Author Topic: Novi Sad, modelarska sezona 2015.  (Read 62116 times)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #30 on: May 07, 2015, 10:16:04 AM »

aerdrom na Čeneju ostao zapusten jer niko ne moze da se prihvati obeveze sredjivanje istog zbog manjka vremena.


Pedja, ovo što si napisao nema veze sa životom.

Imate Kirša tamo i čovek je svaki put sa malim traktorčetom pokosio, kad god mu se kazalo. Jedino što to košenje košta, a izgleda da niko nije spreman da se "oprosti" od 20 evrića koliko košta Kiršova usluga.
Ima vas toliko u Novom Sadu i okolini, da ako bi svako barem jednom godišnje platio, imali bi cele sezone besprekorno uredjenu pistu.

Ova tema je već toliko puta "obradjivana" da...  :sljus

Ono što ja ne mogu da shvatim je da se ljudi bave hobijem, i ne mogu da udese sebi da uživaju u potpunosti.
Na Čeneju su modelari sve "dobili na tacni" i da ne mogu da naprave jedan mali, čuj mali, minimalan korak, da se dogovore...
Stvar je u par telefonskih razgovora. Trud i angažovanje je toliko minimalno, da nije vredno pomena.

Naravno, svima je jasno o čemu se radi...

Svako ko ide na Čenej prolazi pored Kiršovog salaša i dovoljno je da svrati i da da pare. Čovek će vam redovno kositi, a vi ćete imati divan prostor za letenje.
 
Gabor treba da kaže ono što je meni rekao, a to je, da u Bačkom Jarku nećete leteti nikada, jer je sve novo i ako kapne malo goriva na pistu, vlasnici će dobiti fras...
Ne daj bože turbinom da spališ travnjak ili tako nešto...
Od te priče nema ništa...

Nego, problem je što niko neće bar malo angažuje, svi se nadaju da će neko drugi da završi i odradi vaše poslove.
Nade su ulagane u Bački Jarak, kao tamo će se modelari "uvaliti" i ići na letnje...
Neko je sve napravo, održava, a modelari će da to koriste...

Malo je grubo rečeno, ali to je suština...
Mora da se shvati, ljudi nema "grebanja", mora da se radi i da se plaća.

Tako je to u životu, tako je i hobiju.

I na kraju, ovo je i dalje pisano iz najbolje namere. Meni odavde iz Sente, ni iz džepa ni u džep kako će izgledati modelarska pista na Čeneju. Niti imam modele za nju, niti bi išao tamo...
Jednostavno, ne mogu da shvatim da su ljudi toliko, ne znam ni pravu reč, lenji, neinventivni, ne zainteresovani, da ne mogu ni najjednostavnije stvari da reše.

Neverovatno...

 (pijemo)
« Last Edit: May 07, 2015, 10:19:04 AM by mirce »

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #31 on: May 10, 2015, 10:42:57 AM »
Na Čeneju je pokošena trava, ali ova tema već i meni polako postaje dosadno... Kad će biti letenja, biće objavljeno u temi : Oglasna tabla ( http://www.rcfly4um.org/index.php/board,29.0.html ) pa ko ima vremena i volje, neka dođe.

Što se tiče Bačkog Jarka, mi smo ljudima rekli, da ako bi koristili aerodrom to bi bilo naravno uz neku nadoknamo, jer mislim da je vrlo bahato tako razmišljati, da pokušamo da se bezplatno uvalimo u neki privatni aerodrom, ali o tom potom...

Nego da se vratimo malo lepšoj temi...

Juče se letelo u Novom Sadu, ali na drugoj lokaciji, sa drugim modelom  :mhm

Nakon posete Bati, i uz njegov pomoć oko nameštanja helikopera T-rex 450, izašli smo do parka pored mosta da ga poletimo



Na žalost, imao sam samo jednu bateriju, a i dan je već bio pri kraju.

Bato, hvala na pomoći oko nameštanja  ()-()

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #32 on: May 10, 2015, 11:33:59 AM »
Eto, vidite da može, a dobro je što je "kritika" urodila plodom... ;namig

 (pijemo)

« Last Edit: May 10, 2015, 11:35:41 AM by mirce »

Offline Balsarite

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #33 on: May 10, 2015, 04:32:44 PM »
Taman sam misleo da je tema o travi svenula, ali dodje prolece, trava buja, i eto ti opet diskusije o prvom otkosu, prvoj brazdi, prvi put s' ocem na jutrenje...

Ima i drugih mesta gde je o tome lepo diskutovati, recimo,

http://poljoprivredni-forum.com/

ili na primer Uredjenje vrta forum,
http://www.cvijet.info/forum
 i na kraju, Ultimate forum za sve koje trava zanima,

http://www.seljacionline-forum.com

Da nam zivi zivi rad :-)

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #34 on: May 30, 2015, 10:45:45 PM »
               Danas predivan dan. Naravno nas, novosadski Cenej je odmah oziveo. Od modelara Julije, Joachim  Kanzler, inzenjer iz Austrije s kojim smo pre desetak godina leteli jedrilice i koji je radio na rekonstrukciji gradskog vodovoda, ponovo dolazi na nas aerodrom. Veoma cest gost je Gabor iz Beceja, naravno Rale, Nesa, Golub, momci iz Backe Palanke. Danas je najbrojnija bila Amidzina ekipa.



              A mislili smo da ce potop.  Ti dani sa losim vremenom se obicno koriste da se stari modeli malo "utegnu" a i nesto novo uradi. Sa skorasnjeg boravka u Budimpesti ja sam doneo ovaj Topmodel-ov SWEET.



