Author Topic: Romeo - Šid  (Read 9721 times)

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Romeo - Šid
« on: February 18, 2015, 10:31:09 PM »
Mislim da je vreme da napravim topik sa mojim snimcima jer ce ih u buduce biti dosta  (<--) :big smile

Evo sta sam danas radio:
Test crnih gumica i nd filtera u kombinaciji, rezultat: Nimalo jello, niti vibracija, malo je premiere zabrljavio pred kraj, dao sam mu previse stabilizacije ali to je jer nisam birao kadrove nego komplet ubacio. Inace sam prezadovoljan kako sam ga trenutno ustimao. Evo snimak:


Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: Romeo - Šid
« Reply #1 on: February 19, 2015, 07:11:29 AM »
Sve je to u redu ali leteti ljudima nad glavama je malo neprofesionalno i dosta upasno, poštujte to pravilo i neće biti problema sa zakonom i propisima, ovako zbog ovakvih primera videćete kakve će propise doneti
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Romeo - Šid
« Reply #2 on: February 19, 2015, 10:13:22 AM »
Sve je to u redu ali leteti ljudima nad glavama je malo neprofesionalno i dosta upasno, poštujte to pravilo i neće biti problema sa zakonom i propisima, ovako zbog ovakvih primera videćete kakve će propise doneti
(:good)
Nije sramota učiti !!!

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: Romeo - Šid
« Reply #3 on: February 19, 2015, 11:40:32 AM »
Meni je juče iz čista mira quad počao da se nekontrolisano vrti i pada sa visine od 50m
Pri tome svi su propeleri bili ok i pao je na beton od nekog igrališta. Naravno tu gde sam leteo niti ima ljudi u blizini a i dosta je velika pooljana pored igrališta koje je praktično napušteno. Imao sam tu nesreću da je pao na beton a ne na travu. E sada zamisli šta bi bilo da sam leteo gde ima ljudi, automobila.... Pa nekom razbiješ crep na kući, glavu, auto....
A časom se odvrne propeler, otkaže esc, odlemi se nešto.... Primera je raznih.
Zato letite po prirodi i tamo gde nema ljudi i imovine i manje će biti negativnih primera a i manje će nas maltertirati policija i ostale službe i zakoni....
ovo govorim čisto dobronamerno jer je to jedno od ZLATNIH PRAVILA RC LETENJA koje treba strogo poštovati.
DA ne bude posle kasno i da se ne gleda iza rešetaka a još manje da nekoga nosiš na duši....
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Romeo - Šid
« Reply #4 on: February 19, 2015, 01:21:03 PM »
Naravno, slazem se sa time sta kazes. Ali pored zabave koju treba svakako odraditi na poljani, ukoliko ja, neko za koga hocu da uradim snimak naselja, dogadjaja. To nije moguce uraditi bas tako. Naravno ne leteti iznad glava, ali iznad kuca(samo primer) ce ipak biti neophodno.   mmmm
« Last Edit: February 19, 2015, 01:29:12 PM by Romeo »

Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Re: Romeo - Šid
« Reply #5 on: February 21, 2015, 07:13:56 PM »
Ja  ne vidim da je leteo nekome iznad glave ... Leteo je iznad kuća, jedva da se vidi koji prolaznik, a saobraćaja isto skoro da nema. I da je pala letilica 99% bi pala na krov ili u dvorište.
Jesam da postoje neka pravila kod rc letenja i snimanja, ali sad baš maltene da se skroz zabrani snimanje u urbanim područijima je jako,jako glupo ...
Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: Romeo - Šid
« Reply #6 on: February 22, 2015, 08:00:01 AM »
DA ne bi i na ovom topiku počeo rat bez ikakve potrebe....
Ja ću da kažem samo još ovo.
Ne daj bože da vam kopter padne recimo na nečiji auto, pa još nekog skupog uređaja marke mercedes, BMW, audi....
Razmislite samo koliko bi vas to koštalo.
U ostalom sreća je u vašim rukama.
Samo nemojmo da kukamo pose kada nam uvedu dozvole kao za oružje
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Romeo - Šid
« Reply #7 on: March 01, 2015, 09:26:14 PM »
Evo par fotografija sa testiranja fpv opreme.
Domet je solidan za 200mW, slike su screenshotovi 1080p 60fps snimka bez korekcije boja.









Valjda ću uskoro da se "ogrebem" za auto pa da odem malo do prirode  :)

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Romeo - Šid
« Reply #8 on: March 03, 2015, 09:38:21 PM »
Danas bio lep dan  :)




Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Romeo - Šid
« Reply #9 on: March 06, 2015, 09:43:53 PM »
"Neka rupa kod moje kuće"...

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Romeo - Šid
« Reply #10 on: March 08, 2015, 03:24:21 PM »
Dva moja drugara, vole rep, snimaju neke pesme pa sam im pomogao i odradio spot, svako ima nesto sta voli :D


Inače sve snimano sa gopro, ima nešto kadrova i sa quada

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Romeo - Šid
« Reply #11 on: March 14, 2015, 09:24:12 PM »
Danas bila biciklistička trka kod Kalemegdana, pa sam posle odradio i koju fotku "gore".
Snimak ću postaviti kada odradim, a evo par fotografija:










Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Romeo - Šid
« Reply #12 on: March 18, 2015, 02:05:02 PM »
Evo ga i snimak sa trke :)

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: Romeo - Šid
« Reply #13 on: March 18, 2015, 03:19:16 PM »
                       Od skora imam HEX-u i tek se upoznajemo. Medjutim, evo uveliko prolazi 25 godina kako sam u svetu RC avio-modelarstva. A RC je jogunasta zverka. Nikada joj ne poklanjajte potpuno poverenje. Izdace vas prvom mogucom prilikom, domet, interferencija, impresivno jaci predajnik u blizini, gomila nejakih kontakata u modelu i jos mnogo cega. Opreznost je majka mudrosti. Letite tako da i ako se desi nezgoda , neka to bude samo na vasem modelu, to je najbezazlenije. Novi model i nastavak uzivanja u ovom prelepom hobiju. Steta nekoj drugoj osobi, tu vec nastaju veoma ozbiljni problemi. Cuvajte se multikoptera. Pogotovu vi koji ste njima usli u svet modelarstva. Mali je udeo modelara u njihovom letu. Mnogo elektronike i softvera je ukljuceno i u stalnoj interakciji. Jedan ako zakaze, gravitacija kao vrhovno bozanstvo to treska o zemlju. E sad, vodite racuna sta je ispod.
                                                      S postovanjem, Bata Stepanovic.

p.s. Na mnogo snimaka sa multikoptera vidim "Pobednika" na kalemegdanskoj tvrdjavi snimljenog sa visine njegovih grudi, ociju. Oni koji to rade sigurno nisu bili na casu likovnog kada se o tome govorilo. Vajari koji rade takve skulpture znajuci da ce se one naci na postamentu i da ce imati svoju visinu i da se perspektiva ne moze izbeci, tu skulpturu rade ne proporcionalno. U odnosu na noge, gornji deo tela a posebno glavu rade neproporcionalno vecom kako bi se odozdo, sa tla, sve to videlo zbog pomenute perspektive normalno. Nema snimka multikopterom koji nije zasao u zabranjenu zonu, visina letilice i kamere u visini grudi i glava groteskno velika. Skulptor se prevrce u grobu i kaze evo jos jednog sto je bezao sa casova likovnog govoreci kako je to nevazan predmet a onda se latio kamere i "Premijera". Sjajne su mogucnosti multikoptera i GoPro ali uz to ide obavezno i malo prelistavanje istorije umetnosti ( Jensen, Apolo,...)
« Last Edit: March 18, 2015, 03:34:10 PM by batans »

Offline matic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
  • Čemu ovo služi ?! Osim toga i ne radi !
Re: Romeo - Šid
« Reply #14 on: March 18, 2015, 03:24:19 PM »
Pretpostavljam da igras lol