Author Topic: Rapsody F3A  (Read 33413 times)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Rapsody F3A
« Reply #15 on: January 27, 2015, 06:40:10 PM »
Prostor ispod kabine je skoro prazan. U težištu je rezervoar od 0,6 litara, a iza njega se nalazi servo za vertikalac...






I eto, model od pre deset godina, a videli ste kako i dan danas izgleda...
To vam je kao kad imate rasan stari hot road auto. Nije za trke, ali "kad vam dodje", možete otići i malo se "zabaviti".

Što se mene tiče, Rapsody svakako pruža više od onog što ja mogu da izvedem sa njim.
Sad mi je pomalo žao što sam Zubi prodao "Čenej Star" (Montana), jer bih imao dva lepa F3A "oldtimera"...
Ko zna, možda sa Zubom, padne trgovina, pa se Čenej Star "vrati kući"...

Pozdrav iz Sente

 (pijemo)
 
« Last Edit: January 27, 2015, 06:50:04 PM by mirce »

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Rapsody F3A
« Reply #16 on: January 27, 2015, 06:41:39 PM »
Mogli bi moderatori da malo porade na Forumu, pa da se mogu upload-ovati sve slike od jednom, a ne tri po tri...

 :sljus :sljus :sljus

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: Rapsody F3A
« Reply #17 on: January 27, 2015, 07:38:56 PM »
Fino fino samo kako si ga predstavio mislio sam da hoćeš da ga prodaš.
Mada ako je ovako urađen ja to ne bih radio
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Rapsody F3A
« Reply #18 on: January 27, 2015, 07:52:40 PM »
Ne, ne, Rapsody se ne prodaje...

Znate, kod nas ima ili je bilo mnogo lepih modela, a malo koji je slikan i retko je pisano na ovakav način.
Da ne spominjem onako detaljno kao u vreme dok je Modelarski kombinat  pravio warbirde...









« Last Edit: January 27, 2015, 09:26:35 PM by mirce »

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 791
Re: Rapsody F3A
« Reply #19 on: January 27, 2015, 08:07:20 PM »
Kakva vrhunska masina, Mirce koliko on moze vremenski da leti sa punim rezervoarom otprilike znam da zavisi kako se leti, ja imam jedan Magnum 2T od 12,4 ccm pa neznam koliki je dovoljan rezervoar ()-()

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Rapsody F3A
« Reply #20 on: January 27, 2015, 08:45:01 PM »
Uhhh uzivao sam u ovih par minuta dok sam razgledao slike i nacin na koji je sastavljen model. Ako se ne varam, pull-pull sistem je od kevlara... Sve je perfektno, model i dalje sjajno izgleda!
Imao sam priliku da letim Cokin Rapsody (valjda nisam pobrkao model) i mogu da zakljuci da jako malo zaostaju za novijim F3A modelima. Uzivao sam tokom leta, pogotovo sto je glow OS max na njemu koji radi kao sat.
Oprema je vrhunska i siguran sam da ces uzivati u letenju istog.

Realno, posle F3A modela svaki drugi tip je razocaranje za letenje, to se meni desilo jesenas sa Yak-om 54 nazalost... Oduvek sam mislio da ce to biti otkrovljenje za mene i da ce to biti vrhunski uzitak, jednostavno to nisam osetio. Tako da F3A modeli su elegantna i posebna prica u avio modelarstvu.

Od Yak-a ne odustajem i ako sam ga leteo samo jedan dan... Radim na njemu i na sitnim izmenama pa na prolece dobija drugu sansu.

 (pijemo)
« Last Edit: January 27, 2015, 11:08:13 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Rapsody F3A
« Reply #21 on: January 27, 2015, 09:56:46 PM »
Jako je lepo predstavljeno.  (thumb) Imate već veliku praksu slikanja detalje modela.  :big smile Sada ćete videti koliko je mnogo lakše izvoditi akrobacije sa akrobatskim modelom u odnosu skala. :mhm

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Rapsody F3A
« Reply #22 on: January 27, 2015, 10:12:48 PM »
Bjanko, Nikola (Saburo) bi preciznije znao da ti kaže koliko traje jedan F3A program, pa samim tim koliko treba goriva.

