Author Topic: HK 450  (Read 117954 times)

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: HK 450
« Reply #45 on: April 03, 2009, 10:40:44 AM »
Na prvom HK-450 sam stavio http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6316 . Nisam merio, ali mi se čini da je jači od onog što piše na sajtu UH. Tera HK-450 veoma autoritativno sa njegovim originalnim rotorima. Sinoć sam montirao http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6262 u ovaj drugi HK-450. Čekao sam zupčanike pa se malo odužilo. Probao sam ga onako u ruci sa karbonskim krakovima (leteće ovih dana). Sa 11 zubaca radi odlično, a sa 13 zubaca zvuči kataklizmično. Imam osećaj da krakovi putuju kroz vreme. U letu ćemo videti koja će kombinacija da pobedi.

Pozdrav
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: HK 450
« Reply #46 on: April 04, 2009, 06:13:07 PM »
JEEEEEEEEEE  (pijanoo) oo))  lol konacno sam danas posle mnogo vremena ponovo leteo i to drugi od dva HK450 kome je danas bilo sudjeno da poleti po prvi put i naravno pokazao se kao pravi helikopter iako u malom ali je malisa za sve pare!!!
Mislim da sam ukupno napravio 4 leta i sve je proteklo u najboljem redu stim da je moja boljka (ekstremna nestrpljivost) bila jaca od mene i naravno nisam izdrzao a da ne uradim nesto novo i to kao po pravilu u drugom letu a ako sve uspe nastavljam i u sledecim letovima i i i i uspelo mi je  oo)) nije da je prvi put ali sa ovim helikopterom prvi put ledjni let uz neka prevrtanja a probao sam i TIC-TOC stim da sam ga leteo sa zupcanikom sa 11 zubaca a siguran sam da ce bolje leteti sa 13 ili 14 zubaca jer ce onda imati one prave obrtaje za 3D.
Na snimku se moze cuti da je vetar duvao prilicno!!!!

Sve u svemu imam i snimak i ko mi jos nekad kaze da su braca kinezi losi ima da ga (kush) :) :big smile





Veliki pozdrav drugari!!!  (pijemo)

Ivan
« Last Edit: April 04, 2009, 07:31:41 PM by GLIDER »
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK 450
« Reply #47 on: April 04, 2009, 06:37:18 PM »
Super ga teras sve cestitke   :)aplauz

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: HK 450
« Reply #48 on: April 04, 2009, 09:11:10 PM »
Malisa je zvrk tezak. O letenju no coment. Svaka cast.
 (res)
Nikola | rcfly.in.rs


Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: HK 450
« Reply #49 on: April 04, 2009, 10:30:42 PM »
 :)aplauz mali kinez  je fantastican,a tek akrobacije (:sok:)  svaka cast ...
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: HK 450
« Reply #50 on: April 05, 2009, 01:29:49 AM »







\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK 450
« Reply #51 on: April 05, 2009, 07:50:11 PM »
vidim elise si promenio nisu iz paketa ,okaci sliku gde si spakovao esc risiver itd
« Last Edit: April 05, 2009, 07:52:41 PM by JRlotpi »

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: HK 450
« Reply #52 on: April 05, 2009, 11:55:28 PM »
Pa rotori su karbonski iz UH a kontroler je ispod baterije (fakticki) a prijemnik ispred ziroskopa ali cim budem imao vremena napravicu fotke.
E sad jos da ga probamo sa 13 zubaca i to bi trebalo da bude pun pogodak za 3D pa da pocnemo i to da ucimo!
Ali helikopter je besprekoran i iznenadjujuce stabilan i savrseno upravljiv i potpuno predvidljiv (bar za sada)!
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline sermilan

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 60
Re: HK 450
« Reply #53 on: April 06, 2009, 02:08:06 AM »
        Ivane odličan si, a i kinez deluje samouvereno, imam jedno pitanje ali za gos'n Lazu:  čini mi se da si ugradio Turnigy UBEC 5V, da li to znači da ESC kontroler nema integrisan u sebi UBEC ili je razlog viši stepen bezbednosti napajanja prijemnika. I još jedno pitanjce može li dr. Lazo jednom prilikom da ispregleda ovakvog kineza koga sam ja kompletirao, utrimovao i podesio mehaniku, a onda da ga Ivan malo preznoji, naravno kompenzacija za uslugu može da bude, recimo Južno afrički SHIRAZ, vrhunsko suvo crveno ili gajba Kalsberga, ne pravim pitanje.

