Author Topic: Спортски аеродром "13. мај" 23. 08. 2015.  (Read 9338 times)

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Спортски аеродром "13. мај" 23. 08. 2015.
« Reply #15 on: August 25, 2015, 11:48:48 AM »

     Malcice nije fer, ipak nisu svi pozvani, nije bitan rucak, poneli bi smo mi topli obrok sa sobom, zao nam je sto nismo bili i druzili se svi skupa kao jedna porodica..
 
  Beogradski skup je ipak nesto posebno i bili bi smo ponosni da smo bili...        ")    ")    ")
ex pseudonijum: licider

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Спортски аеродром "13. мај" 23. 08. 2015.
« Reply #16 on: August 25, 2015, 12:18:18 PM »
Pisem na brzinu, jer nemam puno vremena. Ovo nije bio Beogradski skup, da je bio najavili bismo svima kao i predjasnjih godina. Ovo je bio spontani skup, Gabor se najavio da dolazi ovde javno na forumu, mnogi od nas su potvrdili da dolazimo takodje, tako da nikoga nije sprecavalo da dodje.
Spale me je zvao tokom prosle nedelje vezano za problem koji ima sa uvozom multirotora i pitao kada cemo se videti i leteti, dok sa Losmijem to zajednicko letenje planiramo celo leto... jednostavno poklopile se kockice da dolaze Gabor i ekipa, Spale, Losmi i Beli i nase drustvo koje leti na 13-ci svaki put. Razlika je u tome sto smo goste docekali sa klopom i organizovali sa vlasnicima aerodroma da se osecaju kao kod kuce. Sve se odvilo u jednom danu, tako da nikakvog plana nije ni bilo.
Kada i ako bude Beogradski skup, bicete svi obavesteni na forumu par dana ranije.



 (pijemo)
« Last Edit: August 25, 2015, 12:21:17 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: Спортски аеродром "13. мај" 23. 08. 2015.
« Reply #17 on: August 25, 2015, 02:28:31 PM »

                I red bi bio da bude veliki Beogradski skup, da se ne'brukamo, ipak smo metropola. U nedelju je bilo divno druzenje, i ja nisam pojma imao da se desava nesto spontano, bio sam zatechen brojem modelara, posto smo svake nedelje na aerodromu samo nas chetvorica i niko vise, i to mesecima..     (fiu)       


                      (pijemo)                   

    ps. zar da mikro-drzavice iz okruzenja imaju bolje skupove od nas..      :_D

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Спортски аеродром "13. мај" 23. 08. 2015.
« Reply #18 on: August 25, 2015, 02:30:47 PM »
Misliš kao vojvodina?  lol lol
The ground is the limit (or a water)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Спортски аеродром "13. мај" 23. 08. 2015.
« Reply #19 on: August 25, 2015, 02:50:36 PM »
Evo konkretan predlog, 6. septembra da se svi skupimo na 13-ici i da se družimo & letimo.

Ne treba nikakve organizacije, ručkovi, veliki troškovi... Vremena su teška, a skupova nema...

Vidite sa ljudima na aerodromu ako nekako može taj dan da nema velike avijacije, kako bi svi mogli da lete ceo dan.

Ako ne odgovara taj datum, onda recimo 20. septembar.

Šta mislite?

 (pijemo)

Offline presko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1551
Re: Спортски аеродром "13. мај" 23. 08. 2015.
« Reply #20 on: August 25, 2015, 02:57:13 PM »
Морам да се придружим Николи, пошто видим да има негодовања. Значи не ради се о организованом скупу, већ о локалном окупљању. И сами смо били изненађени бројем присутних. Окупљање је, слободно могу рећи, иницирао Габор,

Da li neko od Beograđana ide na 13 Maj, 23.08.2015. ? Ako da, onda u koliko sati?  Prognoza je idealna, možda bi svratili malo pa da se družimo, letimo...

http://www.weather2umbrella.com/sr/vremenska-prognoza-beograd/gfs/11/1924284/0/meteogram

а ода смо се ми, у локалу, чули телефон и потврдили долазак.
Све се догађало у дан-два, Не знам ко је све позван, али верујем да је доста људи обавештено по систем рекла-казала. Многи су, по доласку, били изненађени неочекиваним дешавањем, јер су, без икакве информације, дошли на уобичајено летење.


