Author Topic: Mini Z trke  (Read 10758 times)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Mini Z trke
« on: November 19, 2015, 08:33:42 PM »
Da li kod nas ima negde mini Z trka, kola, staza, da li se neko bavi ovom kategorijom?

Izgleda interesantno, ne treba veliki prostor, imam utisak da je ovo popularno u svetu.

Ako neko ima informacije ili iskustva u ovome neka napiše koju reč...

 (pijemo)
« Last Edit: November 19, 2015, 08:40:12 PM by mirce »

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Z trke
« Reply #1 on: November 19, 2015, 10:32:04 PM »
Misliš na nešto ovako?


Ako je to pa to je fenomenalna stvar, nije skupa, staza može da se napravi za dž a i automobili su prave čigre.
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz
The ground is the limit (or a water)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Mini Z trke
« Reply #2 on: November 20, 2015, 08:00:22 AM »
Da to je ta priča. Ovakvih videa na Youtube-u ima koliko hoćeš.



Ima li toga i kod nas? Da li bi bilo zainteresovanih za ovakve trke?

 (pijemo)
« Last Edit: November 20, 2015, 08:04:21 AM by mirce »

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Mini Z trke
« Reply #3 on: November 20, 2015, 11:53:56 AM »
Da to je ta priča. Ovakvih videa na Youtube-u ima koliko hoćeš.



Ima li toga i kod nas? Da li bi bilo zainteresovanih za ovakve trke?

 (pijemo)
Mi smo napravili u firmi nesto slicno povrsine 5x4 metra za 5-6 modela WLToys L939. Staza je napravljena od izoflora a ograda od izolacije za cevi.



Posteno smo se navozali :)
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Z trke
« Reply #4 on: November 20, 2015, 02:11:25 PM »
Uf dobro zezanje za male novce i mali prostor.
Ova staza što je AK postavio može da se napravi vrlo lako da bude prenosiva pa da se postavi na svakoj livadi, platou ili bilo gde.
Ozbiljno razmišljam da pazarim i ja ovakva dva modela za mene i sina. Ima li neko neki predlog pored ovih wl toys-a odnosno nešto kvalitetnije?
The ground is the limit (or a water)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Mini Z trke
« Reply #5 on: November 20, 2015, 05:05:12 PM »
U srbiji ima par modela ovih MiniZ ali stazu u finkciji nema. Za celu ideju ima nas sigurno desetak zainteresovanih ali nikako da se nesto sprovede u delo.
Najeftinija varijanta modela sa daljinskim je oko 100eu a da vredi nesto, u toj klasi je MiniZ najpoznatiji i najrasprostranjeniji...

Kolege u Bugarskoj se ozbiljno ovim zujalicama trkaju u stock i tuned varijanti ! Odlican vid zabave i treninga za auto vozace.

Postoji mislim jedna staza u Novom Sadu kod Vuka ako ne gresim (vlasnik Extrim RC-toys-a) ako to jos uvek postoji i zastupnik za Ansman baterije i modele. Nesto smo pokusavali da se dogovorimo oko otkupa te staze i modela ali nismo uspeli TADA a bilo je davno...

...eto zainteresovanih nas ima a sad sta ce biti videcemo ;)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Z trke
« Reply #6 on: November 20, 2015, 08:16:36 PM »
Koliko novaca može da košta staza od izoflora i izolacije koje je AK postavio?
Sve to može da se postavi na bilo kojoj livadi  ili platou za pola sata.
Kakav bre otkup staze kakvi bakrači. Za početak izoflor i izolacija i udri bre.
Pa ne pravimo mi ovde veliku nagradu Bahreina. Ako treba ja ću finansirati izoflor!
Mislim da bi ovo bila fantastična zabava za jako male parice!
The ground is the limit (or a water)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Mini Z trke
« Reply #7 on: November 20, 2015, 09:56:12 PM »
Pa sad, kad se sve sabere, na kraju verovatno mnogima nisu "jako male parice", jer sam gledao, mini Z je oko 150 evrića i to čini mi se bez stanice... :sljus

Ono što je meni interesantno je da ne treba veliki prostor i da mogu da voze svi od 7 - 77 godina.
Pogotovo ako se dodje do nivoa bilo kakvih trka, onda raste uzbudjenje...

Gledao sam davno, pre par godina na Motors TV programu, staza je bila 8x8 metara, napravljena od univer ploča i presvučena sa sivim itisonom. Ivice su bile od creva za vodu.
Da bi se merila vremena postavljen je neki sistem.
Kako god, trkali su se za sve pare, jedino, sve formule 1 su bile ferari ili Mclaren...