                                                                                            pozdrav Milan     
« Last Edit: April 06, 2009, 01:29:18 PM by sermilan »

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: HK 450
« Reply #54 on: April 06, 2009, 03:12:16 PM »
Milane, dobro si video. Iskustvo me je naučilo da UBEC-i ugrađeni u kontrolere nisu baš na nivou zadatka kada se radi o modelima koji imaju servoe koji mogu da povuku veću struju. Znači 3D modeli koji imaju ogromne elerone i kormila, helikopteri kod kojih svi ugrađeni servoi rade pri maksimalnom opterećenju i non-stop... Još ako su servoi digitalni, problem još više dobija na težini. UBEC-i u kontrolerima uglavnom su deklarisani na 3A. Taman i da je taj podatak tačan (a lično sumnjam), dovoljno je de u jednom kratkom momentu, pri nekoj evoliciji koja zahteva maksimalno angažovanje svih servoa, servoi povuku više struje, i eto ti nevolje. Padne napon ispod donje granice za rad prijemnika, isti odbije saradnju, a na maloj visini taj kratki momenat može da bude koban za model. Još opasnija situacija je kod procesorskih prijemnika, a takvih je danas mnogo (Spektrum...). E, kod njih povratak iz šoka traje oko 3 sekunde, a to je stvarno mnogo, naročito kod helikoptera.
Zato ja stavljam UBEC na sve moje modele, a crveni (+) pin kontrolera izvučem iz konektora i izolujem ga. Na taj način se zaštiti i kontroler od pregrevanja, jer njegov UBEC se dosta greje.
Što se tiče drugog pitanja, nema nikakvih problema. Samo da uskladimo termine (063/639358). Jedino me zbunjuje predložena kompenzacija. Tačnije, nadam se da se radi o Lapsus scribere, odnosno da si mislio na Južno Afričku Charlize Theron :big smile. Ako je to, ni ja ne pravim pitanje. Napraviću ti helikopter dvosed. Ma šta dvosed, četvorosed, pa nek ide život!

Pozdrav
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline sermilan

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 60
Re: HK 450
« Reply #55 on: April 06, 2009, 11:54:28 PM »
   Ma Lazo ako treba i dotičnu će da flaširamo. Narednih par dana sam na putu, od nedelje se javljam za dogovor da probamo HK-450, ma imam i gomilu drugih interesantnih modela, videćeš.
                                                           pozdrav M.
 

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: HK 450
« Reply #56 on: April 07, 2009, 01:46:16 AM »
Polako bre s'to falširanje Milane. Greota.

Pozdrav
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: HK 450
« Reply #57 on: April 07, 2009, 06:42:05 PM »
       ..... recimo Južno afrički SHIRAZ........

                                                                                           

Док се ви бавите организацијом око Charlize Theron ја бих се задовиљио и са Shirazom, залеже ми потпуно а и делује ми као много сигурнија комбинација...


Offline powersasa

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
Re: HK 450
« Reply #58 on: April 12, 2009, 07:10:58 PM »
Procitao sam ceo post i zanima me jos nesto.

Kada dobijem te porucene delove helisa koje jos nisam porucio koliko ce kostati ostatak ? Zajedno sa daljincem, motorom, prijemnicima...
Da li ti ostali delovi imaju jos negde sa se poruce ili moraju i oni da se porucuju ssa neta ? i jos nesto, koliko te je izasla carina ? :) 

Hvala puno :)


 Sale 4e

Offline sermilan

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 60
Re: HK 450
« Reply #59 on: April 12, 2009, 11:01:16 PM »
Ako malo detaljnije procunjaš po forumu, naravno u oblasti helikoptera, naći ćeš odgovore na tvoje pitanje. Ukratko, opcija koja bi te najmanje koštala da kompletiraš HK-450 je:

    Cyclic servo HXT900  .......................  3.65$ x 3kom. =  10.95$
    Tail servo GWS ParkHPX/19g.  ................................ =  12.35$
    ESC SuperSimple 30A  ..........................................  =   9.25$
    Motor  E500   ...................................................... =  17.55$
    Baterija Zippy 2200mAh/3S  ................................... =  17.99$
    Prijemnik  mmmm
    Prijemnik, naravno zavisi od tipa predajnika koji odabereš, to je malo kompleksnije pitanjne, ali predajnik za koji se odlučiš mora da podržava helikopterski mod (znači nemože bilo koja stanica). Preporuka je odabrati kvalitetniji predajnik koji kasnije možeš koristiti i za druge modele, samo dokupljuješ prijemnike, dobra kombinacija je recimo 6 kanalna stanica Spektrum DX6i uz koju dobiješ i prijemnik AR6200, ovaj komplet košta 170$.
Sve ovo nabrojano možeš poručiti na istom sajtu gde i HK-450:  www.Hobbycity.com. Generalno carina je 10% plus 18% PDV na kompletnu sumu, ali kako Kinezi dobro poznaju našu situaciju, uvek na paketu napišu mnogo nižu cenu od prave, pa se čak dešava i da neplatiš carinu već samo troškove dostave. Naravno ovo nije slučaj sa paketima iz Evrope ili USA
     Naravno nemoj da se obeshrabriš, početak uvek najviše košta.
                                                                                                pozdrav, M.   
« Last Edit: April 12, 2009, 11:07:04 PM by sermilan »