                I red bi bio da bude veliki Beogradski skup, da se ne'brukamo, ipak smo metropola. U nedelju je bilo divno druzenje, i ja nisam pojma imao da se desava nesto spontano, bio sam zatechen brojem modelara, posto smo svake nedelje na aerodromu samo nas chetvorica i niko vise, i to mesecima..     (fiu)       


                      (pijemo)                   

    ps. zar da mikro-drzavice iz okruzenja imaju bolje skupove od nas..      :_D

« Last Edit: August 25, 2015, 07:24:04 PM by presko »

Offline alzo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 406
Re: Спортски аеродром "13. мај" 23. 08. 2015.
« Reply #21 on: August 25, 2015, 03:02:13 PM »
Bilo bi lepo da se ovakav skup ponovi pogotovo za nas koji smo tek poceli da se bavimo ovim hobijem..svaki put kad dodjem na letenje naucim nesto novo....veliko ZA  ()-()

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Спортски аеродром "13. мај" 23. 08. 2015.
« Reply #22 on: August 25, 2015, 03:47:07 PM »
Evo, na sledećem linku su fotografije. Slobodno skidajte ko želi. Ako neko hoće full varijantu bez logoa, nek mi se javi na mail rcgabor1977@gmail.com sa brojem fotografije, pa ću mu proslediti


Što se tiče još po kojeg RC susreta, i ja sam ZA   (<--)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: Спортски аеродром "13. мај" 23. 08. 2015.
« Reply #23 on: August 25, 2015, 04:03:12 PM »
   
        Ja sam za!  Mozhe i lou badzet skup, nije bitna klopa (ma da volem da zhderem, i to posebno kad je za dzabe), bitno je zabava i druzenje i naravno ono najbitnije: fina dobra svadja a mozhda i organizovana tucha..      :_D   :_D   :_D


                  (pijemo)


       Nedostaje mi nasa Subotichka ljuta ekipa, pa onda cuveni modelar pilitjar, i svi drugi ljuti piloti, pa i ono zlo iz guduradze..   :_D
« Last Edit: August 25, 2015, 04:13:07 PM by r-xx »

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Спортски аеродром "13. мај" 23. 08. 2015.
« Reply #24 on: August 25, 2015, 04:43:12 PM »
Za tuču uvek samo da bude ona kao u asteriksu lol
The ground is the limit (or a water)

Offline Asterix

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 98
Re: Спортски аеродром "13. мај" 23. 08. 2015.
« Reply #25 on: August 25, 2015, 07:03:41 PM »
 (res) Marko

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Спортски аеродром "13. мај" 23. 08. 2015.
« Reply #26 on: August 25, 2015, 08:29:18 PM »
Onda, druženje i letenje 06. septembar (nedelja) u 10 časova?

Kao što Zuba reče, ne treba ništa da se kuva & mesi, "low cost" zabava.

Ili baš ako želite da se nešto "baci u kotlić" neka svako učestvuje sa nekom kintom.
Odredite sumu, ja samo predlažem.

Ako se slažete, napravite zvaničan termin i "taximetar".

 (pijemo)


Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Спортски аеродром "13. мај" 23. 08. 2015.
« Reply #27 on: August 25, 2015, 09:09:18 PM »
I ja sam za to samo neka se u termin ubaci i vreme za tuču i da se organizuje kvalitetno da izađemo istog dana kod Rade u BG hronici ili još bolje kod Nataše mmmmmmm  (:sok:) par excellance
The ground is the limit (or a water)

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2174
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Спортски аеродром "13. мај" 23. 08. 2015.
« Reply #28 on: August 25, 2015, 10:49:46 PM »
Pre nego sto tema ode daleko, da podsetim. Mi RC modelari na tom aerodromu smo gosti, letimo po principu, kada su oni (ULL) gore, mi smo dole i kuliramo, pricamo... kad ULL avijacija sleti i nema nikoga u zoni letenja onda RC modeli idu gore, do pre kafane 10ak metara je najdalja moguca tacka letenja rc modelom u suprotnom svi letimo van aerodroma.
Od njih ne mozemo da trazimo da oni ne lete kako bismo mi leteli, ipak je to privatni aerodrom koji radi punom parom tako da ujutru i predvece konstantno lete i rade obuke (znam po bratu koji svakodnevno obucava). Desava se kao i sada u nedelju da lete tokom dana jer su im vremenski uslovi bili naklonjeni. S druge strane na aerodromu su dva zirokoptera koji mogu da lete kada god to pozele. Tako da modelari nemaju puno izbora vec se prilagodjavamo njima.

20-og septembra ili bolje receno krajem septembra aerodrom tradicionalno pravi sezonu zatvaranja letne sezone, tako da u tom periodu bilo kakav skup otpada.
Nikola | rcfly.in.rs


Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Спортски аеродром "13. мај" 23. 08. 2015.
« Reply #29 on: August 25, 2015, 10:54:11 PM »
A jel' može možda vikend posle toga (27. sept) ako 20-tog zatvaraju sezonu?

 (pijemo)