Ako neko ima neki link o ovoj temi, prodavnicama, delovima, stazama, postavite...
Dolazi zima malo da se zezamo...

 (pijemo)


Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Mini Z trke
« Reply #8 on: November 20, 2015, 10:01:00 PM »

Da bi se merila vremena postavljen je neki sistem.

Kolega je napisao aplikaciju za iphone koja detektuje kamerom kad prodje automobil i meri vreme po krugu.
Ne bi bilo komplikovano ni za android tako nesto uraditi.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Mini Z trke
« Reply #9 on: November 20, 2015, 11:35:26 PM »
Lepo je videti da ima jos zainteresovanih, oprema za merenje vremena vec postoji u srbiji najbolja koja se trenutno moze kupiti na svetu, tako da uz manje modifikacije moze i na ovoj stazi da se koristi ako dodjemo do nekog TRKACKOG nivoa. MyLaps su transponderi i prijemnik sa antenom.

Model je 100-150eu kompletan sa stanicom mislim da je MR03 recimo, lipo ili life set od 2 baterije je oko 10 dolara u americi ili 15eu u evropi i to je sve sto treba za dobro trkanje, mada bugari kazu da sa AAA baterijama vozi i preko 20-30min

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Mini Z trke
« Reply #10 on: November 21, 2015, 01:32:49 AM »
Pa i nije da su jeftini... 160$+ za osnovnu RTR varijantu...
http://www.amainhobbies.com/rc-cars-trucks/mini-z-electric-kits/c7641

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Mini Z trke
« Reply #11 on: November 21, 2015, 10:50:30 AM »
Aj sad konkretno, pošto verujem da ovde ima više ljudi koji se bolje razumeju u mini Z temu.

Recimo ovaj set

http://www.amainhobbies.com/rc-cars-trucks/kyosho-mr03s-miniz-racer-sports-readyset-w-toyota-gtone-no.-1-body-kt19-2.4ghz-red-kyo32205l1b/p358461

kažu OK je za početak. Šta se tu naknadno može "budžiti".

Vidim da ima par oznaka za Mini Z, šta je to? Koliko vidim, kola se razliuju i po veličinama. Da li to zavisi od "dodatne" opreme?

Ajde ako neko zna malo oko ovih rc kola da malo razjasni o čemu se tačno radi...

Hvala unapred

 (pijemo)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Z trke
« Reply #12 on: November 21, 2015, 11:12:34 AM »
Ovi modeli se ne razlikuju mnogo po složenosti pojedinih segmenata od veće braće koliko vidim.
Nisam očekivao baš tolike cene ali ovo su očigledno neke baš profi varijante. Mada ako seu uzme neka dobra 2 knala stanica koja je inače oko 30-40 eura i kada se oduzme od cifre dobija se tu negde oko 100 eura za model.
Sigurno ima nekih srednjih varijanti da su između onih WLC toys i ovoga.
Makar za početak. Da li bilo ko ima iskustvo u Srbiji sa ovakvim modelima osim kineza?
Da li postoje varijante ugrađivanja svojih prijemnika u njih ili je sve integrisano?
Koliko vidim pogone ih brusshead motori.
The ground is the limit (or a water)

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Mini Z trke
« Reply #13 on: November 21, 2015, 11:26:24 AM »
Koliko sam video (po netu ne licno) ima ih i brushless pa cak i 4wd. Kyosho su svi sa integrisanom elektronikom znaci nista od svoje stanice :(

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Mini Z trke
« Reply #14 on: November 21, 2015, 01:46:34 PM »
Verovatno ta razlika u novcima izmedju sličnih "kineza" i Kyosho-vog Mini Z-a vredi razlike u kinti.

Uostalom Mini Z nije toliko ni skup, a pruža verovatno isto koliko i veća "braća" po on ili off road stazama.

Po meni, najveća prednost Mini Z-a je baš to što se staze lako, jednostavno i jeftino prave, pa se trkati i zezati može svugde, malte ne od potkrovlja, dvorišta, sala, garaža....

Mislim da je najveći problem većih klasa baš nedostatak pravih trkališta. I kod nas ima mnogo RC kola a najviše se voze kojekuda, jer ima malo pravih staza.

Mini Z može biti lokalnog karaktera, a ond ko zna možda izraste u nešto malo ozbiljnije, iako, kod nas, znajući kakvi smo, to će se teško desiti...

No, da li ima neko konkretni predlog za podlogu, Itison ili nešto drugo?
I da li postoje neke propozicije za dužinu staza?

Pozdrav

 (pijemo)