Author Topic: NF quadcopter V2  (Read 3178 times)

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
NF quadcopter V2
« on: May 15, 2015, 11:47:26 AM »
Malo se nesto pravilo.
U odnosu na predhodni model, na V2 se par uocenih nedostataka ispravilo. Sad ima vise prostora, pojacano ukrucenje - manje uvijanje frejma po uzduznoj osi, smanjenje vibracija oko APM- a...

Nacrt


Iseceni delovi, vitroplast (1mm)


Ofarbani


Aluminijumska kvadratna cev


Sklapanje u toku


Antivibracione gumice






Postavljena elektronika


Priprema za izradu landing legs- a


Izrada nogara








Montaza








Sve sklopljeno, ucvrsceno i spremno za prvi let.
https://www.youtube.com/watch?v=-NeCfGajlyg&feature=youtu.be





S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: NF quadcopter V2
« Reply #1 on: May 16, 2015, 09:44:04 AM »
Svaka cast!
U moru kineskih ramova-eto neko napravi nesto u smogradnji! :)aplauz

Bolje da motore zavrnes direktno na Al cev-em lakse, em se motori dodatno hlade preko alu krakova...
U RcSrbija imas lepe crne srafove sa hex glavom raznih duzina :)...umesto ovih sa upustenom glavom :)...
1.6mm vitroplast je neuporedivo cvrsci od 1mm...doduse i tezi...ali za vece letelice raspona do 400-600mm  je sasvim ok...
Da ne kritikujem vise... (res)...eventualno serujes dwg crtez :)...pa nek se stancuje-ko ima cnc :)



Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: NF quadcopter V2
« Reply #2 on: May 16, 2015, 09:51:43 PM »
Bravo!!!!!

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: NF quadcopter V2
« Reply #3 on: May 16, 2015, 10:53:35 PM »
Zanimljivije je kad se nesto svojerucno radi, meni to ima posebnih drazi  :big smile
Vitroplast je debljine 1,6 mm, greskom sam napisao da je 1 mm.
Delovalo mi je lepse da ubacim nosace na koje cu ucvrstiti motore, a i dobije se cvrstoci. Grejanje nije problem, nakon 10 min leta, motori i ESC ovi su kao hladno pivo, ne greju se.
Quad je mase 1550 gr bez baterije, a sa baterijom oko 1950 gr. Letno vreme je sigurnih 10 min (3,75- 3,8V po celiji), laganog lebdenja 15 min (3,5- 3,60V po celiji).
Uskoro ce i nekakav gimbal sa Mobiusom biti postavljen...


S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!