Author Topic: Nova ptica  (Read 5081 times)

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Nova ptica
« on: August 31, 2015, 10:52:33 AM »
Evo konacno mogu da postujem fotke od novog modela koji sam dobio kao kit. Uz ogroman nedostatak vremena za rad, sklapanje i opremanje letelice je trajalo od pocetka juna. U pitanju je Cessna 172, bar mi se cini. Dimenzije su sledece
raspona krila 1400mm
duzina trupa 1100mm
visina (oko) 400mm
Od opreme sam ubacio: turnigy 3536/9 910kv, ESC Hobywing 40A, 5 servoa 9gr (dva u krilima su metal gear, repne povrsine su HXT900 i HXT500). Peti servo je za prednji tocak kojeg sam povezao oprugicama u push-pull sistem. Propeler sam stavio 12x6. Na punom gasu izmerena struja je 27.5A, snaka oko 470W i vucna sila 1170gr. Tako da mislim da ce biti dovoljno. Nisam merio koliko je tezak model pred poletanje ali tu je oko 1500gr. Planirana baterija (sa kojom sam radio test) je 3S 2200mAh.

Evo fotki








Nadam se da cu uskoro naci vremena da ga probam.

Bilo kakve sugestije pred poletanje su dobrodosle :).

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Nova ptica
« Reply #1 on: August 31, 2015, 12:58:50 PM »
Dobro izgleda,nek poleti uspesno a posle vec ide to  :)aplauz
Nije sramota učiti !!!

Offline Daky

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 555
    • FaceBook
Re: Nova ptica
« Reply #2 on: August 31, 2015, 06:01:27 PM »
 ()-() (<--) (<--)
Dalibor Daky Ilić

________________
ex Smeker

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Nova ptica
« Reply #3 on: September 01, 2015, 10:16:50 PM »
Odličan model!!! Neka je sa srećom i nek te dugo služi  (<--)  ()-()

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Nova ptica
« Reply #4 on: September 02, 2015, 09:07:24 AM »
Hvala !

Nikako da nadjem vremena da izadjem na livadu. Valjda cu uspeti sad za vikend.

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: Nova ptica
« Reply #5 on: December 13, 2015, 10:52:31 PM »
komsija jel poletelo? letis li inace?
ja sam slupao kola pa sam zadnji lep dan morao na ove nase njive da overim zadnji let u 2015  ;)

poz

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Nova ptica
« Reply #6 on: December 14, 2015, 09:26:12 AM »
komsija jel poletelo? letis li inace?
ja sam slupao kola pa sam zadnji lep dan morao na ove nase njive da overim zadnji let u 2015  ;)

poz
Da letim je. Medjutim problem je gusta trava na 13.Maj pa sam zadnji put isao na dobanovacku petlju (produzetak puta od 13-ice). Bez obzira sto sam stavio dosta velike tockove (mislim 7.5cm) opet prednji tocak zaglavi u onij travi. Neznam sta je problem. A Tamo (na Dob.petlji) sam morao da pocistim onaj put (nekih 30ak metara) da bih mogao da slecem - pa mi ni to nije bilo bas dovoljno.
Inace lepo leti, izbalansiarana je bez dodatnih balasta. Trenutno sam kod kuce, oporavljam se nakon neke sitne operacije pa nisam isao dugo na letenje. Mozda ovih dana uspem da zbrisem na dobanovacku petlju. Ali moram prvo da overim kakva je situacija, da li ponovo mora da se cisti (sto necu moci).
Neznam da li imam tvoj tel, pa sibni mi porukicu da te upisem na 063/352-645

Pozdrav

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Nova ptica
« Reply #7 on: December 14, 2015, 10:52:09 AM »

[/quote]
...Trenutno sam kod kuce, oporavljam se nakon neke sitne operacije pa nisam isao dugo na letenje. ...
[/quote]

Uspesan i brz oporavak,,,
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Nova ptica
« Reply #8 on: December 15, 2015, 07:15:31 PM »

...Trenutno sam kod kuce, oporavljam se nakon neke sitne operacije pa nisam isao dugo na letenje. ...
[/quote]

Uspesan i brz oporavak,,,
[/quote]

Hvala, ipak sam danas citav dan (sa tastom kao glavnim radnikom :)) pravio novu stalazu za modele. Postovacu fotke