             Rale mi je skrenuo paznju na ovaj model. Gledajuci kako on i Nesa uzivaju leteci svoje jedrilice moram priznati da se stara ljubav prema jedrilicarenju odmah probudila.



             Rale kao stari znalac je "smeknuo" sjajan model. Odlicna konstrukcija, vrhunski materijal, par zamki proizislih iz konstrukcije koja podrazumeva topmodel-ove servoe i motor. Nista strasno, lako se resava. Lagana kao pero.

                               

             Srecni vlasnik je danas napravio prvi start (usledila su jos dva sa po 20-tak min.) Vec kasno popodne, nema termike, negde sam procitao kako joj modelari zameraju sto se "zakaci" tamo gore i nema nameru da sleti. Bas tako je bilo i danas popodne.

                                                                             Sa cenejskog aerodroma Julije, Joachim i Bata Stepanovic.

Offline Rale

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
    • Aeromodelarstvo iz ugla Milosa Raletica
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #35 on: June 01, 2015, 09:22:00 AM »
Bato, raduje me da su prvi utisci sa novim modelom dobri.
Jedva cekam da se nadjemo na Ceneju, pa da "podelimo megdan".

Pozdrav, Rale

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #36 on: June 02, 2015, 01:51:28 PM »
Bato, čestitam za jedrilicu i za uspešan let!!!

U subotu, 06.06.2015. sam slobodan, pa sam mislio doći negde oko 16h - 16.30h, kad već prođe vrućina... U svakom slučaju, pratićemo prognozu, pa se vidimo   (<--)


Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #37 on: June 02, 2015, 11:09:15 PM »

             Naravno, hvala na cestitkama i dobrim zeljama. Model i ja cemo se tek upoznavati makar da su prvi utisci sjajni.
             Rale megdan savakako, problem je ko ce biti Musa Kesedzija a ko Kraljevic Marko. To ce biti samo sala jer Cenej je sada jedno lepo mirno mesto i pravi raj za modelare.
            I jedan kratki, oksneli video.



             Gabore, subota, dogovoreno. Hajde da to oglasimo pa da nas bude vise.

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #38 on: June 05, 2015, 11:42:00 PM »
           Na laje ni Genetovo kuce, pas avio mehanicara koji zivi na cenejskom aerodromu. Teska neka tisina. Dilema, da li ici na aerodrom ili ne. Nema vise Steve Popova a lepo ga je bilo videti tamo, rukovati se i promeniti par reci sa covekom koga je krasio veciti osmeh. A mozda ce mo mu najvecu pocast odati danas leteci za njega.
           Bogdan je skoro u Modellhungaria kupio ovaj Multiplex Stunt i danas je bio dan za prvi test. Multiplex je genijalno stavio nesto jaci motor, dosta "zahtevnu" elisu i to spojio nejakim gumenim "O-ringom". Svaki iole jaci gas i gumica spadne. Odustali smo, doci ce tu pravi aluminijumski spiner i model ce sledeci put sigurno poleteti.
           Julije je standardno leteo svoj TweenMaster i Advance a ja naravno uzivao u jedrenju moje nove jedrilice Sweet-TopModel.

               
                                                                                Sa cenejskog aerodroma Julije, Bogdan i Bata
« Last Edit: June 05, 2015, 11:47:44 PM by batans »

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 284
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #39 on: June 06, 2015, 11:01:52 AM »
Pozdrav svim ljubiteljima letenja.Hoće li biti neko aktivan danas na Čeneju,deluje da će biti idealni uslovi.Dosad nisam dolazio na pistu.Bilo bi mi zadovoljstvo upoznati zaljubljenike u ovaj naš hobi.Mislim da sve posle 18h je idealno vreme jer su krenule vrućine.

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #40 on: June 06, 2015, 11:22:11 AM »
Ja danas ipak neću stići, mada tri modela su spremna  :(  Vidimo se nekom drugom prilikom...

Pozdrav!

Offline fantombp

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 87
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #41 on: June 07, 2015, 08:24:49 PM »
Mi Bačkopalančani smo bili danas jes da je vetar divljao al se nismo dali.Bilo je tu i novih modela koje nismo leteli do sad i sve je proteklo u naj boljem redu takoreći jedan odličan dan.Žica se upoznavao prvi put sa Piperom Gaga je po drugi put probao Kalmata a ja sam isto imao vatreno krštenje sa Zeroom.

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #42 on: June 07, 2015, 11:54:32 PM »
                     Sjajno i bravo majstori. Za mene ovaj vas izlazak nije bez emocija i uspomena, od cetiri modela, dva su nekada bila u mom vlasnistvu. Taj Zero je zapoceo eru war birds modela kod nas. Mozda bi ga trebalo sacuvati kao antikvitet. Piper pawnee H9 je takodje izuzetan model, Radovane sigurno si uzivao u letenju.
                    Nasa mala novosadska druzina je bila juce na aerodromu, da smo se nekako culi mogli smo da organizujemo zajednicki izlazak.

Offline fantombp

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 87
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #43 on: June 08, 2015, 07:32:15 AM »
Mi smo mislili da ćete izaći u nedelju ali nema veze ima dana.
Naravno da smo uživali ja prvi put sa zerom koji leti fantastično vetar mu nesmeta ni najmanje a Žica sa piperom koji isto tako leti savršeno.
 :)aplauz

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #44 on: June 08, 2015, 09:48:00 AM »
Znači Batin, pa moj bivši Zero opet poleteo? Svaka čast i čestitam. Takođe svaka čast za ponovni let Calmato-a  (res) Sledeći put se dogovorimo unapred, pa se vidimo  (<--)