Author Topic: yak 54  (Read 61231 times)

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1454
  • teramo ga jako
Re: yak 54
« Reply #30 on: February 20, 2015, 03:37:01 PM »
hvala svima na cestitkama ali pravi rezultati pokazace se sutra tokom prvog leta kad obavim i vidim na cemu sam,ili ce biti dorada ili nece
sto se tice modelarcenja ko me zna zna o cemu se radi a ko me nezna ima vremena upoznaceme
u avakom slucaju delime samo jedna noc do prvog starta i naravno izvestaj sledi
hvala svima onima koji su pratili izgradnju modela a nadam se da ce i uzivati u prvom probnom letu

do sutra mogu samo da kazem VEDRO

Offline shimano

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: yak 54
« Reply #31 on: February 20, 2015, 06:44:31 PM »
svaka cast deki i neka je srecan prvi let  ()-()

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: yak 54
« Reply #32 on: February 21, 2015, 10:21:12 AM »
Yak izgleda odlicno, nadam se da je vec poleteo  (<--)
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1454
  • teramo ga jako
Re: yak 54
« Reply #33 on: February 21, 2015, 02:22:13 PM »
dodje i dan za poletanje i naravno sve je proteklo kako treba,uz malo treme koja je bila prisutna tokom celog jutra nestala je odmah posle startovanja motora,
pre samog poletanja palo je merenje vuce motora i izmereno je 5.8kg sto je u odnosu na tezinu modela extra
poletanje totalno neuregliranog modela bilo je malo nestabilno ali u ruke majstora da se sve ispravviti
sam let posle reglaze bio je dobar,isprobao par manevara i sledi sletanje,proteklo je kako treba

zakljucak pa slike i klip

model je cigra zahteva strogu koncentraciju i kordinaciju leta,mnogo trosi 400ml goriva za 10min rada motora


Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1692
Re: yak 54
« Reply #34 on: February 21, 2015, 02:29:45 PM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz
A EL SI RAZMISLJAO DA GA PREBACIS NA PLIN   :hehe :_D
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1454
  • teramo ga jako
Re: yak 54
« Reply #35 on: February 21, 2015, 03:51:39 PM »
bilo bi dobro ali nece da moye ,trebace mi rasplinjac ,hahahahahahahahah
a evo i slicica pa klip

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1454
  • teramo ga jako
Re: yak 54
« Reply #36 on: February 21, 2015, 09:40:50 PM »

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1692
Re: yak 54
« Reply #37 on: February 21, 2015, 10:32:15 PM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz
Bravo majstore,nismo ni sumnjali...sve cestitke  :mhm
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline Dulence

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 87
Re: yak 54
« Reply #38 on: February 22, 2015, 07:30:56 AM »
 :)aplauz  Svaka cast  :)aplauz

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: yak 54
« Reply #39 on: February 22, 2015, 09:49:47 AM »
 :)aplauz Svaka cast,lepo sletanje  :)aplauz
Nije sramota učiti !!!

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 460
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: yak 54
« Reply #40 on: February 22, 2015, 11:02:02 AM »
Sve čestitke na prvom uspešnom letu  :)aplauz  (<--)  ()-()

Offline milomirts

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 131
Re: yak 54
« Reply #41 on: February 22, 2015, 01:31:29 PM »
svaka cast majstore,sve cestitke
mess with the best,die like a rest

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1454
  • teramo ga jako
Re: yak 54
« Reply #42 on: February 22, 2015, 06:20:53 PM »
 hvala svima ali iskreno ja generalno nisam zadovoljan kad sve saberem i oduzmem,nekako kao da ova vrsta modela ne poseduje finesu leta,sve se vrti oko motora ,nema opustenog letenja kao sa visokokrilcima i srednjekrilcima,dal zato sto treba malo da poradim ma tome pa da osetim gust ovoj vrsti letenja ili jednostavno nije ovo za mene,dok sam leteo sve sam bio napet kao pracka koja ce da pukne
imacu prilike letos da ga malo izucim pa ako skontam da nije to za mene ovaj ce model da ide na profaju

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: yak 54
« Reply #43 on: February 22, 2015, 06:41:59 PM »
hvala svima ali iskreno ja generalno nisam zadovoljan kad sve saberem i oduzmem,nekako kao da ova vrsta modela ne poseduje finesu leta,sve se vrti oko motora ,nema opustenog letenja kao sa visokokrilcima i srednjekrilcima,dal zato sto treba malo da poradim ma tome pa da osetim gust ovoj vrsti letenja ili jednostavno nije ovo za mene,dok sam leteo sve sam bio napet kao pracka koja ce da pukne
imacu prilike letos da ga malo izucim pa ako skontam da nije to za mene ovaj ce model da ide na profaju
Prvi let sa bilo kojim avionom je uvek napet,jer ne znas kako ce se ponasati,usput trimovati,dal vuce desno levo,gore,dole.Ih kad se prisetim pre dve godine kad sam Sam poleteo prvi avion moj mig 29.Pa i zavrsio sam u kukuruzu sa njim ubrzo.A pre toga sam vezbao 4 meseca skoro na simulatoru.Ipak uzivo je nesto drugo.Nisam bas takav tip koji puno hoce da pametuje,(ja jednostavno volim da letim,i da ucim na svojim greskama)ali  sam primetio da pri uzletu a i u samom letu si davao nagle komande.Znam da je prvi let ,ali cini mi se da bi vredelo malo Expoa dati na komande,(ili ako vec imas,onda dodati jos malo)dok ne savladas kako se ponasa u vazduhu. ;namig
Nije sramota učiti !!!

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1454
  • teramo ga jako
Re: yak 54
« Reply #44 on: February 22, 2015, 07:23:57 PM »
ne ,ne ,ne ,ne neradise u tome ,nije spor oko letenja meni je to sasvim normalno ,znam da je model neuregliran i da sam trebao da ga regliram cim poletim ,radi se u tome oko same finese modela i plivanja ,dal je problem sto sam do sad leteo samo modele koje jako lepo plivaju i imaju jako dobro drzanje u vazduhu pa sam naviko  ,ko ce ga znati ,nije meni draz samo gas gas gas ,poenta je i u letenju kao jedrilica sa malo gasa a on da drzi plivanje ,pliva i ovaj model nije da ne pliva ali nekako mnogo kratko , da dam poredjenje ,recimo Dimona moj predhodni model ,nece dole i bez gasa ,dvokrilca kojeg sam imao ista prica kad oduzmem gas on pliva ,bas se vidi koliko moze dugo da ostane bez motora ,ali ovo je sasvim nesto drugo dok ima gas on pliva cim se oduzme onda ajmo dole ,ovo je moj rezime od jucerasnjeg letenja ,celu noc razmishaljm i eto dao moje mishljenje ,mozda gresim jer se nisam dovoljno upoznao sa modelom ,sto se tice komandi i taj EXPO ja sam stavio sve na ful akro ili 3D letenju ,nije mi problem da se pohvatam sa davanjem otklona na palicama ,sto se da i videti posle trimovanja modela u letu ,za naredni let planiram da stavim komande u skolskom rezimu pa cu videti