Author Topic: Projekat "Ludo Vozilo"  (Read 2090 times)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Projekat "Ludo Vozilo"
« on: December 03, 2014, 11:40:18 PM »
danas, proradio!


« Last Edit: December 04, 2014, 12:33:36 AM by zajko »
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Projekat "Ludo Vozilo"
« Reply #1 on: December 04, 2014, 12:31:09 AM »
vidim skrece tako sto koci stranu. Kako ste to resili? Treba mi za tenk...

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Projekat "Ludo Vozilo"
« Reply #2 on: December 04, 2014, 01:19:19 AM »
Eeee.batice… i mi konja za trku imamo

http://www.mototok.com/?gclid=Cj0KEQiAhvujBRDUpomG5cq_mI0BEiQA7TYq-mdPS0MML1RK0_C5-oaru0ysjJYG9KFl-_lpvrtEFYoaAnGh8P8HAQ


To je neki kontroler za robota, ima zilion funkcija… pa sam se igrao sa mojim drugarom elektronicarem i napravili… Ta jedna plocica kosta nesto preko 100 Eur ali pogoni sve zivo i radi i to…. Receiver se napaja preko nje, takodje, ali u sebi ima 2 x ESC pored ostalog i moze da pogoni 2 ( u ovom slucaju) 4 motora brushed
Stim sto je leva strana oba motora, vezano paralelno, kao jedan i desna isto tako….
Ja ga trenutno upravljam sa DX3C das gas sva cetiri motora cupaju napred, kad polako okreces volan, on malo uspori jednu stranu a pojaca drugu… tako isto i rikverc
kad nema gas, znaci nema napred ili nazad okrenes volan on pokrene samo jednu stranu i vrti se u mestu… Ovde svaki tocak ima motor i to jak do 11 kg, ali ne brz,
sad razmisljam da napravim da bude sa 3 x 2 tocka, ali da gear bude manji, manje snage ali brzi, tractor da bude brzi, a ukupna snaga ce biti negde kao i sada, ali imace 6 tockova i 6 motora, i dve ove elektronike… sad je kazu negde oko 3km/h, a ovako bi dobio negde 10km/h…

Ali onda se penje gde pozelis, ne prevrce se posto ce biti maltene duplo duzi, a i treba da se malo opetreti….


Posto se igramo, ideja je da LUDO VOZILO bude tractor za avione *push/pull* od Hangara do piste, imace na sebi robot ruku/stipaljku, koja se otvara/zatvara pomocu jednog servoa, i ide gore/dole pomocu drugog servoa, i za sad imace zutu strobo lampu, a verovatno i kamericu… Ovaj kontroler moze da napaja jos jedan motor, ali nemam za sad funkciju za njega…

Druga funkcija ce mu biti, da bude RESQUE MAD Vehicle, posto smo poceli da cepamo 1/5 benzince, ali ce dogadja da se prevrnu na stazi, pa da ih vraca na tockove, zato treba da bude prilicno brzi od ovog, trenutnog, ali boze zdravlje bice 2 komada… onda cemo vremenom da mu dodajemo neke zezalice



Ako bude dovoljno brz, na nasoj pisti od 80 m, trebalo bi da moze da povuce neku jedrilicu u vazduh, neki EPO od 2m
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Projekat "Ludo Vozilo"
« Reply #3 on: December 04, 2014, 01:31:32 AM »






RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior