Author Topic: Jos jedan pozdrav iz nis-a  (Read 2496 times)

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Jos jedan pozdrav iz nis-a
« on: January 14, 2015, 03:24:02 PM »
Evo resih i ja da predstavim sebe a i hangar :P

Zovem se aleksandar (acko), zivim u nis-u .
Skoro pa godinu dana kako sam se navuko na ovaj nestvarno lep hobi , a isto toliko kako pratim ovaj forum a od skora sam resio i da ucestvujem ...

Poceo sam sa polovnim  HSP 1/10 nitro 4x4 tragijem , lepo me sluzio dosta toga sam i slomio ali to je valjda zato sto je pocetnicki auto :D


Drugi na red je doso malko ozbiljniji monster , HPI E-savage 1/10 4x4 elektro ... Nebo i zemlja sto se samog kvaliteta tice , i njega sam uspeo da posaljem na zasluzeni odmor :D Sad ceka novo srce :p




Onda je forum ucinio svoje i posle dugo dugo listanja resih da se oprobam u letenju ,odluka je pala na Piper-a "J3 Cub BB" od deprona , prvo je  stigla Turnigy 9x stanica a za njom i setap za Cub-a ...
Posto ni dana iskustva nisam imao pre samog pocetka gradnje , dosta mi je pomogo drug sa foruma ( cvrc) , sve sam lepo spakovao i poleteo , nije dugo trajalo a vec sam morao da ga krpim :D Od tog pocetka pa do sad uspeo sam da unistim 2 cub-a i sa trecim i dalje letim , mnogo je zahvalan za popravku a i za samo ucenje , prasta greske i po meni izmisljen model sa suve pocetnike !
To Je od prilike ovako izgledalo , prvi model u toku izgradnje .


Posle puno propusta u gradnji i samom materijalu , preslo se na pravljenje drugog malko ozbiljnijeg (sa zice za vezivanje armature , preslo se na zice od kisobrana za spajanje servoa i Alienora) i estetski lepseg cub-a
Bacio akcenat na farbanje ( slika u izgradnji )
Kod njega sam pogresio u odabiru farbe , bukvalno je sa farbom prelazio dozvoljenih 800g i samim tim vrlo malo letova ...
Cuvam ga kao maketu :D


I naravno treca sreca , porucih sav potreban materijal da to bude spakovano kako dolikuje ...
Posle svih propusta u prethodna dva modela i nedostatka valjanih delova , napravih jedan pristojan avioncic koji me i dan danas sluzi , preziveo direktan susret sa banderom , vise puta ljubio zemlju ali isto tako leti za sve pare .To su takva izivljavanja na nebu da je prosto nemoguce vratiti se kuci u jednom komadu ...
Znam da nije lepo biti bahat i da treba  zaliti model ali ovo je iskljucivo trenazni i sluzi samo za ucenje , pa iz tog razloga se tako ophodim prema modelu ...



Nadam se da blizoj buducnosti krenem sa izgradnjom nekog lepog po mogucnosti nitro modela i tu bi stavio tacku sto se samog letenja i gradnje tice ... Ipak su mi automobili nekako prirasli k'srcu  (fiu)







Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: Jos jedan pozdrav iz nis-a
« Reply #1 on: January 14, 2015, 03:28:39 PM »
I malko poziranja , drustvo na okupu :D




Razlika izmedju hsp 1/10 i hpi 1/10


Druzina , hpi flux 1/8 , hpi e-savage  1/10  i hsp 1/10 :D



I za kraj moj mali kutak , imam svojih ludarija u razmeri od 1/1 pa do 1/10 :D

Offline Cvrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: Jos jedan pozdrav iz nis-a
« Reply #2 on: January 14, 2015, 03:32:36 PM »
Sve ok ali ovaj krs od mante  (fiu)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Jos jedan pozdrav iz nis-a
« Reply #3 on: January 14, 2015, 05:20:29 PM »
 :)aplauz Dobro doso i tako nastavio dalje  :)aplauz
Nije sramota učiti !!!