Author Topic: ASW28  (Read 66923 times)

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
ASW28
« on: September 14, 2015, 05:23:03 PM »
Evo da se pohvalim da je, sad u subotu, jedrilica konacno odletela 3 test leta. Utrimovana i prvi put poletela kako treba od strane majstora Brane. Posle sam je i ja dva puta probao i "vratio" od gore kako treba. Dobro mozda malo grublje ali sam prvi put uzeo u ruke jedrilicu. To je ona koja stigla iz EU skladista HK-a.

Prethodne nedelje smo imali otkaz prijemnika i srecu koliko smo teski svi odreda prisutni kako se zavrsio "let" jedrilice: nakon dva lupinga na 10m visine zabila se u zbun odmah ispred pruge. Samo je jedno krilo bilo neznatno osteceno. Nakon popravke jedrilica je odradila gorepomenute test letove.

Evo slika:





Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: ASW28
« Reply #1 on: September 14, 2015, 06:48:28 PM »
 :)aplauz Bravo  :)aplauz
Nije sramota učiti !!!

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: ASW28
« Reply #2 on: September 14, 2015, 07:33:35 PM »
Prelepa jedrilica. Cane je ima i video sam je kako leti. Svaka čast na izboru.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: ASW28
« Reply #3 on: September 14, 2015, 08:16:36 PM »
Jako fino izgleda.
I imaš sreće što si je uopšte dobio iz EU skladišta.
Meni su 2 puta vraćali DLG na kraju sam tražio da mi vrate novac.
Koliko jako treba da se gurne kada se poleće sa njom?
Mislim jel može iz mesta ili mora da se trči pa gurne pošto vidim da ima raspona ohoh.
The ground is the limit (or a water)

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: ASW28
« Reply #4 on: September 15, 2015, 08:42:42 AM »
Jako fino izgleda.
I imaš sreće što si je uopšte dobio iz EU skladišta.
Meni su 2 puta vraćali DLG na kraju sam tražio da mi vrate novac.
Koliko jako treba da se gurne kada se poleće sa njom?
Mislim jel može iz mesta ili mora da se trči pa gurne pošto vidim da ima raspona ohoh.

To oko srece, mozda jesam sretnik ali sam je jurio dok je bila "na putu". Inace pre neki dan mi opet stiglo nesto iz EU skladista (putovalo 7 dana).

Pa ima dosta jak motor tako da potrcim jako malo i srednjom snagom je izbacim. Toliko da mogu da vodim racuna da mi krila budu u horizontali prilikom izbacivanja. Mada jos ucim kako se rukuje sa njom. A trcanje, hahahaha, koliko mi mojih 90 kila dozvoljava. U svakom slucaju ne treba jako da se izbaci. Mozda moze i bez trcanja.
Nisam je merio ali bi rekao da ima oko 1.2 do 1.5kg na poletanju.

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: ASW28
« Reply #5 on: September 15, 2015, 08:44:41 AM »
Prelepa jedrilica. Cane je ima i video sam je kako leti. Svaka čast na izboru.

Pa upravo sam je odabrao zbog toga sto je i meni jako lepa. Ima kvalitetnijih jedrilica od nje ali mi ova bas "zapala za oko"

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: ASW28
« Reply #6 on: September 15, 2015, 09:21:25 AM »
Pa pazi dva puta su vraćali jedrilicu zbog nepostojeće fakture. I oba puta su svesni šta su uradili, izvinjavaju se i bla bla bla. Više ništa iz EU skladišta jer su neozbiljni eventualno samo preko Vlade i Adama.
Kod kineza mi je stizalo sve za manje od mesec dana nekad bude i nedelje i pol dana.
A ovi iz EU su lenji da proceduru sprovedu kada je Srbija u pitanju. Znam da je već o tome pričano, znam da smo malo tržište ali brate mušterija je mušterija pa ako ne možeš da ispoštuješ mušteriju onda se nemoj ni baviti tim poslom.... Svejedno još jednom srećno i da se naletiš sa njom
The ground is the limit (or a water)

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: ASW28
« Reply #7 on: March 18, 2016, 04:52:12 PM »
Trenutno je na stanju kod  HK u EU skladistu pa koga zanima neka pozuri.
Cena kada se ulogujete je oko 105 EUR. 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=56811

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: ASW28
« Reply #8 on: May 16, 2016, 07:05:20 PM »
ASW 28 u akciji, nedavno.....

Proba jedrenja. Sam na livadi nigde nikog  ...

