Author Topic: Pocetnik na Blade SR 120 :)  (Read 11281 times)

Offline MAVERICK

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Pocetnik na Blade SR 120 :)
« on: December 10, 2014, 12:52:54 AM »
Da kazem da do sada nisam nikada leteo ni jedan model, cak ni igracke, nisam cak vozio nikad ni neka kola na daljinsko upravljanje :D
Ove godine sam kupio par modela koje nisam stigao da letim i odlucio se da kupim neki helikopter da imam po kuci da letim za indoor.
Odlucio sam se za Blade SR 120, hteo sam onaj manji blade mSR X ali nije imalo po nasim radnjama.
Jedino sam do sada leteo vec 2 godine samo na simulatoru ali nisam mnogo koristio simulator za helikoptere, da kazemo 90% za avione sam koristio simulator a samo 10% za heli.
Prostor u kome letim ovaj helikopter je prazna prostorija dimenzija 2.8mx3.5m posto renoviram tu prostoriju pa je izbacen namestaj.
Prvi dan letenja sam pokusavao da naucim hover, da mi stoji u mestu helikopter, ali kada sam pokusavao neke okrete uglavnom bi se zavrsilo blago udaranje u zid. Na kraju mi je otkazao motor na repu, pregrejao se, pokusao sam da ga popravim rastavio ga ali bezuspesno pa sam morao da kupim novi.
Dok sam cekao da mi stigne novi motor, isprobavao sam neke cake na simulatoru i gledao neka podesavanja na youtube. E sad ja imam DX6i stanicu i prvi dan kada sam leteo nisam ukljucivao ono dugme za Gyro, znam da mi je to dugme na simulatoru sluzilo za flapsove off on, ali   setio sam se da pise na njemu pored FLAPS i /Gyro.
Danas kada mi je stigao novi motor za rep i namontirao sam, pokusao sam da letim i ukljucio sam to dugme za Gyro i sad ne znam da li mi se cini ili sam samo oprezniji ali helikopter mnogo bolje upravljam. Ja znam sta je gyro ali mislio sam da posto mi to poseduje helikopter da je to vec automatski podeseno u njega da je uvek ukljuceno.
Jel je ziroskop(gyro) uvek ukljucen ili je ukljucen samo kada na stanici povucem taj prekidac za FLAPS/Gyro ON/OFF ?
Evo uspeo sam sa telefonom da snimim malo let, ali pola prostorije mi je puno pa sam imao slobodno jako mali prostor, na oko 2 metra kvadratna sam ga leteo:

Za sada mi je najteze da se orijentisem ako koristim rotoaciju, kada sam iza repa helikoptera sve mi je lako ali ako ga rotiram da bude prema meni okrenut heli onda znam da su komande suprotne, pa mi je jos uvek tesko da se orijentisem u tom polozaju helikoptera. Tako da na ovom klipu nisam skoro ni koristio rotor :D
I da napomenim jos jednom da pre ovoga nisam nikada upravljao nista na daljinsko upravljanje cak ni najobicniji autic :D ali mislim da bi ga na otvorenom leteo mnogo bolje, ali jos uvek cekam da se poboljsa ovo vreme i da stanu kise.
« Last Edit: December 10, 2014, 01:44:33 AM by MAVERICK »