ELEKTRONIKA > SIMULATORI

prvi korak na simulatoru - AeroFly

(1/2) > >>

mitanis:
cao svima
danas sam napravio prvi korak na simulatoru AeroFly, svakom pocetniku kao sto sam i ja preporucujem prvo simulator i to dok se dobro ne izvezba i ne srodi sa stanicom, pa tek onda pravo letenje i to na nekom spad modelu, jer ce verovatno biti krahova dok se ne stekne rutina
Sto se tice simulatora AeroFly, stvarno je super za pocetnike, lako se instalira i uz malo muke podesi sa stanicom. Ja sam se malo mucio u pocetku dok sam razvrstao kanale, ali uz pravi savet SdModelara (pozdrav Nidzo) za par minuta to sam sredio. Sada samo predstoji vezbanje dok se nespremim za prvi samostalni let i nadam se u medjuvremenu, da sastavim svoj prvi spad za vezbanje...

mitanis:
Samo da se pohvalim, danas sam prvi put uspeo da sletim i to sa modelom spitfaer a kasnije i sa par visokokrilca i jednim dvokrilcem.
Inace, fora je da pri sletanju kad anastelujete pravac i ugao ka pisti, oduzmete odnosno ugasite skroz motor i nezno ga navedete da dodirne prednjim tockovima zemlju.
Bitno je samo oduzeti skroz gas i on ce kao jedrilica polako sletati uz vasu pomoc.
Nadam se da ce nekom pomoci ovih par saveta, ali bolje je prvo na simulatoru dobro izvezbati i tu lupati modele, nego slupati uzivo avioncic.
Pozdrav svima

Nenad Miklusev:
Pokusaj da ostavis gas na relantu, jer pravi zivot nije AERO FLY, tamo ce ti trebati, zato navezbaj tu proceduru.
Sletanje bez motora se racuna u prinudna sletanja, bez obzira koliko ga perfektno izvedes.
Nikada ne znas kada ces na sletanju morati da produzis u Missed Approach i napravis jos jedan krug zbog ljudi, modela, vozila koji ti se nalaze na putu.

mitanis:
hvala na savetu
ako mozes malo detaljnije opisi sletanje pa da primenim
da me ne zadesi losa sudbina pri pravom sletanju
pozdrav

marko:
Sva sletanja i poletanja treba izvesti iz skolskog kruga(pravougaonik cija se duza stranica poklapa sa pistom).
Sletanja treba izvesti iz tri ravnanja (u svakom ravnanju smanjis ugao poniranja aviona, dok u poslednjem ravnanju palicu zadrzis navucenu na sebe).
Vezba cini majstora ...
(`al sam sem pametan ...  (kush)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version