Dan izuzetan ,skoro bez vetra osim termike, kumulusi na sve strane ali i pored toga  nije bilo baš lako pronaći stub koji dovoljno diže jedrilicu od 1300g . Srećom lokalni orlovi  su bili blizu  da pokažu put.
Orao za 1 krug  popne 15m . ASW 28 jedan krug  1m. Max visina do koje sam išao možda 70-100m.
Nije loše za prvi put, 36 min skoro bez motora sa dva kratka dodavanja gasa.
Baterija je 4S 1300 mAh,  posle ovog leta je bila na 3,95 volti po celiji.
Fora je upravljanje jedrilicom sa minimalnim otklonima palice i što lepšim i pravilnijim krugovima.
Uostalom kao i na pravoj. Iako ovo nije jedrilica za neka velika jedrenja, uživancija je velika.
Vredi svaku paru od onih 105 EUR. na evropskom HK.
Da je ovakvih dana više...










 
Ova mala tačkica gore desno je orao....
« Last Edit: May 16, 2016, 11:39:06 PM by drjack »

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: ASW28
« Reply #9 on: May 17, 2016, 08:31:16 AM »
Dragance,

nisi uspesno slike "popeo" u etar !
I ja sam juce razmisljao da dodjem na tu tajnu livadu ali mi se ucinilo da niti je za letenje a kamoli za jedrenje. Doduse ja sam razmisljao posle posla da odem.

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: ASW28
« Reply #10 on: May 17, 2016, 09:01:43 AM »
Pero ova tajna livada nije ona na koju ti misliš.
Ova je mnogo daleko. A nije ni bilo juče nego ''nedavno''. :big smile

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: ASW28
« Reply #11 on: May 17, 2016, 09:21:33 AM »
Pero ova tajna livada nije ona na koju ti misliš.
Ova je mnogo daleko. A nije ni bilo juče nego ''nedavno''. :big smile

Aaa, tako. Fotke su super !

Pre neki dan sam pokusao da napravim ponovo poklopac kabine na vakum "aparaturi" ali sam sve zaj.... Nisam napravio kabinu, i upropastio materijal. Tako da cu morati da ponovo kupim juvidur i "prizovem se strpljenju i pameti". Bice !
« Last Edit: May 17, 2016, 09:24:07 AM by pnedic »

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: ASW28
« Reply #12 on: May 17, 2016, 07:46:20 PM »
Ja vec crtam sablone za novi kalup od camovine. Nema vajde od gipsa..

Offline stevapn

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 498
Re: ASW28
« Reply #13 on: November 20, 2016, 06:08:11 PM »
Da se pohvalim :) Kupio sam i ja jednu ASW28. Danas sam je sve završio, ali na žalost, jak vetar me sprečio da je isprobam.
Par pitanja. Gde vam je CG u odnosu na oznaku na krilima? Namestio sam da mi CG bude odmah iza onih CG tačaka na krilu. Probao sam sa 1500mAh i 2200mAh i mogu težište da podešavam pomeranjem baterije.
Jel postoji neko rešenje za onaj glupavi poklopac kabine? Imam utisak, da će da pukne ako ga popreko pogledam!
Kako pametnije da rešim konektore servoa iz krila i trupa?
Ona daščica koja spaja krila mi ne uliva poverenje. Jer ste smislili neko drugo rešenje?

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: ASW28
« Reply #14 on: November 21, 2016, 01:18:21 PM »
Tezište kod moje je tacno na onim rupama gde  je  obeleženo.
Probao sam i druge varijante ali je ovo najbolja. Letim je na 4S , zamenio sam originalni kontroler jer je došao neispravan. Mnogo bolje i brze penje sa 4S. Hoće da vuče u stranu na poletanju i velikom gasu ali to možes da kompenzujes palicom ili Mix-om.
Spajnje konektora za elerone i flapsove jeste loše rešeno.Ja sam moje kablove produžio, tako da sve mogu da uključim pre nego sto ubacim krila u trup.
Moja daščica je pukla davno, zamenio sam je drugom od avio spera i to je sasvim ok rešenje.
Što se kabine tiče ona je najgora stvar na jedrilici. Možes da paziš koliko hočeš, popucaće ti na šavovima kod onih  šrafčića i onda krene da se širi.
Meni je Pera poklonio jednu koju je napravio od flaše i ta i dan danas stoji na njoj netaknuta.
Još jedna stvar vrlo bitna. Zategni T rep dobro da nema ni malo hoda jer to uzrokuje da se jedrilica ponaša nemirno u letu. A kada je utrimuješ i namestiš,  leti za sve pare. Ja sam uspeo sa mojom da jedrim dok me vrat ne zaboli ili ode toliko daleko da je jedva vidim.
Pozdrav.