Author Topic: Gliser 26ccm.  (Read 28913 times)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Gliser 26ccm.
« Reply #45 on: October 20, 2015, 10:29:35 AM »
Pa ne znam, ponesi... Meni su se takve jedrilice oduvek svidjale, ali pojma nemam kako se upravlja njima, a baš  i se ne pliva...

Ako bi dolazio javi mi se, pa da se dogovorimo gde da se nadjemo. Ovo važi i za ostale koji bi dolazili.

 (pijemo)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Gliser 26ccm.
« Reply #46 on: October 20, 2015, 03:10:06 PM »
Stigli delovi za prowler drž te gaće na jesen  :big smile :jaki:
The ground is the limit (or a water)

Offline Decky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 206
Re: Gliser 26ccm.
« Reply #47 on: October 20, 2015, 03:24:42 PM »
Tek na jesen???

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Gliser 26ccm.
« Reply #48 on: October 20, 2015, 04:04:13 PM »
Ode mozak u aut a mislio sam na proleće.
Ko zna možda i na kraju jeseni ove možda bude gotovo.
The ground is the limit (or a water)

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Gliser 26ccm.
« Reply #49 on: October 20, 2015, 07:02:14 PM »
Veliki pomak je napravljen u poslednjih mesec dana u brodo-modelarstvu. Sudeći po poseti forumu, a  i privatnim pozivima modelara mogu slobodno reći da solidno krećemo. Do proleća, realno je očekivati nekoliko izvanrednih čamaca, a verujem da ima i onih koji se stidljivo pripremaju. Gde ćemo se okupljati, videćemo na proleće. U mojoj okolini ima nekoliko izvanrednih mesta za bezbednu vožnju, verujem da tako ima lepih mesta i nekim drugim gradovima.
   Zima je pred nama, polako doterivati čamce, razmenjivati iskustva i pomagati jedni druge.
Lepo je što se organizuje izložba i druženje u Senti, biće sigurno toga i na drugim mestima. Za sada smo svi u nekoj početnoj fazi i ja  bih rado otišao na tu izložbu, ali realno,  sa nezavršenim čamcem ne bih išao.
Pozdrav svim čamdžijama   :big smile
ex pseudonijum: licider

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Gliser 26ccm.
« Reply #50 on: October 21, 2015, 08:05:00 AM »
Kakve ima veze jel' završen ili ne završen. Dodji(te) da se vidimo, družimo, da vidimo kako izgledaju modeli...
Pa i u fazama izrade je interesantno. Slike su jedno, a uživo ipak je ipak sasvim drugi utisak.

A, tu je i poseta Modelarskom kombinatu...

 (pijemo)

Offline uros2002

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 469
    • https://www.facebook.com/RC-modeli-1688376258042085/timeline/
Re: Gliser 26ccm.
« Reply #51 on: October 29, 2015, 10:33:44 PM »
Pozdrav,

Imam pitanje u vezi camca 600mm duzine.

Da li moze ovaj motor i ESC za camac ovih dimenzija 600mm.
Za laganu voznju netreba nesto da bude brz model.

http://www.aliexpress.com/item/3650-3100KV-4P-Sensorless-Brushless-Motor-with-60A-Brushless-ESC-Electric-Speed-Controller-for-1-10/32374332099.html

Hvala unapred

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Gliser 26ccm.
« Reply #52 on: October 29, 2015, 11:04:02 PM »
Ajd sto se ne razumes u RC, a sve hoces sam da pravis  :sljus, to pitas ovde pa ako ti neko detaljno objasni OK...
Ali valjda znas i engleski, kad vec srfujes netom, pa valjda znas da ukucas kljucne reci da bi nasao to nesto.... i onda nadjes motor i ESC, ali za auto 1/10, a to ne citas, ili ne znas ili neces... OK
Ali, ima i razloga zasto je neki proizvodjac naveo da je to motor i ESC, za 1/10 RC truck, a nigde ne pise RC Boat (RC camac ili ti brod)... OK
Ima jedna mala razlika izmedju RC automobila, bilo koje velicine i RC Baot (čamca), mislim na motor i ESC, za čamac, koji je zatvoren, jel !? treba neka vrsta hladjenja, kod automobila to ne treba, jer ima prirodno hladjenje, jel !? To je ta mala razlika...
Ali to izgleda nije ni bitno jer ti zelis da napravis camac od nekog plana, koji si nasao na netu, al da dodatna oprema malo kosta, pa tako i kazes  "Za laganu voznju netreba nesto da bude brz model"  ... to zvuci, kao kad bi reko na pijaci daj mmi 2-3 krastavca/manja za nas troje za šopsku salatu...  OK
Ako napravis kabriolet camac da ima strujenje vazduha preko motora i ESC, sto nije lako, moze mozda i to nekako, da li je prostije i jeftinije.. nisam siguran...

Ali kao sto sam ti ja već objasnjavao u PM, kad si me pitao za opremu, pa je oprema ispala skuplja 50% od istog RTR Čamca (Boat), ne kazem, tu na AliExpres/u ces sigurno naci pojedinacno jeftinije delove i kompletnu opremu (mozda), samo ne znam kako ces to uklopiti sve na gomilu i jos da paše jedno sdrugim i još da radi...

Imam jedan savet za tebe, ako ga uopšte želiš, (sumnjam), nadješ na netu istili ili sličan čamac, i pogledaš šta je firma koja ga pravi predvidela da stavi od njega od opreme, popišeš sve to, što treba od opreme, karakteristike komponenti i tražiš po svetu (netu) ako ništa više bar znaš šta ti treba i šta tražiš....

Lepo je da si našao plan čamca, koji ti se dopada, ali čamac pored korita, palube i poklopca, trebao bi da ima motor i ESC, koji ces jos nekako i naći po svetu (netu), ali tu je bitan element i osovina koja povezuje motor i prop, pa adekvatan prop, pa izlaz osovine iz korita, pa kormilo, i na kraju baterija i radio sistem

Ajd Uzdravlje  ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior


Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Gliser 26ccm.
« Reply #54 on: November 02, 2015, 06:21:29 PM »
Možda sam trebao otvoriti novu temu, gliser 1.5ccm nitro, ali mislim da ne smeta nastavak već započetog.
Uradio sam kompletan pogon, samo ga treba ubaciti u čamac. Ugradio sam i kvačilo koje umnogome olakšava vožnju. Postavljena je i kompenzacija protiv vibracija, kojih uzgred ne bi trebalo da bude, ali ne smeta da se postavi. Malo me je i kvačilo uslovljavalo da uradim ovako kako sam uradio. Ceo posao je "home made" tako da sam se snalazio.
Mesingana cev unutrašnjeg prečnika 8mm  u sebi nosi tri ležaja sa osovinom 4mm.
Ostalo se vidi sa slike.
 

Na ovojm fotosu vidi se i auspuh, to je osiginalni OS auspuh. Šelne na silikonsko crevo postavljaju se zajedno sa nosačima nakon postavljanja motora.


Pozdrav iz SM

ex pseudonijum: licider

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: Gliser 26ccm.
« Reply #55 on: November 02, 2015, 09:13:34 PM »
                  Sta reci a ne ponoviti se, gledajuci tvoje postove ovoga puta vezane za motorne camce opet ono isto bravo majstore. Izrada modela od "nule", reparacije, plastika, sada camci, ma Savo svaki  (res)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Gliser 26ccm.
« Reply #56 on: November 03, 2015, 05:40:42 PM »
Au ala će da bude takmičenje na belom kamenu....
Ovaj mali uživo izgleda mnogo dobro, da se samo ne desi da nas ušije dok budemo vozili prowler-e mmmm
The ground is the limit (or a water)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Gliser 26ccm.
« Reply #57 on: November 07, 2015, 10:10:36 PM »
Danas spakovan motor iz ove teme za prodaju:
http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,14654.0.html

Našao konačno šolju kvačila od polovnog trimera, auspuh i rezervoar.
Upaljen motor radi kao sat, kvačilo radi takođe i sada smo spremni za dalji rad na čamcima.
Naravno čika Sava i njegove ideje veliko doprinose razvoju ove grane rc-a.


The ground is the limit (or a water)

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Gliser 26ccm.
« Reply #58 on: November 08, 2015, 08:53:50 AM »
Što se tiče trimerskih motora znam gde je vrag nogu slomio. Palio sam ih puno i bilo je svakakvih. Ovo je čist Nemac, a tako se i ponaša. Pali veoma lako, sve igle na karburatoru ( Walbro) fabrički podešene, a o snazi da ne govorimo. Neverovatno koliko je oštar na gasu. Doduše pravljen je za RC automobile i upravo se tako i ponaša.
Kada malo vreme odmakne, napravićemo mi njemu alnaser, pa lepo sednem na kej i upalimo na gumb,  pa majku vetru.
Polako se okuplja društvo, bar ovde u Mitrovici. Biće lepog druženja. Naravno da će biti dobrodošli i ostale čamdžije.
Pozdrav iz SM
ex pseudonijum: licider

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Gliser 26ccm.
« Reply #59 on: November 09, 2015, 10:26:06 AM »
Završio sam i zatvoreni zadnji deo. Ima ulogu da sačuva elektoniku od vode, a u slučaju prevrtanja čamca to je vazdušna komora koja neće dozvoliti da čamac potone.
Poklopac je od prozirnog pleksiglasa da bi se videlo ako voda ipak u maloj količini nađe puta. Na ovom modelu nema  kvačila, vidljivo je spajanje osovinskog voda sa osovinom motora, veza je elastična i lako rastavljiva jer se elastični deo četvrtkom udeva u osovinu motora.


Još sitnca treba odraditi, ali malo kasnije,
Pozdrav iz SM
ex pseudonijum: licider