Author Topic: Uskoro Re-Open Auto staze u Maloj Ivanci !  (Read 6917 times)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Uskoro Re-Open Auto staze u Maloj Ivanci !
« on: October 19, 2014, 11:16:24 PM »
Jesen, ide zima, kise ce valjda stalno biti, kao i celog leta, a ako padne i snegic bice jos i bolje…
Kod nas u Maloj Ivanci se okupila poslednjih meseci intezivnije neka Gospoda, u nekoj prici se dotakosmo i Svilajnca, kad oni skocise, daj da ii mi ovde vozimo neke automobile, zezanja radi, trke i tamicenja ih ne zanimaju, samo opklada u pivo… kad dodje zima kuvana rakija i vino…… Kazem ja lose ce vreme, ne moze da se pegla staza, OFF-Road monsteri kostaju neke parice… Pade dogovor za 6 automobila, ali pod uslovom da svi budu istih tehnickih karakteristika, a posto su im i sare iste, jedan se prihvati  da izradi razlicite custom nalepvice pa svako svoj da sara, da ih razlikujemo….
Posto ekipa nece biti iz Bugarske i ostalih balkanskih zemalja, takmicarska…. vise bih rekao zajebantska, sem malog obelezavanja pravaca staze i cunjeva, ili ti vec cega…. nagrada ce biti bure piva, dok vreme dozvoljava, a posle cemo valjda nesto smisliti….
Izbor je pao na 1/5 Losi 4 WD Buggy XL (23cc)… bice dozvoljen tuning…. i isti su vec poruceni, ocekuje se dolazak istih na sleperu do kraja meseca !!!
Ako nam se celo zezanje dopadne, otvaracemo nove klase, ali necemo mesati kategorije vozila u isto vreme, ne ide !

Ali pre svega ce biti monsteri i slicna NE takmicarska vozila, a trkaci u Svilajnac ! (salim se.. svi koji su zdravog duha i raspolozeni za weekend zezanje WELCOME !

Vec imamo 2-3 prijavljenih da ucestvuju u izgradnji Crawler male stazice, posto je u podnozju postojece staze, zimi uvek bara, Deda dobio zadatak da prikupi neko kamenje, cigle, grede, daske i slicno….

Da ne bi smo kao prosli put prosli "ko bos po trnju"sa velikim pogresnim projektima i projektantima, a i da ne bismo "mesali" Babe i Zabe, Crawler ce se praviti zajednicki istovremeno, ko gde spusti kamen ili dasku, pa bumo videli kako ce da ispadne, zato i jeste Crawler… (oni su vec u Garazi 6 kom. SlickRock 1/18 4WD Rock Crawler RTR)…
 
Osnovno pravilo buduceg zezanja bi trebalo biti "ZEZANJE i ZABAVA"…. nazovimo to Trka za smeh, nema ljutis, jer niko od nas nema izgradjeni stil voznje, a automobili nisu nezni, izdrzace valjda…. Ideja je da se to pretvori i svakonedeljni skup od 1-2 sata, dobrog zezanja, svi se zaklinju da mogu "pobeci na toliko"… bumo videli…
Dogovorili smo se nacelno da nema teske filozofije, nepotrebnih pravila igre, sem obaveznog zezanja… Inace svi su vec kakvi/takvi letaci, i pocinju da dovlace i svoje prijatelje, valjda im je dobro, pa da se pohvale…

Ali, ako se izrodi neki talenat i pokaze interesovanje za PROFI, saljemo ga u Auto Sekciju SVILAJNAC… mmmm



Odobrena klasa za pocetak

i za Crawler




RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Uskoro Re-Open Auto staze u Maloj Ivanci !
« Reply #1 on: October 20, 2014, 12:44:42 AM »
Ja i dalje cekam spreman za gradju te crawler staze.... Jesam glup ali i jak, mogu ceo dan kamenje da slazem :D A i mostic ce da padne ;)
Nadam se uskoro i novom crawleru...

1/5 ce ipak sacekati kod mene neko lepse vreme :( al ako treba pomoc oko staze....

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Uskoro Re-Open Auto staze u Maloj Ivanci !
« Reply #2 on: October 20, 2014, 01:11:41 AM »
Znam za tebe, nisam hteo spisak da pravim da se ne izjalovi… ti si jedan od 2/3 dobrovoljca… a posto si bio prvi… bices vodja smene (Crawler) !!! Sledeci weekend boze zdravlje, ako ne slikas  mmmm

Ja bi te delegirao za prevrtaca ali sa 1/5 (od cca 15Kg) i ovim needukovanim (vozacki) sefercinama bilo bi neosnovano i zlonamerno !
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Uskoro Re-Open Auto staze u Maloj Ivanci !
« Reply #3 on: October 20, 2014, 01:27:09 AM »
Stavicemo kran na Twin hammera pa ce ih prevrcemo iz ladovine :D