Sa F3A modelom Montana, u nas poznatiji kao Čenej Star, napravio sam oko 50-tak startova.
Davno je bilo, ali mislim da smo komentarisali, da po startu od 10-tak minuta treba ili čorbe za 5 evra , ili troši 0,5 litre glow goriva (10% nitro).
Nisam siguran...

Motor je bio za nijansu manji - OS 140 RX (24ccm).

Malopre sam pogledao Rapsody i imam utisak da je rezervoar ipak veći od 0,6 litara koliko sam napisao.
Nažalost, nema nikakvu oznaku na sebi.

Ono što mogu reći, Nikola ili Coka mogu da izvuku maximum iz ovakvog modela, dok ga ja letim kao što sam leteo warbird-e, više u skala maniru.

No, Nikola je svakako u pravu, ko proba ovakvu spravu, svaka druga mu je posle nekako "nestabilna".
F3A model leti kao "po šinama" i leteće onako kako ste ga namestili bez tendencije da se sam "izvlači" ili ispravlja...

Tibeteagle, nemam ambicije da letim Bog zna kakve akrobacije...
Znate kako kažu, "stari pas se ne uči novim trikovima"...

 (pijemo)



« Last Edit: January 27, 2015, 10:15:58 PM by mirce »

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: Rapsody F3A
« Reply #23 on: February 23, 2015, 05:32:26 PM »
 

     Ovaj model je nazalost zavrsio u shupama kod nadasve poznatog doktora    :_D   bice dostojno sahranjen u ostavi lepih modela, kao tutan kamon..     :_D

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Rapsody F3A
« Reply #24 on: February 24, 2015, 12:05:32 AM »
Da, da...  :pop:

Poslednja vožnja...





Ispraćaju je bi veličanstven. Prisustvovalo je oko 100 koka, koje su svojim kokodakanjem ovom činu dale posebnu notu...



Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: Rapsody F3A
« Reply #25 on: February 24, 2015, 09:04:32 PM »

      (pijemo)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Rapsody F3A
« Reply #26 on: February 25, 2015, 12:24:30 PM »
E, pa doktore, ako je model završio kod tebe, onda čestitam ti, i želim puno leta sa njim   (<--)  Mani ti to ostaviti između ostalih modela. Modelu je mesto na livadi!!!   ;namig

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Rapsody F3A
« Reply #27 on: February 25, 2015, 01:03:22 PM »
E moj Gabore, to što završi kod Zube u "ostavi lepih modela" to više ne vidi svetlost dana. 

Sa druge strane, Zuba nam dodje kao zalagaonica, ako se predomislimo uvek može da se otkupi nazad.
Zato i nije loše što ih ne leti, jer su modeli u istom stanju...

Malo šale nije na odmet...  ;namig

Pozdrav iz Sente

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: Rapsody F3A
« Reply #28 on: February 25, 2015, 03:12:34 PM »

    Model je prelep i jos nije otisao u shupu, gledam ga u dnevnoj sobi i uzivam, vidim da je Marold sipao after run i pitam se dal da mu dolijem motula jer ga necu leteti sigurno ove godine, mora da ceka na red. Nije lako doci do lepog modela, a ovo je stvarno jako lepa sprava bez i jedne ogrebotine.

    Volim lepe stvari u svom posedu kao i svi na svetu, slabili modeli odlaze bolji dolaze a i trgovina je zabava svoje vrste.. Stara narodna poslovica kaze: Bolje novi soko u ruci nego otrcana svraka na grani...     :_D    :_D    :_D

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 791
Re: Rapsody F3A
« Reply #29 on: February 25, 2015, 05:20:25 PM »
Model je izuzetan i boja i motor sve ima, po meni je medju prvih 5 akro modela koji se mogu videti na nasem forumu.Verovatno ga je nemac napravio :) :)