Author Topic: Narucio sam sa HK ali..  (Read 13291 times)

Offline Che che

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 57
Narucio sam sa HK ali..
« on: January 30, 2016, 10:20:58 PM »
Dakle, narucio sam u 2 paketa sa HobbyKinga Europe skladiste.
U jednom tipa 9 manjih baterija (3s 500mah) i neke konektore tako nesto a u drugom punjac (250w, nije velik) i ploce neke za paralelno punjenje. I sad ovaj manji je 60$ bez isporuke (isporuka DLS 10$ valjda), veci 110, tako nesto.
E sad, citam nesto kao ne stize, stize, sta se dogadja?
Na sajtu GLS kad stavim ono za pracenje pise da je dostavljen 25ti jan. Ja jos nisam dobio, kontam da je to jos negde na carini ili tako nesto.
Ono sto me buni pise tamo "25/01/2016   10:03   The parcel has been delivered at the consignee." I za gps lokaciju "Netherlands".
Sto Netherlands? Kao zvanicni predstavnik GLS navodi AKSu na sajtu i zvao sam ih i rece covek "mi vise ne radimo gls od nove godine". Reko "sta ce biti sa paketom mojim?" Kaze "ne znam, vidite ko je zastupnik sad na njihovom sajtu". Msm tamo sam i nasao njih.. I tako.. :)
Kakva su iskustva? Stize li to? Ako ne stize sta da radim?
Sta ja treba da radim? Pitao sam podrsku i rekose "vidite sa vasom postom i carinom".. Dali treba da cekam da mi donesu (neki ljudi su to rekli) ili ja treba da idem da vidim sta je sa tim.. Gde da idem? Sta ce biti sa carinom generalno? Ono hocu na oba platiti? Neko kaaze "kako su raspolozeni"...


Hvala u napred svima na pomoci... Mozda sam promasio gde da pitam al ne vidim gde bi vise odgovaralo..
« Last Edit: January 30, 2016, 10:28:26 PM by Che che »

Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #1 on: January 31, 2016, 10:53:08 AM »
Po mom iskustvu ne stize.

Dobio sam povracaj para (ne svih, samo robe, ne i postarine).

Ti iz HK u Holandiji nece da napisu racun za robu (ni pod tackom razno), a ovi nasi (srpski) kuriri koji primaju robu odbiju paket bez racuna i on se vrati za Holandiju.

Kad pozoves te nase kurire (zaboravio sam kako se zovu) prave se ludi i "nisu odavle".

Kad pozoves HK oni ti obecaju da ce napisati racun prilikom sledeceg slanja paketa i naravno kad ga posalju ne napisu racun i paket se opet vrati.

Meni nije jasno zasto si uopste pokusao da narucis? Ajd da si narucio nesto malo (da probas da li se nesto promenilo...).

Slicna stvar je i u temi sa onim zakonom o dronovima, svako malo neko izjavi kako do 500 grama model ne podleze zakonu... Dzabe je sto je bar 5 ljudi napisalo u toj temi da podleze sve zakonu (cak i da je papirni avion - model, ako ima dolet veci od ... leti u visinu vise od.... i tako to).

pozzz

Offline Che che

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 57
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #2 on: January 31, 2016, 01:04:57 PM »
Pokusao sam zato sto nisam znao.. Nov sam  prvi put sam narucio... :(
Kad sam narucivao nisam nasao nista da se prica i mislio sam ako prihvate stici ce.. Posle vidim u skroz nekoj drugoj temi neko spominje "baterije ne stizu".. Msm nisam znao..
Kako u opste nabavljate nesto sa HK?

Nisam znao da ne dolzi.. dali je ikakva razlika sa HobbyKing global skladistem?

Offline matic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
  • Čemu ovo služi ?! Osim toga i ne radi !
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #3 on: January 31, 2016, 02:40:22 PM »
Svaka narudzba sa hk obrati se adamu sa foruma.

Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #4 on: January 31, 2016, 03:54:40 PM »
Zadnji put kad sam uzeo nesto sa "international" HK bilo je 2013. (neke baterije). Posle toga se nije isplatilo vise jer je postarina postala preskupa (bar za mene).

Zadnje baterije sam kupio sa banggood "ZOP power", postarina je besplatna, pazi, za te pare nisu lose, pise na njima 4.2 Ah, ali su u stvari 3.85 Ah, ali su dosta jeftinije nego na HK, unutrasnji otpor je dobar.

Uzeo sam i neke "Lion power", te su po nekim komentarima na netu bolje i ne lazu za kapacitet, nisu mi jos dosle ovde su na nasoj carini.

Gledaj kad taj Adam stavi oglas u "kupujem prodajem" rubrici pa moze da ti kupi i donese iz tog EU HK_a.

pozdrav

Offline Che che

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 57
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #5 on: January 31, 2016, 04:17:37 PM »
Okk.. Sta mi je sad ciniti? Da cekam jos pa da ih pitam? Vratice pare? Nesto sam gledao vrate pare ali na racun HK u onim njihovim poenima pa opet moras kod njih da uzmes nesto.. Al dzaba ako ne stize..

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #6 on: January 31, 2016, 04:24:43 PM »
Ide sa globalnog skladista, sve osim baterija...

Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #7 on: January 31, 2016, 07:22:38 PM »
Kad bude pisalo da je isporuceno negde u Holandiji to znaci da se vratilo u HK EU.

Ja sam ih tad kontaktirao preko "online chat"  i rekao da mi paket nije stigao... (to je bilo dva puta... jer su mi obecali da ce ponovo poslati ali sa tim famoznim racunom...)

Oni ti kazu da cekas par dana da potvrde da se paket vratio. Kad prodje par dana opet odes na online chat i kazes da hoces da ponistis narudzbinu (ja nisam to odmah uradio.... vec sam poslusao sta su mi govorili pa je to sve trajalo nekih 2.5 meseca....)

Kad sam ustanovio da me zavlace i da mi trose pare (jer postarinu ne vracaju...) rekao sam da hocu da ponistim narudzbinu i tad su me pitali da li hocu da mi se pare vrate u vidu tih bodova na HK ili direktno na kreditnu karticu (u stvari preko paypal_a na karticu) i rekao sam im da hocu pare na karticu i za jedno nedelju dana pare se pojavile nazad na kartici... (umanjene za cenu postarine..., ali bolje i to nego nista). Posle toga vise nisam narucivao... Nego sam probao preko "banggood" (nesto slicno kao HK, samo nema ni priblizan asortiman "modelarske" robe).

An-2 colt, jel to znaci da moze opet da se naruci sa globalnog, a da je postarina mala?

pozzz


Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #8 on: January 31, 2016, 08:17:14 PM »
Da, funkcionise normalno.Postarina krece od nekih 6€...

Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #9 on: January 31, 2016, 09:58:40 PM »
Hvala na informaciji.

pozdrav

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #10 on: February 01, 2016, 01:04:09 PM »
@Che che

narucio si nesto oko 25-og januara iz EU skladista. Sta ocekujes, da ti stigne za 5 dana ? E nece moci.

Slusaj ovako, iz licnog iskustva: SVE ce da ti stigne za nekih 10 - 15 dana. Nemoj kontaktirati GLS -  samo ce ti davati dezinformacije. Sedi  (:beer:) i uzivaj. Sve ce da ti stigne.

Offline Che che

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 57
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #11 on: February 01, 2016, 03:32:47 PM »
@pnedic

Nisi procitao lepo.. Narucio sam ja jos pocetkom decembra.. Pise da je stiglo 25-tog, da je dostavljeno 25-tog januara. Nema veze.. Mislim da cu svakako morati da se obratim nekom od clanova koje ste mi preporucili. Oni imaju kombinacije i to je super..

Hvala svima, pisem epilog price... :)

Msm prvo da cu jos malo da sacekam, mozda stigne..a ako ne, hvala clanovima koji imaju mogucnost, nadam se da ce oni moci da pomognu ako ostalo omane.. :)
« Last Edit: February 01, 2016, 03:39:51 PM by Che che »

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #12 on: February 01, 2016, 04:55:58 PM »
Hk eu stize za 4-5 radnih dana meni, ali samo alo stavim "no trakcing"  opciju. To imaju manji paketi. Sve sto ima tracking mail, ili se vrati u Utrecht odakle je poslo, pa ti crate pare posle nedelju dve od kad zatrazis ili nikad ne stize. Mene su uveravali da sad to radi, al kako vidim nema nista od toga, a stiglo mi je inace iz hk eu par paketa ovako bez tracking broja bez problema. Tako sa za sad preko adama uzimam, ako ponudi samo rracking opciju.

Offline Che che

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 57
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #13 on: February 01, 2016, 06:29:07 PM »
zanimljivo... :)

Eto, zato sam i pitao.. to su sve neke fore, jbga, ne moze covek sve sam da provali...
Meni nije jos stiglo...

Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Re: Narucio sam sa HK ali..
« Reply #14 on: February 02, 2016, 03:59:47 PM »
Hajde da podelim utiske o baterijama kupljenim sa banggood_a.

ZOP power, deklarisano (4.2Ah, 40C), izmereno (C procena) (3.85 Ah, 20C, 340 grama).
Lion power, deklarisano (4.2Ah, 30C), izmereno (C procena) (3.65 Ah, 12C, 282 grama).

ZOP power se ne greje ni malo tokom rada vec samo na kraju, recimo u zadnjem minutu.
Lion power se greje stalno, umereno, recimo oko 45 stepeni.

Procena za C je data u poredjenju sa nekadasnim HK baterijama "rhino" koje su bile deklarisane kao 25 C, mada po meni su bile jedne od najboljih baterija, bolje i od 40C, bez obzira na cenu.

HK Rhino (koje sam uzeo kao referencu) je bio deklarisan kao: 4.0Ah, 25C i 342 grama, mereno 3.9Ah.

Trenutno su HK Rhino bajate (stoje im u magacinima neverovatno dugo...) tako da ih vise ne preporucujem.

Znaci, ZOP power nisu lose za svoju cenu (20% su jeftinije od nekadasnjih HK Rhino), sto se tice performansi malo zaostaju za Rhino.
Lion power su lose za akrobatske modele ili bilo sta sto dovodi do velike potrosnje, ali zato i one nisu lose za recimo jedrilice pri umerenoj potrosnji jer su mnogo lake.

pozdrav