Author Topic: XXD ESC Flash Simonk/Arduino test  (Read 2241 times)

Offline Bifrost

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 52
XXD ESC Flash Simonk/Arduino test
« on: August 08, 2015, 04:16:52 PM »
Pozdrav,

Uzeo sam povoljno 4 ova kineska drivera (XXD),  16$ za 4 komada, sam mega8 je 400din u maloprodaji xD. Uglavom flashovao sam ih sa Simonk pa rekoh da postavim kratka upustva, mozda nekom bude od koristi.

Flashovao sam ga sa tgy.hex firmware i dodao eksterni kristal 16Mhz sto odgovara tgy (F_CPU = 16000000), Po data sheet-u za mega8 CKSEL3...0 programirani i CKOPT ne programirano. Da skratim pricu o fuse, imaju tu opcije i za bootloader... Ako neko hoce da doda eksetrni kristal, lfuse = 3F hfuse = CA. Ako koristite keramicki rezonator lfuse = 3A hfuse= CA. Za neupucene kristal je ono niklovano sto ima 2 pina i trebaju mu 2 kondenzaotra (U slucaju sa 16Mhz 2x22pF), a rezonator je sa ono sa 3 pina. Negde sam nasao na netu da se prvo flashuje, pa tek onda setuju fuse i nakon toga dodate eksterni cristal ili rezonator, i ja sam tako odradio mada mislim da bi moglo i obrnuto ali nije ni bitno, bitno da se odradi.... Kad postavite fuse, necete vise imati pristup MCU dok ne dodate externi kristal/rezonator.

Koristio sam USBASP i eXtreme Burner.

Malo slika:





Rekoh, da usput i ostavim test kod za arduino, mozda nekom bude od koristi.

http://pastebin.com/g85HzhZ5

Motor prikaciti na arduino pin 8, i umasiti arduino sa masom izvorora napajanja za motor, srednji pin potenciometra na analogni pin 0 arduina rduga 2 pina potenciometra na gnd i +5V. Tamo kod map funkcije servo ide od 0-180, stavio sam 169 jer preko 170 ima neku zastitu izgleda radi par sekindi pa ga smanji. To je bar kod originalnog flash-a, zaboravio sam testiram sa Simonk, niti se nesto razumem u to ogranicenje, verovatno treba tako...

Da ostavim i hex, da bude sve na jednom mestu xD
http://www.megafileupload.com/4Vww/tgy.hex

Offline Bifrost

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 52
Re: XXD ESC Flash Simonk/Arduino test
« Reply #1 on: August 13, 2015, 11:48:27 PM »
Evo sam ih i upakovao





A imam i pitanje, pretpostavljam da mnogi koriste slicne drivere. Imaju hladnjak postavljen na epoksi kucista mosfeta, da li je neko probao bez hladnjaka? Ne verujem da mu taj hladnjak pomaze puno.... Mozda je bolje dobiti na tezini, ukloniti hladnjake i ostaviti mosfete na otvorenom?

Edit: Motorici su od HDD-a, za test, imam i prave motorice xD.
« Last Edit: August 13, 2015, 11:50:36 PM by Bifrost »