Author Topic: Mini Quad 250 FPV  (Read 135951 times)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #195 on: January 03, 2016, 04:34:12 PM »
ja sam gledao da kupim Immersian 600mw. Jel vredi da se uzima? Imam iste te antenice koje si ti stavio :)
Bolje idi na 600mw ako razlika u ceni u odnosu na 200mw nije velika. Sutra ces hteti da ga stavis na malo veci pticu u 200mw na 5.8ghz sa ovim nasim antenama daje prilicno kratak domet.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #196 on: January 03, 2016, 04:43:35 PM »
Ne bi ja htjeo da ti kažem da kupiš taj od 600mw,zato što ga nisam testirao. Ne mogu da kažem da valja. To što piše da je 600,ne mora da stvarno znači da je tako. Jedan moj profesor u vojnoj školi je znao da kaže: piše i na plotu pi.ka,pa ne možeš je...i. Ovo ti isto iz iskustva kažem da napisano ne mora da bude stvarno stanje. Uveliko hvaljeni TS832 od 600mw,kasnije na testovima dao rezultate zavisno od kanala do kanala od 120mw (??????) do 630mw. Ali prosjek mu je oko 350mw. Pa ti vidi. I potrefilo se da baš na E bandu na kojem su mi cvike,nigdje ne emituje preko 350mw. Zato je nezahvalno da ti se kaže kupi od 600mw,ako ga nije testirao. Jedino ako želiš da rizikneš,pa nam svima preneseš svoja iskustva.
xtrem

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #197 on: January 03, 2016, 04:54:30 PM »
I da si mi reko uzmi taj i da nije tako kako si reko, sigurno ti ne bih uzeo za zlo :) samo sam hteo da cujem iskustvo ako si mozda imao priliku da testiras ili znas nekog ko ima :)

Da to za jacinu sam i ja citao na mnogo mesta da varira. Pa iskreno nadam se da nece da ima snagu manju od 200mW :) tako da cu verovatno ovih dana da porucim taj od 600mW pa kad stigne javljam utiske :) mada posto ide preko kineza i pocele ove hladnoce i sneg mislim da nece da bude iskoro :(

a sta koristite kao RX? Jel imate neku preporuku sta bi dobro islo uz ovako nesto? neki koji ima diversity ili to nije toliko presudno?  4e

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #198 on: January 03, 2016, 05:09:40 PM »
Nisam testirao taj Eachine od 600mw. To je poprilično nov proizvod na tržištu. A kao što i sam kažeš tako nešto do nas ne može doći prije mjesec-dva poslije izlaska u prodaju. Što se Rx-a tiče,ja imam SkyZone googles,koje imaju ugrađen 8ch prijemnik na E bandu. Koristio sam i onaj analogni RC305,i dve verzije onog 832 digitalnog. Sve u svemu sve je to poprilično slična stvar. E,sad,da bi bilo dobro da je divercity,bi,ali sve to opet zavisi od tvojih potreba. Ovako,ja sam lično veliki zastupnik "sigurnosti" u ovom hobiju,tako da ne praktikujem long range. I veliki sam borac protiv toga. Sad se u prodaji pojavio jedan divan mini 32ch prijemnik. Ono,veličinom je kao stariji predajnici,a ima 32 kanala. Mislim da je on zbog svoje kompaktnosti jako dobar izbor. Ako se odlučiš da kupiš quanum ili slično,možeš da ga ugradiš lako u kućište. Ima kao i svi prijemnici dva AV izlaza. Jedan preko klasičnog konektora,a jedan direktno žice preko mikro konektora. Ne znam šta letiš,ali njega dobiješ u setu sa onim novim Banggood googles-ima. Pa možda ako razmišljaš o tako nečem,dobiješ dve stvari od jednom.
xtrem

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #199 on: January 03, 2016, 05:12:28 PM »
Znas kako, hoces 600mw predajnik, kupis immersion ili nesto proverenog kvaliteta, ali onda cena ne odgovara.
Taj TS832 od 600mw je sasvim solidan predajnik svejedno koliku izlaznu snagu ima, ja ga koristim na mini-u, samo ga treba koristiti na odredjenim kanalima jer je, kako xtrem rece, razlika od kanala do kanala ogromna. Boscam od 200mw je slab, to sam probao pa znam kako me je sluzio. Naravno mnogo zavisi od kvaliteta antena. Ja sam ovo leteo sa jeftinim kupljenim antenama sa cirkularnom polarzacijom i sa rucno pravljenim.

Slican prica se vodila za bob700 predajnik na 1.2ghz kako po deklaraciji ima 700mw a izmerenih nema. Sa tim predajnikom i omni antenom na njemu, jeftin prijemnik i patch antena, sam imao domet od 10km na 300m visine bez problema.


Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #200 on: January 03, 2016, 05:17:23 PM »
Imam mini quad. Emax 250 size frame. Nije nista specijalan ali ucim se na njemu :) 3s baterije, naze32 FC ( imam i CC3D). Motori SUNNYSKY X2204S 2300KV. Propelere imam razne pa menjam i testiram stalno :)

FPV oprema mu nije jaca strana. Za sada zavrsava posao ali zelim da uradim update iste :) Trenutno imam Quanum DIY FPV Goggle i neke obicne kineske RX, TX. Antenice imam par kompleta sto klasicnih linearnih sto circular.

Nisam neki pro u letenju. Sta vise reko bih da sam debeli pocetnik :) kad gledam kako ljudi lete shvatim koliko veze nemam :D ali volim da se zezam i da ucim. Izadjem na livadu pa letim tako da nikad nema opasnosti i da padne da ce nekog da povredi :) jedino zemlju ili neku biljku :D



Nije bas najnovija slika ali slicno tako izgleda i sada :D

Sto se cene tice znam da za nesto bolje mora da se kesne. Sad kad sam iole naucio da letim i nije ono svaki let padanje sa neba mozda bih i dao za neke stvari malo vise novca :) naravno ne bih da uzimam neku ultra pro opremu jer mi svakako nije potrebna a i nemam bas toliko vremena da svaki dan letim i uzivam u istoj :(
« Last Edit: January 03, 2016, 05:19:18 PM by lazar89nis »

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #201 on: January 03, 2016, 05:24:34 PM »
@lazar89nis

a sta ti je konkretno lose kod FPV opreme koju koristis?
Ja ne vidim neki smisao u kupovanju iole bolje opreme za mini kvadove jer se ralno dosta krse.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #202 on: January 03, 2016, 05:26:31 PM »
Pa trenutna oprema mi bas lose radi. Maksimalni domet pre nego sto dobijem smetnje je nekih 50-100 metra. Probao sam gomilu kanala i manje vise uvek mi se to desava. Probao da promenim i mesto na kome letim da ne bude da ima nekih smetnji ali ni to nije pobmoglo. To je jedan od razloga zasto bih da ih zamenim i predjem na nesto bolje :)

EDIT: i to mislim na 50 do 100 metra na potpuno otvorenoj livadi. Nema drveca nema nicega gde letim :)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #203 on: January 03, 2016, 05:36:04 PM »
Pa trenutna oprema mi bas lose radi. Maksimalni domet pre nego sto dobijem smetnje je nekih 50-100 metra. Probao sam gomilu kanala i manje vise uvek mi se to desava. Probao da promenim i mesto na kome letim da ne bude da ima nekih smetnji ali ni to nije pobmoglo. To je jedan od razloga zasto bih da ih zamenim i predjem na nesto bolje :)

EDIT: i to mislim na 50 do 100 metra na potpuno otvorenoj livadi. Nema drveca nema nicega gde letim :)
Uh to je bas lose, gore nego boscam 200mw.
Ja imam ugradjene DIY u fatshark base onaj "samo modul" prijemnik od boscama a na kvadu je 600mw TS832 i ne primecujem bilo kakve smetnje osim kad sam iza objekata. Za ove novije predajnike ne mogu da kazem. Koristim i DIY antene clover leaf, mozda i to da probas, nije komplikovano. U principu nije potrebno da pucas pare na immersion ili slicno. Ako imas cirkularnu polarizaciju na prijemniku ne treba ti ni diversity, a sumnjam da ces da letis dalje od 1-2km sa mini kvadom.



Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #204 on: January 03, 2016, 05:38:56 PM »
ma kakvih 1-2 km :D ja bih sad bio zadovoljan da mogu da letim i 500m :) bitno mi je da nemam mnogo smetnji posto zamara oci :( zato sam mislio da uzmem neki drugi TX i RX . Ovo oko 30tak$ mi nije preterano skupo. immersion RX sa diversity-jem izlazi preko 150$ :( to bih ostavio za neki veci quad :)

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #205 on: January 03, 2016, 05:41:10 PM »
Pazi,ovako. Kupi onaj 200mw Eachine,nećeš se pokajati sigurno. Evo kažem ti,ja sam kod nas na aerodromu testirao i preko 400m bez šuma sa njim i sa onim Aomway antenama. mislim da ti za minija ne treba više. Ili eventualno za početak možeš probati da staviš jeftinu panelnu antenu. Ja sam probavao,dalo mi je super rezultate. Čak i to što je usmjerenog dejstva,pozitivno me iznenadilo. Jer sam signal imao na sve strane. Doduše,kad sam bio od recimo 80-280 stepeni,nisam išao daleko (recimo do 30-40m). Ali mi je zato onaj obični Boscam 351 od 200mw sa njom išao na 1080m na hexi,kad je letjelica bila ispred antene.
xtrem

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #206 on: January 03, 2016, 07:20:02 PM »
Problem oko prijema i predaje signala može da dođe ne samo do predajnika nego do antena i kombinacije antene sa različitim predajnikom. Antene kod 5.8 gHz su veoma male a samim tim netolerantne za greške u dimenzijama. Greka od deseteog dela milimetra dužine efektivnog radnog dela antene može da napravi veliki problem. tako da treba imati par antena i probati razne kombinacije. Nekada skupa antena na jeftinom predajniku neće dati rezultate koje očekujete. Recimo fatshark antene kada koristite sa istoimenim prijemnicima i predajnicima daju jako dobre rezultate ali isto tako te skupe antene mogu da rade potpuno bezveze na jeftinim predajnicima i na kanalima koji nisu komppatibilni sa fatshark. Tako da je ovo baš kocka ako se koriste neke nepreoverene varijante. Najbolje je da ako preporučujete kao što to radi xtrem onda makar dajte preporuke proverenih varijanti. Kao što ste već rekli ne mora da znači da će 600 mW radii bolje od 200 mW
The ground is the limit (or a water)

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #207 on: January 03, 2016, 07:45:18 PM »
E,da,sutraću da vam provjerim na koja 3 kanala sam testirao ovaj Eachine 200 mw i one antene. Ono sa 400 m sam testirao dok sam bio sam na livadi. Kasnije sam morao mjenjati kanale jer sam se mješao sa kanalom jednog kolege. Iskreno,na druga dva kanala nisam išao tako daleko,ali nisam primjetio razliku u tih 150-200m staze. A tačno ću da ih testiram i na drugim kanalima,čim vrijeme dozvoli.
xtrem

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #208 on: January 03, 2016, 08:14:19 PM »
Problem oko prijema i predaje signala može da dođe ne samo do predajnika nego do antena i kombinacije antene sa različitim predajnikom. Antene kod 5.8 gHz su veoma male a samim tim netolerantne za greške u dimenzijama. Greka od deseteog dela milimetra dužine efektivnog radnog dela antene može da napravi veliki problem. tako da treba imati par antena i probati razne kombinacije. Nekada skupa antena na jeftinom predajniku neće dati rezultate koje očekujete. Recimo fatshark antene kada koristite sa istoimenim prijemnicima i predajnicima daju jako dobre rezultate ali isto tako te skupe antene mogu da rade potpuno bezveze na jeftinim predajnicima i na kanalima koji nisu komppatibilni sa fatshark. Tako da je ovo baš kocka ako se koriste neke nepreoverene varijante. Najbolje je da ako preporučujete kao što to radi xtrem onda makar dajte preporuke proverenih varijanti. Kao što ste već rekli ne mora da znači da će 600 mW radii bolje od 200 mW
Ako je ispravan i proveren predajnik, sa istim antenama za datu frekvenciju/kanal naravno da ce 600mw dati veci domet od 200mw.

Covek je sad dobio informacije iz prve ruke za dva sistema prenosa na 5.8ghz od xtrem i mene, jos samo da cujemo sa kojom to opremom vi letite FPV, a verujem da ste probali gomilu razlicite opreme imajuci u vidu vas fond znanja i informacija, i da vidimo snimke.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #209 on: January 03, 2016, 08:18:40 PM »
Hvala vam na informacijama. Definitivno cu ovih dana da porucim neku opremu taman dok stigne i tok sredim quad stize nam lepo vreme :D

Mislim da cu da idem sa nekom opremom od 600mW ali jos nisam 100% siguran. Mozda uzmem i ovaj 200mW koji mi je preporucio xtrem.

Sto se tice RX-a to se jos nisam odlucio :)

Kad vec pominjas snimke :) kako snimate voznju? imate dodatnu kameru za snimanje? koristite neke FPV kamerice sa SD slotom ili kacite neki recorder na RX pa na njemu snimate? definitivno bih voleo da imam neku opciju da snimam let a da nije to gopro koji mi prilicno otezava quad :D  (<--)