Author Topic: prvi korak na simulatoru - AeroFly  (Read 6006 times)

Offline mitanis

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
  • mita_nis
prvi korak na simulatoru - AeroFly
« on: February 08, 2009, 12:47:25 AM »
cao svima
danas sam napravio prvi korak na simulatoru AeroFly, svakom pocetniku kao sto sam i ja preporucujem prvo simulator i to dok se dobro ne izvezba i ne srodi sa stanicom, pa tek onda pravo letenje i to na nekom spad modelu, jer ce verovatno biti krahova dok se ne stekne rutina
Sto se tice simulatora AeroFly, stvarno je super za pocetnike, lako se instalira i uz malo muke podesi sa stanicom. Ja sam se malo mucio u pocetku dok sam razvrstao kanale, ali uz pravi savet SdModelara (pozdrav Nidzo) za par minuta to sam sredio. Sada samo predstoji vezbanje dok se nespremim za prvi samostalni let i nadam se u medjuvremenu, da sastavim svoj prvi spad za vezbanje...

Offline mitanis

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
  • mita_nis
Re: prvi korak na simulatoru - AeroFly
« Reply #1 on: February 22, 2009, 09:10:49 AM »
Samo da se pohvalim, danas sam prvi put uspeo da sletim i to sa modelom spitfaer a kasnije i sa par visokokrilca i jednim dvokrilcem.
Inace, fora je da pri sletanju kad anastelujete pravac i ugao ka pisti, oduzmete odnosno ugasite skroz motor i nezno ga navedete da dodirne prednjim tockovima zemlju.
Bitno je samo oduzeti skroz gas i on ce kao jedrilica polako sletati uz vasu pomoc.
Nadam se da ce nekom pomoci ovih par saveta, ali bolje je prvo na simulatoru dobro izvezbati i tu lupati modele, nego slupati uzivo avioncic.
Pozdrav svima

Offline Nenad Miklusev

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 392
    • AEROPOXY
Re: prvi korak na simulatoru - AeroFly
« Reply #2 on: February 22, 2009, 10:27:04 AM »
Pokusaj da ostavis gas na relantu, jer pravi zivot nije AERO FLY, tamo ce ti trebati, zato navezbaj tu proceduru.
Sletanje bez motora se racuna u prinudna sletanja, bez obzira koliko ga perfektno izvedes.
Nikada ne znas kada ces na sletanju morati da produzis u Missed Approach i napravis jos jedan krug zbog ljudi, modela, vozila koji ti se nalaze na putu.

Offline mitanis

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
  • mita_nis
Re: prvi korak na simulatoru - AeroFly
« Reply #3 on: February 22, 2009, 04:57:36 PM »
hvala na savetu
ako mozes malo detaljnije opisi sletanje pa da primenim
da me ne zadesi losa sudbina pri pravom sletanju
pozdrav

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: prvi korak na simulatoru - AeroFly
« Reply #4 on: February 22, 2009, 10:27:01 PM »
Sva sletanja i poletanja treba izvesti iz skolskog kruga(pravougaonik cija se duza stranica poklapa sa pistom).
Sletanja treba izvesti iz tri ravnanja (u svakom ravnanju smanjis ugao poniranja aviona, dok u poslednjem ravnanju palicu zadrzis navucenu na sebe).
Vezba cini majstora ...
(`al sam sem pametan ...  (kush)
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline Matić Dragan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 273
Re: prvi korak na simulatoru - AeroFly
« Reply #5 on: February 22, 2009, 11:09:08 PM »
svako sletanje je u sustini uspesno, niko jos nije omasio zemlju, jedino posle nekih nemas sta da poneses kuci :big smile :big smile :big smile

samo vezba,vezba,vezba.....
ex pseudonijum: mat

Offline Dejan Dobricki

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 380
Re: prvi korak na simulatoru - AeroFly
« Reply #6 on: February 22, 2009, 11:35:58 PM »
vezba , vezba ,vezba  i posle ce te neko pitati kako to radis a ti ces morati malo da razmislis kada ti udje u rutinu  1ee

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: prvi korak na simulatoru - AeroFly
« Reply #7 on: February 23, 2009, 01:53:55 AM »
Pokusaj da ostavis gas na relantu,

Свака част Ненаде, невероватан си ентузијаста!
И као такав `ајд` објасни шта је "гас на реланту"?

Offline Nenad Miklusev

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 392
    • AEROPOXY
Re: prvi korak na simulatoru - AeroFly
« Reply #8 on: February 23, 2009, 09:17:26 AM »
Gas na relantu = gas na leru, elisa se okrece ali nemas nikakav potisak, cak ti i koristi u snizavanju jer usporava model .

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: prvi korak na simulatoru - AeroFly
« Reply #9 on: February 25, 2009, 02:52:08 AM »
Tks, Nenade, sad je jasno!