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Uskoro Re-Open Auto staze u Maloj Ivanci !
« Reply #4 on: November 08, 2014, 09:00:32 PM »
Danas po divnom vremenu prva trening voznja, na zalost samo 3 komada…
Dule - Classic sa rasvetom
Milen - Classic bez rasvete
Zajko - Clasic + rasveta + nosac zastave (bez zastave)

Ne znamo kako da ih razlikujemo, dogovorili se sa ostalima da skidamo karoserije i da oblazemo 3M folijom za automobile, lako se skida lako se lepi… Prva ideja sa zastavicama, losa, otpadne kad dodje do prevrtanja…
Sva 3 automobila su do ovog momenta presla  po 1 rezervoar 750 gr. = 45 minuta voznje
Po dogovoru posle 3 rezervoara ko hoce stavlja tuning pipe (Losi)…
Ja sam imao nekog malog i siromasnog iskustva, Dule nesto minimalno sa Losi 1/10 SCT 2WD, Milen nista… evo prva voznja kako izgleda, nije lako uhvatiti ni ovo malo/nista od staze… kad malo navezbamo prelazimo na stazu





PS. Snimano iPad-om snimak i nije nesto sledeci trening cemo probati sa snimkom iz vazduha…

Kad se spremimo/opremimo idemo u Svilajnac, ako nas pozovu u goste  ;namig
« Last Edit: November 08, 2014, 09:16:05 PM by zajko »
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Uskoro Re-Open Auto staze u Maloj Ivanci !
« Reply #5 on: November 08, 2014, 09:17:52 PM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz lepo druzenje  :)aplauz :)aplauz :)aplauz
Nije sramota učiti !!!

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Uskoro Re-Open Auto staze u Maloj Ivanci !
« Reply #6 on: November 15, 2014, 06:15:44 PM »
Lep dan, danas, malo vetrovito ali ne mari.. Pomesale se Avio/Auto i Heli sekcija…

Letelo se i sa avionima, malo ozbiljnijim, pa je uticaj vetra bio zanemarljiv, leteli Heli.. Dule ispituje mogucnosti svog novog BLADE 200 X Safe, kaze da ne moze da se olupa, pa  ga ne radi andrenalin, SAFE je kaze anti-stress…

Ja sam vitlao moju novu omiljenu napravicu 200 QX, ali imam samo dve baterije, po 5-6 minuta… Tamanica da mi udje u prste kad ... Charging pauza…

Ali zato su tu 1/5 Losi, doduse danas na 2. treningu samo 2 Gent's, pa posto su vec takoreci razradjeni, bilo jurcanja na pomocnoj pisti za "sve parice", bilo je i guranja u stranu, slucajnog, par bocnih udara, nekoliko prevrtanja, gazenja i prelaska jedan preko drugog… ali bez posledica…

Na proslom treningu Milen i ja smo uspeli da slomimo nosace/drzace balans stangle, ako se tako kaze, dok ne stignu originalne, Covek/Majstor/Stojan na CNC i strugu pravi 10 kom. za brzu zamenu, ali od neke bele zilavije plastike.. Majstor tvrdi da ove nove nece pucati, plastika zilavija…. Ali to nas nije omelo… da nastavimo zabavu….
U toku nedelje, da bi se razlikovali, ja sam moj auto, za primer drugima presvukao folijom za prave automobile 3M, nova sara Jesen/Zima by Mala Ivanca, i doradio rasvetu, nazad stavio 2 crvene jace Blink LED's, treba staviti bar jos 2 ili 4…

Zastavice dobro izgledaju, ali kad se prevrne otpadne i malo su zbunjujuce…

Losi se bar nama i ovde pokazao kao izvrstan, junak za ovako jurcanje, polako ulazimo u stos.. a i polako kukakmo "da je samo malo jaci i brzi", a brz je… prilicno  mmmm

Sledece nedelje Dule i ja stavljamo tuning auspuh, TLR pravljen za njega… pa da cujemo i vidimo "cija majka crnu vunu prede"… a ja cu probati i drugi novi Rx sa AVC, da vidimo kako se ponasa i kak dela …..

krenula vec prica i raspitivanje sta ima da se nabavi od jacih motora, a to je 30cc  :jaki: :mhm

No dogovor je pao, tek sa proleca, kad bi trebala da krene trkacka sezona…















Nesto sam "razmisljavao"da mu nazad na mestu za rezervni tocak stavim neki omanji teret da pritisne, zbog proklizavanja u krivini sa Nemalim gasom !? ima li to smisla
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Uskoro Re-Open Auto staze u Maloj Ivanci !
« Reply #7 on: November 15, 2014, 10:28:11 PM »
Pomerices teziste pozadi i onda ce zbog toga vise da baca dupe. Povecaj camber na zadnjim tockovima.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Uskoro Re-Open Auto staze u Maloj Ivanci !
« Reply #8 on: November 23, 2014, 10:55:53 PM »
Sad posto imamo i jednu zenu u nasem malom udruzenju gradjana moramo da menjamo i nadimak kluba…
ili da sacekamo da ona uvezba pa da vidimo kako ce da ide !?

https://www.facebook.com/video.php?v=10203466994217164&set=vb.1282488810&type=2&theater
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Uskoro Re-Open Auto staze u Maloj Ivanci !
« Reply #9 on: December 25, 2014, 03:13:10 AM »
Bio lep dan danas, pa smo malo pordaili na tuningu Losija…
Originalan tuning pipe Losi za njega je postavljen, totalno je promenio zvuk, vise ne zvuci ko  motorna testera, nego onako "przacki", mnogo bolje ide i prima gas, dobio i na snazi i brzini… Samo da motor jos malo "legne" do sad nije provozao ni puna 3 rezervoara, jos toliko pa da ga malo "dostelujem" na Hi iglu…

Nisam trkac, ali volim shodno godinama da je Velikkkk i Brzzzz… Kroz moje ruke je proslo dosta automobila, ali mi ovaj nekako najvise "lego" tezak a jak, ne najbrzi, ali medju najbrzima, uzasno stabilan i nadasve izdrzljiv…. Samo ja i posle sveg tog vremena izbegavam "stative" jer se lako zavali, kad se najmanje nadas…

Za skokove je odlican, lepo fabricki izbalansiran, sasvim malo se doceka na prednje tockove, takoreci ravno…
Jos da mu malo dostelujem kocnicu, malcice prednju, i da malo popustim zadnju i da vidim kako se doteze kvacilo da brze hvata… ali je "SUPIS" za voznju…

Ali se lepo oseca i miris MOTUL-a, kad przi…



RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: Uskoro Re-Open Auto staze u Maloj Ivanci !
« Reply #10 on: December 25, 2014, 08:40:18 AM »
Sve je to lepo svasta se tu nabudzilo ali moram da primetim da fali jedan vrlo bitan detalj a to je mirišljava jelkica :big smile
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Uskoro Re-Open Auto staze u Maloj Ivanci !
« Reply #11 on: December 25, 2014, 12:49:18 PM »
Sve je to lepo svasta se tu nabudzilo ali moram da primetim da fali jedan vrlo bitan detalj a to je mirišljava jelkica :big smile

Ne treba "jelkica" pokvari miris sprzenog Motul 800 2T Pro Racing Premix, on lepse mirise  ;namig
« Last Edit: December 25, 2014, 12:51:31 PM by zajko »
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Uskoro Re-Open Auto staze u Maloj Ivanci !
« Reply #12 on: December 25, 2014, 12:58:17 PM »
Pa stavis jelkicu sa mirisom mesavina :D

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Uskoro Re-Open Auto staze u Maloj Ivanci !
« Reply #13 on: December 25, 2014, 01:28:19 PM »
Bio lep dan danas, pa smo malo pordaili na tuningu Losija…

Mocna i lepa makina  :)aplauz :)aplauz :)aplauz
Nije sramota učiti !!!

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Uskoro Re-Open Auto staze u Maloj Ivanci !
« Reply #14 on: January 11, 2015, 10:01:43 PM »
Lep dan, ali samo u prvoj polovini…
Ali se od sve 7 -oro gospode za monstere u M.I. pojavilo samo 3… da su svi dosli bio bi karanbol od voznje…

Voznja od nekih 20-tak minuta je bila odlicna ali je posle trebalo to sve ocistiti i oprati, nazalost nismo slikali kako su izgledali na kraju voznje….

Bio nam je tu i Profi Photo, ali umesto da slika, on navija i z******a… tako da je sturo….
Ali pojacajte zvicnike na max…





Nevolja je sto je donji deo, staze, pod kontra nagibom pa mnogo proklizavaju, a pogotovu sto je bilo mokro….

Moj auto ima pipe, druga 2 su standard… Tu je Dule, kao i uvek, stalno pokusava da me izbaci iz staze i Nesa Photo & Sin (koji tek vezba, prva voznja), samo sto am noge nije izlomio… ali dobro mlad je savladace do proleca..

Ja cu mom verovatno staviti jace servoe (40Kg HV) i Li-Po bateriju, i trebalo bi nastelovati kvacilo da brze hvata i malo zategnuti prednju i zadnju kocnicu, a kad dodje lepo vreme treba probati i AVC Rx, kako ce da se ponasa….

Bili su strokavi, do bola, nakon ove voznje … vise se isplati voziti po suvom….

RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior