Author Topic: Reparacija jedrilice  (Read 3992 times)

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 793
Reparacija jedrilice
« on: April 04, 2015, 08:36:29 AM »
Dosao sam u posed ove jedrilice i koju spremam da repariram ali imam jedan problem ne znam koja je to jerdrilica.Trazio sam na internetu ali bezuspesno sam tragao i nisam nasao informaciju.Da li mozda neko zna od modelara koja je to jedrilica jer bi mi to dosta olaksalo posao.Inace jedilica je bila na elektro pogon, trup je uradjen od tkanine a krila su od balze.Jedno krilo je dugo 120 cm i nedostaju uske na krilima koje trebaju da se urade i to mu dodje raspon krila oko 3 metra.Ako neko zna koja je jedilica svaka pomoc bi dobro dosla jer planiram da kupujem motor, esc i ostale drangulije a interesuje me i koji motori se ugradjuju u jedrilice ove velicine oko 3 metra i ako neko mozda ima plan ove jedrilice to bi mi najvise odgocaralo.

Pozdrav Bratislav Jankovic




Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 793
Re: Reparacija jedrilice
« Reply #1 on: April 04, 2015, 08:46:09 AM »
Tesko se slike ubacuju neki poblem postoji evo rep u prvom planu mozda najlakse po repu prepoznati model

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 793
Re: Reparacija jedrilice
« Reply #2 on: April 04, 2015, 09:14:24 AM »
Evo jedna sa sklopljenim krilima


Offline Milos 94

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 453
Re: Reparacija jedrilice
« Reply #3 on: April 04, 2015, 09:53:23 AM »
Za reparaciju ove sjajne ''ptičice'' ti plan nije neophodan. Kako vidim, tebi nedostaju vinglete, odnosno krajevi krila i za njih ti ne treba plan. One nisu toliko bitne za jedrilicu ove namene i tvoje upotrebe. Hoću da kažem da je to jedrilica za hobi i opuštanje a ne takmičarski model i ti se, pretpostavljam, nećeš takmičiti sa njom.
Kad je u pitanju oprema (ili set-up) preporučujem ''guglanje'' kao najbolju terapiju i to par sati dnevno. Ne više. Pronađeš jedrilicu sličnu tvojoj, po rasponu, težini, nameni i vidiš koji se set-up preporučuje. Mislim da je dobro da, kada se odlučiš za neki set-up, konsultuješ ponovo ovaj forum.
Želim ti da što pre središ svoju jedrilicu, poletiš i doživiš ono zbog čega se svi mi ovde okupljamo.
Pozdrav.

Offline raddde

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
« Last Edit: April 04, 2015, 12:56:33 PM by raddde »
tko lijeti,
vredi

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Reparacija jedrilice
« Reply #5 on: April 04, 2015, 10:13:11 PM »
Bjamko, druže, batali ti to i vidi ovog Albatrosa iz oglasa...

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,14045.0.html

Daki traži 120 evrića, što je džabana za taj i toliki model...
Mislim da ako mu "mahneš" sa stotkom, tvoj je...

Albatros je plaćen 150 ili 200 evrića, jer znam od koga je kupljen.

Što se tiče jedrilice koju želiš popravljati, od babe ne možeš napraviti devojku, a kod jedrilice je pogotovo važno kako se repaprira, jer je težina vrlo bitna.
Gledajući slike, model baš ne obećava. Izvini na iskrenosti...


Došlo je vreme da za siću mogu da se kupe sasvim dobri i pristojni modeli.
Albatros koji Daki prodaje nije zadnja reč tehnologije, ali sa dobrim setup-om ima da se najedriš.

Bojim se da ćeš uložiti mnogo rada i da jedrilica, kad je završiš, neće biti ni blizu Albatrosa.
Obaška, što taj rad i vreme nisu džabe...

Izvini još jednom na komentaru, naravno, ti ćeš uraditi kako misliš da je najbolje za tebe...

Puno pozdrava iz Sente

Mirče   (pijemo)

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 793
Re: Reparacija jedrilice
« Reply #6 on: April 07, 2015, 07:27:36 AM »
Hvala Mirce na info za jedrilicu ova Dakijeva deluje dosta dobra ali trenutno nisam u mogucnosti da izdvojim pare ali ko ima verujem da se nece pokajati a ova moja sacekace neke bolje dane ali verujem da moze lepo da se reparira

Pozdrav i svako dobro (pijemo)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Reparacija jedrilice
« Reply #7 on: April 07, 2015, 11:24:36 AM »
 (pijemo)