Author Topic: uzvarb i licider  (Read 5808 times)

Offline uzvarb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
uzvarb i licider
« on: January 28, 2009, 02:16:33 PM »
Pozdrav svim  (<--) i onima koji se tako osecaju :_D
Ja sam Branislav Užvar (uzvarb) i zivim u Sremskoj Mitrovici, ovim hobijem se bavim od 5 razreda osnovne skole. U pocetku su to naravno bili klizaci, jedrilice, pa kruzno komandovani modeli i na kraju RC motorni modeli. Letim modele otprilike 15tak godina. Naravno pored mene tu je i moj tata Sava (licider) koji se jos kao momak bavio ovim hobijem. Danas sve modele radimo zajedno i zbog toga i predstavljam nas hangar zajedno. Nekad radimo 1 model zajedno tako sto podelimo posao , a nekad pravimo paralelno 2 komada, naravno razlicita. U principu sve modele radimo od pocetka do kraja, znaci skoro svi modeli su Hand made ne iz kita ne arf ili rf. Kapotaze kabine i sve ostalo se radi polako natenane rucno. Za sve vreme bavljenja modelarstvom dosao sam u posed samo 1 arf modela i to samo zbog motora koji je bio na njemu, i veoma se razocarao kako je napravljen tako da je isti sad na debeloj prepravci.
Do sad smo napravili dosta modela , neznam im tacan broj , mnogi su prodati, poklonjeni, slupani il penzionisani. Ali cifra prelazi 20 sigurno.
Neke od njih ste verovatno i videli na raznim skupovima i takmicenjima, slike pojedinih cu postaviti naravno , ali jedan deo i nemogu trenutno, jer ih nemam u digitalnom obliku.
Letimo na dve lokacije pored Sremske mitrovice, jedna je sportski aerodrom Veliki Radinci. Tamo redje odlazimo jer se desava da velika avijacija takodje leti pa zbog sigurnosti idemo na drugo mesto. To je rezervni aerodrom Velikih Radinaca i zove se Glac. Tamo smo napravili modelarsku pistu i istu odrzavamo . Tamo niti kome mi smetamo niti ko nama, cistina dokle oko vidi. Najblize drvo je 1 km daleko. Znaci milina. A i blize je gradu.
ne ne decko tako se ne prave eroplani, taj avion nikada nece poleteti...

Offline uzvarb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: uzvarb i licider
« Reply #1 on: January 28, 2009, 02:22:12 PM »
pa da nastavim evo i nekih modela cije sam slike pohvatao po kompjuteru.
ne ne decko tako se ne prave eroplani, taj avion nikada nece poleteti...

Offline uzvarb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: uzvarb i licider
« Reply #2 on: January 28, 2009, 02:29:27 PM »
sledi ostatak, ima toga jos samo moram pripremiti, Naravno kad malo otopli svi ste pozvani da dojete na letenje sa nama. Belgraf iz Sapca je takodje sa nama redovno na letenju kao jos i nekolicina modelara: Milos, deda Sava, Spale i moja lepsa polovina Nena koja trenutno uci da leti.
Pozdrav pa kad nadjem ostale slike i pripremim ih, kacim ih.
Pozdrav iz SM
ne ne decko tako se ne prave eroplani, taj avion nikada nece poleteti...

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: uzvarb i licider
« Reply #3 on: January 28, 2009, 02:36:05 PM »
Dvomotorac me kopka da li je leteo? Hangar je impresivan lepo za videti. Cestitke sa zeljom da samo tako nastavite.  :)aplauz
Pozdrav od Gileta.
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline uzvarb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: uzvarb i licider
« Reply #4 on: January 28, 2009, 02:52:30 PM »
Dvomotorac nije leteo mada je bio planiran jos za proslu sezonu i trebali smo ga doneti na letenje u beogradu, medjutim manje komplikacije na horizontalcu tehnicke prirode su to odlozile, ceo se pomera pa resenje ucvrscenja istog je bila tema za razmatranje, inace to je reseno i na prolece startuje i on.
pozz
ne ne decko tako se ne prave eroplani, taj avion nikada nece poleteti...

Offline uzvarb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: uzvarb i licider
« Reply #5 on: April 12, 2009, 08:45:28 AM »
Nove stare slike, nesto sam preturao i nasao slike od pre 10tak i kusur godina. Naravno na njima su modeli koji vise ne postoje iz raznih razloga, mada neki su i dan danas zivi i zdravi. Neki poklonjeni neki prodati, a naravno ima i onih koji su upoznali sile gravitacije i tvrdocu zemlje.
Na slikama su i ljudi koje odavno nisam video, a sebe ce prepoznati sigurno. Tu je i jedna slika Minje Subote i mene sa snimanja emisije Sve igracke sveta u kojoj sam predstavljao moje tadasnje modele. Eto a sad i slicice.
Pozdrav....
ne ne decko tako se ne prave eroplani, taj avion nikada nece poleteti...

Offline uzvarb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: uzvarb i licider
« Reply #6 on: April 12, 2009, 08:47:47 AM »
jos malo
ne ne decko tako se ne prave eroplani, taj avion nikada nece poleteti...

Offline uzvarb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: uzvarb i licider
« Reply #7 on: April 12, 2009, 08:49:22 AM »
i jos nekoliko
ne ne decko tako se ne prave eroplani, taj avion nikada nece poleteti...

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: uzvarb i licider
« Reply #8 on: April 12, 2009, 10:14:44 AM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz
Nemam reci! Kako si uspeo da izvuces ove fotke iz naftalina? Svaka cast! Steta sto  na pocetku devedesetih nismo kao danas imali digitalce, svasta bi tu bilo za videti!
Bas si me ovom mojom fotkom "zatekao" i prijatno iznenadio  ;D
Veliki pozdrav tebi i tvome ocu.
Krema

Offline uzvarb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: uzvarb i licider
« Reply #9 on: April 12, 2009, 11:13:16 AM »
 (res)
Hvala. Pa mogao bi opet do nas na letenje kad budes raspolozen..
Pozdrav!
ne ne decko tako se ne prave eroplani, taj avion nikada nece poleteti...

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: uzvarb i licider
« Reply #10 on: April 12, 2009, 12:44:11 PM »
Poziv necu odbiti, vrlo rado cu doci do vas. 
Tnx,
Dejan

Offline uzvarb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: uzvarb i licider
« Reply #11 on: April 12, 2009, 03:28:15 PM »
Ok vidimo se onda na letenju uskoro, naravno ko god zeli da dodje pozvan je. Nego Kremicu secas li se Supre, vise nije u mom vlasnistvu , i mozda je jos uvk citava. iskopao sam i tu sliku u drugoj gomili slika.
ne ne decko tako se ne prave eroplani, taj avion nikada nece poleteti...

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: uzvarb i licider
« Reply #12 on: April 12, 2009, 07:09:20 PM »
 :)aplauz
kako da se nesecam :) 
moracu nekako da ih "kopiram" (scan), jako bih voleo da ih imam.
ovo danas sa mojim prvim heliem me je bas iznenadilo!
Cujemo se & pozdrav