Author Topic: Humanitarna RC TRKA u Maloj Ivanci NEDELJA 22.06.15  (Read 2004 times)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Humanitarna RC TRKA u Maloj Ivanci NEDELJA 22.06.15
« on: June 20, 2015, 01:10:26 AM »
Ciao... Ja sam Suki (Suzana), Zajkova supruga....

Ne znam zasto, ali ovo pisem "krisom".. ovde kod Vas muskih u Vasem formu, nekako krisom... ON to za sad NE zna... A verovatno bi se slozio, ali NE na ovaj nacin...

Strasno sam razocarana.. mozda nije adekvatno mesto, ali videcete ima veze sa RC Hobijem... mislim napravicu vezu...

Danas sam saznala, da je jedna obicna devojka, koju sam upoznala, kad sam obilazila majku u bolnici, a jako je mlada (iz unutrasnosti) dobila juce, a i danas - GRESKOM, jednu jaku dozu  HEMOTERAPIJE, ima veliki zdravstvenih problema.... Juce je bilo regularlno kako su prepisali doktori, danas je dosla druge sestra i kaze nije evidentirano da je juce primila, i da mora da primi isto, jer nije evidentirano... predhodna sestra od juce nije upisala (mastiljavom olovkom u zdravstveni karton).. hemoterapija je smrtonosna inkecija koja ubija mnogo toga a i neke lose celije, zato se i daje... Neko to nije evidentirao... Ali je neko drugi bio savestan, ali NE razuman , recimo, pa je hteo da odradi svoj posao savesno, bez obzira sto je upozoren da je juce data ista ta inekcija (smrtonosna)... NE vredi... Devojka (devojcica) uplasena/zbunjena/uplasena/bez svesti leze i nekako se to desi.... terapija je napakon izvrsena i upisana u karton... predhodna NE VAZI... ali je takodje data... smrtonosna nekako za deo tela.... Danas popodne cula je iz svoje postelje razgovor ove dve sestre (medicinske).. pa i da me prijavi, ne mogu mi nista.. da me prebace na drugo odeljenje..i da mi malo smanje platu....kaze prva.... ne seca se odgovara druge "ispravne" koja je upisala u karton svoju terapiju...

I to je zivot.. ovde kod nas, svakodnevne stvari, reklo bi se...
Desava se to i na drugim mestima, gradovima, drzavama, ali nisam sigurna da je komentar u hodniku isti...

Moja prijateljica se porodila pre 4 godine.. rodila je decaka Mateju... porodjaj je bio tezak, koban... cista 100% lekarska greska (zdravstvenog sistema)... dete ima cerebralnu paralizu 95%.. Mateja je invalid do kraja zivota, a kod njih je to kratkog daha... BAD LACK.. rekao bi neko.. ili sestra iz prethodnog sadrzaja... Porodila se ponovo pre 8 meseci, svesni su svog stanja, zele dete, a verovatno i dokaz da su OK, svesni svoje situacije, mladi su.....normalni.... svi smo mi negde normalni, ali se valjda lako uklapamo u sadasnjost.... drugo dete je Hvala Bogu SUPER...

Lecenje Mateje je jako skupo, nema konkretnog leka, ta se povreda/bolest NE leci, ali raznim medikamentima, vezbama moze malo da se ublazi, da se taj zivot koliko toliko ublazi...

To je poenta mog obracanja Vama.... Ja radim u "poznatom" restoranu u Bgd, mi imamo humantirani dinar za Mateju vec godinama... ali to nije moje, nije moja ideja, koju zastupam/prihvatam 10000%, zelela sam da nesto licno doprinesem.. mislim da ovde mogu...sigirna sam ....

On je to prihvatio... Mi smo i ranije pomagali, koliko smo mogli Mateji... roditelji su vrlo casno ponosni, limitiranih materijalnih mogucnosti... ali probajmo nekako, ako je moguce da izbacimo tu groznu misao o Mateju i njegovim mukama... ispravno i hriscanski je ciniti lepe stvari, pomagati ljudima, brinuti na bar neki nacin o nekome ko je bespomocan, prikucan uza zid... Malo se tu moze pomoci, malo ali znaci...

Smislila sam, ne znam zasto i kako, da podignem i Vasu malu (bez uvrede) ali postojecu zajednicu... predlozila sam u sklopu svega sto se dogadja, a i ja sam nekako u tome, ako nista vise kao supruga i kao vlasnik jednog RC modela automobila, da organiozujemo RC Trku u humantirane svrhe, igraju se utakmice, prodaju se dresovi, svasta nesto... Prihvaceno je.. za pocetak trava je pokosena, staza je obelezena, rade se nekakve pripreme, ne razumem se bas previse, pitanje je da li cu ja kao vozac i takmicar uopste moci da napravim i jedan krug u toj trci (zelja i pored toga postoji, mogucnosti ogranice, ali sam voljna).... ali, ucili su me "vazno je ucestvovati"....

Sutra cu precizirati detalje i nastaviti ovaj poziv na druzenje, na Vas nacin, kroz "zabavu" sa nekim konkretnim povodom, ako je izvodljivo....
Oprostite na nacinu obracanja i pisanja (mozda ima i neke greskice pravopisne, ko razume shvatice).. nekako bih, sa strane da se ukljucim delimicno u Vasu zajednicu, ako me primate, a nadasve zelim po ovom pitanju paznju sto sireg auditorijuma)... Sutra jos neki detalji, ne bitni, neke slicice o pripremama i welcome.... da probamo i ovakoi... i slamcica znaci...

Pozdrav

« Last Edit: June 20, 2015, 01:36:28 AM by zajko »
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Humanitarna RC TRKA u Maloj Ivanci NEDELJA 22.06.15
« Reply #1 on: June 20, 2015, 12:47:12 PM »
Pao je dogovor, kratko vreme za pripremu.. ali ajde da probamo...

Trka RC automobila ce biti na pomocnoj travnatoj pisti, staza je pokosena i obelezena, bice dodati i cunjevi... predvidjena je za velike i vece automobile, sto ne iskljucuje i manje, ne meri se za svetsko prvenstvo, vozi se u sekiraciju, staza je brza i dovoljno siroka, takoreci svako moze da je vozi (osim Suki, ali probace), nije zahtevna....
Trebalo bi da bude 3-4 1/5 Losi XL-a, jedan 5-ive Losi, Cooper 1/5 Losi i ima najave za nekoliko Elektro monstera i ostalih...
Kratko je vreme, u zadnji cas, dosta njih je najavilo dolazak telefonski, nadamo se kakvom takvom uspehu ove akcije...

Neko dogovoreno vreme je 15h pa do 18h, okvirno... ali sam dolazak svih zainteresovanih i RC letaca, je moguc vec od 11h...

Ali kako bi smo prosirili pricu, a avio pista je od ranije sredjena, omoguceno je i RC letenje, tako da i letaci mogu uzeti svoje ucesce, kao i Drone majstori, multikopterasi... jedino za camdzije nemamo uslova...

Eto prilike da PROFI snimatelji iz vazduha sednu i naprave neki preliminarni dogovor oko najavljenog udruzenja...

Ulaznica/Donacija "za Mateju" za sutrasnju humanitarnu akciju je 300 din po osobi, i sav prihod od pica i ulaznica ide u humanitarne svrhe...

Ja sam se malo igrao sa Yuneecom juce, a Suki vezbala za "trku"... snimio sam i stazu za trku ali sam nesto nekako iskljucio te taj snimak nije zabelezen, ponovicu danas, evo bar nesto...



 ()-() (<--)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Humanitarna RC TRKA u Maloj Ivanci NEDELJA 22.06.15
« Reply #2 on: June 21, 2015, 11:20:40 AM »
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior