RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Su-31 3d by mirce

<< < (2/23) > >>

mirce:
Bravo momci, drago mi je da ste napravili modele i da ste sa jednim vec leteli...

Ne ide sva iz cuga tako da ce sigurno morati da "padnu" jos neka sitna stelovanja da bi sve letelo kako treba.
Posto sam leteo dosta sa ovim modelom otkricu Vam jednu caku... Ako bateriju okrenete za 90 stepeni i stavite je skroz do krila (morate da bi ovako stavili baterijum napraviti jednu plocicu na kojoj ce sad "lezati" baterija) model ce vam bolje leteti na noz i raditi neke akrobacije. Izgleda ne vazno ali, posto je model lak i baterija mu je najtezi deo, pokazalo se da je bolje da je sto blize tezistu...

Inace za ovako mali model ne treba preterivati sa velicinom baterije jer je tezina ipak bitna. Bilo bi dobro da model ne bude tezi od 500 gr.

Odlicno je sto ste napravili da svaki eleron pokrece po jedan servo. Tako je bilo i na originalnom modelu...

Posaljite mi adresu da vam posaljem srebrne nalepnice koje predstavljaju kabinu i jos koju da malo "dekorisete" modele...

Uzivajte u modelu

Pozdrav

Mirce

P.S. Nas drugar Miroslav iz Veternika upravo pravi jos jedan ovakav Sukhoi... Mislim da je to dvadeseti Sukhoi napravljen sa ovih planova...

panther:
Hvala Mirce na lepim recima, inace model je tezak sa sve baterijom oko 550 g.

n3mke:
Hval Mirce  (res)

zaboravih da kazem da smo imali problema sa presvlacenjem krila, neka rebra su se izvitoperila verovatno zbog cvrstoce folije koju smo koristili (china quality). Kasnije sam na moje krilo dodao ojacanja, presvuci cu za par dana pa javljam kako je ispalo :)

mirce:
Izmedju dve polovine pokretnog dela horizontalca na, balzu koja ih povezuje, sa unutrasnje strane, dodaj plocicu od spera debljine 1-2 mm...
Ovaj sper je dimenzije 125x5 mm.

Ako ovo nisi ubacio napravi mali zljeb na svakoj polovini horizontalca i ubaci ovaj deo.

Time ces ukrututu spoj leve i desne polovine elevatora jer je horn sa jedna strane a, drugi deo horizontalca se pokrece, sad kako si napravio, samo preko te male balza. Ovako resenje je bilo i na originalu ali, novo resenje sa sperom daje dodatnu krutost i sigurnost... Jer ako ovaj spoj horizontalaca pukne........
Uradi ovo obavezno....

Pozdrav

Mirce

n3mke:
Hvala, ja sam to slucajno primetio na originalnom aeroworks manualu, pa smo uradili tako :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version