Author Topic: Mini Quad 250 FPV  (Read 136089 times)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #60 on: September 18, 2015, 11:25:23 PM »
Ono što sam provalio i što je tema na mnogim forumima kao i sajtovima kojekakvim za RC a posebno FPV quad-s jeste da treba koristiti ipak tvrđe propelere kao što su varijante 5045 ili 6045.
Skoro sam naručio emax 2204 2300kv motorčiće pa vidim da ih i ti imaš. Može neko zapažanje ili iskustva sa njima, padovi, oštećenja, labavost.... Prethodno sam leteo sa kako sam naveo babay beast v2 2150kv i 5*3 propelerima ali na 4s baterijama i lepo se ponaša samo su mu rolovi jako nezgodni odnodno jako je teško uraditi kako treba. Flip i nekako ali rol onako. Na kraju sam došao do zaključka da propeleri koje sam gore naveo rade vrlo dobro posao u tim slučajevima jer kod takvih akrobacija oni glindžavi propeleri tipa 5030 pa čak i 5040 ili recimo 6030 izgube određeni deo potiska pri naglim dodavanjima gasa. Moja preporuka ostalima jesu setup-i 4s 2000-2300 kv sa 5045 propelerima i 3s 2300 kv neki 22xx varijante motora sa 6045. Sviđa mi se i te varijante 1306 sa 3100 kv sa tim malim propelerima li nisam siguran koliko mogu da ponesu kada se optereti quad sa svom opremom a da ima solidnu brzinu.
The ground is the limit (or a water)

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #61 on: September 19, 2015, 12:15:14 AM »
Bas sam prosle subote bio na fpv trci, i skoro svi koriste hqprops 5045 bullnose propove na 4s i 22xx ili 1806 motorima, posto su ojacani staklenom vunom- valjda :) Merili su i brzine sa radarom ali nisam jos dobio mejl sa max brzinama. Postovat cu kad saznam. Emax 2204 su super motori, ali stvarno, imam jedno 10tak padova od udaraca u grane do okretanja po betonu i za sada nista njima, sve ostalo  (antene, fpv tx, baterije, buzzeri se rasturilo i polomilo, motori nista :). Imam i one 'neunistive' prope .. Surveilzone 5040, i stvarno su skoro pa neunistivi, nismo uspeli da polomimo ni jedan ja i moj prijatelj, a on je jos veci ludjak u zakucavanju quadova u zemlju :)  Njihova losa strana je da nemaju dovoljno potiska prema recimo gemfanovima ili ovim hqprops tako da nisu za trkanje, ali za letenje po sumi i skupljanju potpale su prva liga :)

Sto se tice ovih malih 4045, ja jih korstim na 2s i nije mi prioritet brzina, ipak se fino nose sa punom tezinom fpv i jos dodatom kamericom hk wingman, znaci ukupne tezine negde oko 360gr. Imam dosta slabe 950mah baterije (turnigy nano) i poznaje se da bi motorcici i ovi propi mogli da iskoriste jos koji C vise, snimit cu sutra poletanje quada pod punim opterecenjem pa mozes da pogledas koliko imaju snage.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #62 on: September 19, 2015, 08:32:45 AM »
Do sada sam leteo od motora sunnskay 2300 kv koji su po meni dobri sve do momenta udarca nekog o bilo šta jer kako sam ranije pomenuo jako im je loše rešenje povezivanja burenceta sa magnetima i glavne osovine. Hteli su da uštede par grama a dobili motor koji se lako menja za novi. Samo da su jače napravili taj gornji deo bili bi savršeni. Takođe sam imao ZMR 2400 kv mislim da su 1804. Motori koji jedini odaju onako kvalitet jer novi dolaze bez luftova, pravilnose okreću dosta su jaki ali umaju da pregore na nekim malimm opterećenjima. Ili se to meni bar desilo. Jedan mi je crkao u lebdećem položaju bez nekakve preterane jurnjave prethodno.
Baby beast v2 su mi sadašni motori, dota ljudi ih hvali dosta kudi. Jesu malo teži ali su jaki kao zemlja. imaju nešto manji kv tj 2150 ali su 22xx motori i mogu da podnesu svašta bez nekog naročitog grejanja. Na primer vrlo lako se kose sa recimo 4s i 6x45 propelerima uz konstantno silovanje i zamene 4 baterije za redom a da se nisu ništa preterano ugrejali. Mana im je po meni lako labavljenje glavne osovine pa se dešava da motori malomalo uz korišćenje i onih lepkova za vikjke otpuste gornji deo tj zvodno ili burence pa ima luft gore dole. Imaju dobre i kvalitetne ležajeve koji puno toga izdržavaju pa kome ne smeta taj luft gore dole malo malo onda po meni svakapreporuka. SAda naručujem emax 2204 2300 kv kao što sam rekao jer sam našao 4 komada na aliexpress-u sakuponima i kupovinom preko aplikacije za neverovatnih 22 eura sva 4. Takođe nešto merkam emax p1806 2300 kv plastični motori vidim da su dosta jeftini a izgleda su dosta kvalitetni. Jedino me brine kako se oslobađaju toplote jer ostali motori su od aluminijuma koji dodatno služi kao radijator toplote dok su ovi od plastike. Sve u vemu naručiću pa ću da vidim.
Takođe sam sada naručio i propelere svih dimenzija i veličina 5030, 5040, 5045, 6030, 6040, 6045 odnosn sve one koji se koriste na ovakvim motorima pa da malo napravim neki test da vidim koliko sa kojim može da se izvuče.... Znam da takvih testova ima dosta po netu ali nekako se dosta razlikuju pa kome verovati!
Inače odakle si i gde si išao na trke?
The ground is the limit (or a water)

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #63 on: September 19, 2015, 09:04:35 AM »
ovi emax 2204 2300kv imaju ceo gornji deo u jednom komadu, znaci nema posebno osovina da se srafi na outrunner, kao recimo turnigy sto jih imam na 650ci pa mi se odsrafio imbus sraf  i ode mast u propast .. sto se tice samih lagera ne mogu da komentarisem, sa njima na emaxima nisam jos imao problema, dok jedan dys 1306 se vec iz kese dere kao da si kod zubara - jedan motor od 4, ostali su ok, ali letet cu pa dok ne padne :)

Inace sam iz Ljubljane, trenutno u poseti tazbini u Zagubici. E da imam i jedan snimak sa trke koja je bila jedno 10km van Ljubljane, tj jedan trening dan pre, evo lnk https://onedrive.live.com/redir?resid=9131447C92CEF383!17070&authkey=!ADOiOUT1sHyeLIo&ithint=video%2cmp4 , nisam ja snimao nego jedan od organizatora. Potrazit cu ja jos snimaka ako vas interesuje, mislim da mi je zena snimala dok sam ja petljao sa fpv naocalama :)

Od ovih reviewa na youtube, nekako mi je najpoverljiviji RCModelReviews, vidi se da covek zna sta prica a i stvarno kaze ako nesto nije ok. Ove plasticne motore merkam i ja ali citam da nisu nesto bas snazni, sto bi onda opravdalo to da nemaju dobro hladjenje, napravis slab motor i on se ne grije :)

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #64 on: September 19, 2015, 11:29:13 AM »
Evo i snimci 1306 sa 4045 na 2s, nisam stavio na quad jos tx i antenu, nema mesta, tezina je tu negde kad se skine wingcam.

Danas dosta duva nece biti letenja dok se malo ne smiri vetar :)

kamera na quadu



i snimak sa strane



evo i slike konfiguracije

https://dl.dropboxusercontent.com/u/23772826/IMG_0690.JPG
https://dl.dropboxusercontent.com/u/23772826/IMG_0691.JPG


Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #65 on: September 19, 2015, 12:53:11 PM »
U pa nije loše kako sam očekivao.
Ja te plastikanere merkam da kupim čisto da vidim kakvi su ne polažem baš neke nade u njih ali dobro ko zna.
Obzirom da se brže vrte od ostalih ti 1306 motori sasvim je logično da ti ležajevi ne traju dugo. Budi sretan ako izdrže sezonu.
NA 3s bi već bili kritični.

The ground is the limit (or a water)

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #66 on: September 19, 2015, 02:48:32 PM »
Nije loše, ja sam očekivao gore, poznaje se da je sve skupa dosta lako :)

Inače imaš sad i plastikanere od rctimer, emax i dys .. ili bese rcx .. emaxovi su kao najjaci ali su i istopili plasitku oko lezajeva na jednom reviewu ;)

Ovi ostali valjda (jos) nisu.


Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #67 on: September 19, 2015, 04:51:06 PM »
Ko zna u kojim režimima su radili.
Za nekog ko voli FPV radi letenja po prirodi bez jurnjave mislim da bi trebalo da budu dobri.
Ja volim ono suprotno od toga li ću ipak prbati da ih nabavim.
The ground is the limit (or a water)

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #68 on: September 19, 2015, 05:15:04 PM »
Jedan od ova 4 dys-a je loš, što ga više teram vidim da mu nešto fali, malo se klima osovinica, tj pomera gore dole, ima problem sa startovanjem, druga 3 se startuju pre njega, tako da izgleda da ima dys malo problema oko kvaliteta ovih motorcica. A vidim i reviewi na bg isto tako kazu, imaju i neke eachine 1306 i sad se pitam ako bi radili umesto ovog sto zajeb...

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #69 on: September 19, 2015, 09:01:15 PM »
Ako motor kasni pri startu proveri kalibraciju esc-ova možda i neki od njih zeza.
Takođe vidi kako se okreće u ležaju da li ima lufta levo desno i da li češe negde..
Isto tako treba strogo voditi računa o donjem delu motora kada se zavrću vijci odnosno kada se fiksira motor.
Na mnogim motorima sve tri žice sa kalemova ili koliko ih ima ide ili preko jednog unutrašnjeg navoja za vijak ili jako blizu njega a vrlo često su i namotaju blizu pa treba biti oprezan pri odabiru vijaka koji se zavrću. Uprotinom se dešava takav slučaj da recimo oštetiš kalem ili par namotaja ili samo skineš lak sa žice, on u početku radi ali varniči ponekad. Kada se dobro ugreje materijal svaki se širi pa i vijak i žice koje naprave kratka spoj i dovode do prekida u radu motora nekada sitnih a nekada totalnih. Ti odeš kući misleći da je recimo otišao ESC. ZAmeniš ga radi lepo dok se ne ugreje motor što na stolu obično ne biva nego samo na livadi pa onda opet jovo nanovo. Moji baby best v2 svi imaju lufta gore dole ali rade bez greške. I bole me da to nameštam. Kada su bili novi osigurao sam one male inbuse lepkom za vijke tako da neće da izlete.
Svi su mi ležajevi dobri za sada tako da vozim dok ne crkniu ovu sezonu a na proleće lepo promenem nove ležajeve i teraj dalje i onako su jeftini.
The ground is the limit (or a water)

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #70 on: September 19, 2015, 11:03:25 PM »
Sve sam to proverio, oko esc kalibracije sam tek imao problema posto na multiwii radis kalibraciju tako da mu flesujes verziju koda samo za to, a na mini mwc je flesovanje (za nas poluslepe) kao provlacenje igle kroz konac .. nisu mogli da naprave manji pad za reset ;)
Motor bas nije ok, kad ga okreces primetis da se ostala 3 okrecu lakse, ovaj onako zapinje, kao kad recimo ostane kondenzator na esc pod naponom pa ti parazitska indukcija stopira motorcic kad ga okreces. Pogledat cu sta je kad dodjem kuci, ovde nemam ni alata ni lupe, a ni rezervnih delova ako nesto zajebem motorce pa ne mogu posle da letim sa 3  oo))

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #71 on: September 20, 2015, 09:05:02 AM »
U tom slučaju ako je imao padova ili je iskrivljena osovina ili ti je neki od ležajeva  :pop:
The ground is the limit (or a water)

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #72 on: September 20, 2015, 09:34:13 AM »
u svakom slucaju narucujem jos par, ne prodaju se po komadu .. jedino gledam ima eachine 1306 3100kv .. sto su po moje isti ti, ali malo jih bolje ocenjuju .. mozda malo vise paze na kvalitet, kad bi se zezali ;)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #73 on: September 20, 2015, 12:43:37 PM »
Braća kinezi...
The ground is the limit (or a water)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #74 on: September 21, 2015, 11:27:59 AM »
Koje kontrolere koristite i koji software?
Ja sam probao cc3d openpilot, baseflight, cleanflight i rekao bih da svaki od njih trazi dosta PID podesavanja da bi se letelo malo dinamicnije i zivlje.
Nisam nista menjao zadnjih par meseci, da nije izaslo nesto od software-a da radi lepo na ovim sasijama bez drndanja?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine