?
Slike su u prilogu-




The ground is the limit (or a water)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #158 on: November 20, 2015, 04:10:07 PM »
Samo sto vi ne letite FPV sa ovim multikopterom a ovo je FPV tema, razlika itekako postoji. To koliko vidim vas ne sprecava da znate ama bas sve pa i o tome. Jer ovi sto rade drugacije su ili glupavi ili nisu isli na Oxford.
« Last Edit: November 20, 2015, 04:19:04 PM by ak »
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #159 on: November 20, 2015, 04:18:57 PM »
A ko kaže da ne letim?
Opet napadi bez argumenata....

Ja sam svoje makar slikovno rekao a vi?

Ne bih se dalje uplitao u polemiku (giveup) (giveup) (giveup)
« Last Edit: November 20, 2015, 04:21:32 PM by marko.jovanovic »
The ground is the limit (or a water)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #160 on: November 20, 2015, 04:20:50 PM »
A ko kaže da ne letim?
Ne bih se dalje uplitao u polemiku (giveup) (giveup) (giveup)

Podrzavam, slobodno se odjavite sa teme. Mada vidim konfliktne situacije vam stvarno dobro idu.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #161 on: November 20, 2015, 04:29:22 PM »
I ponovo se kreće sa izvrtanjme reči,  etiketiranjem...
Ja nikog nisam nazvao glupim niti neobrazovanim.... Samo sam izneo svoje mišljenje i potkrepio ga makar nekim čvrstim dokazima.
Voleo bih da vidim samo vaše.
Ono što sam ja naveo kao izreku to je ako želite da vam prevedem izreka koja kaže kako malo superiorniji narodi ovog sveta funkcionišu, razmišljaju, uče i primenjuju svoja znanja za razliku od nas koji smo skloni P..šanju uz vetar, učenjem na greškama, ispravljanju krive drine... I to je odlika našeg naroda koja je i u mom slučaju na žalost puno puta prisutna i koje sam svaki put kada uradim pogrešno svestan ali šta ćeš odavede sam kao i svi mi....
The ground is the limit (or a water)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #162 on: November 20, 2015, 04:36:25 PM »
U prevodu nekom ste rekli da umesto da uci, pisa uz vetar, jer se ne slaze sa vasim misljenjem koje je naravno jedino ispravno i zasnovano na naucnim cinjenicama i znanju stecenom na Oxfordu pored jos nekih univerziteta. Razumeo sam.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #163 on: November 20, 2015, 08:11:44 PM »
U prevodu OKANI ME SE ČOVEČE! (giveup) (giveup) (giveup) (giveup)
The ground is the limit (or a water)

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #164 on: November 20, 2015, 10:39:42 PM »
Nema potrebe za svađom. Nek čovjek stavi PDB. Ja sam rekao da sam ugrađivao,i ništa mi to nije bilo ni bolje ni praktičnije. Samo minimalno lakše sklapanje za nekog ko se prvi put hvata lemilice i rada. Iskreno,taj Diatone nisam imao u rukama,ali ako služi samo kao razvodna ploča onda opet mislim da nema smisla. A,što se mase tiče????? Pa ljudi,ja moje namjerno ojačavam,da imam što manje štete prilikom letenja i padova. Ovaj zadnji što sam sam projektovao,radi odličan posao. Tanka stvar su mu aluminijske ruke. Ali za njih sam do sad koristio 13*13 mm aluminijske cijevi. Sad sam nabavio karbonsku cijev10*10 sa RC Srbija,i nju ću ugurati U ovu. Pa da vidimo sad šta će da puca. Ukupna masa mi je prešla 550g,ali JEDAN motor mi daje 750g. Tako razmislite sami dali je 20-30g problem. Problem je iz mog iskustva samo nedovoljna čvrstoća. Sad sam uzeo klasični karbonski 250 frejm,i malo ću ga upgrejdovati,da spustim težište i naručiću 3-4 mm karbonsku ploču od koje ću praviti ruke sa malo većom platformom za motore,jer na normalnim rukama,ona platformica za koju se kači motor nije nimalo šira od 2206 motora,tako da ne štiti motore ni najmanje i motori prvi stradavaju u udaru. Taj dio mi je na ovom što sam ja projektovao ispao odlično.
xtrem