Author Topic: Prvi let sa polovnjakom :)  (Read 8592 times)

Offline Dzordz

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Prvi let sa polovnjakom :)
« on: May 19, 2016, 01:39:30 PM »
Zdravo drustvo. Eto prvi post pa odmah pitanje. Citao sam malo vise, pa gledao oglase i na kraju kupio cudo na slici



F450 sa Aurora 9 i gomilom nekih delova, propelera, punjacem kao i postoljem i plocom za F550. Dve baterije su ukljucene i par motorcica rezervnih. U principu covek odavno ima novu masinu i ovo mu je stajalo pa sam je dobio koliko mi se cini povoljno (~180e).

Elem u stanu sam uradio firmware update, proverio sync, ukljucio i odvojio se od zemlje i sleteo.

Posto treba da izadjem i napolje a ovo mi je prvi *kopter, imate li neke savete na sta da pazim? Osim da idem polako da ga ne bih "olivadio" (odlican izraz koji sam pokupio ovde na forumu)?

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Prvi let sa polovnjakom :)
« Reply #1 on: May 20, 2016, 01:16:50 AM »
@Dzordz
"... teoretski lepo zvuci, malcice je drukcije u praksi...""

Ako nisi ranije leteo, najbolje potrazi nekog u svojoj okolini, ko ima iskustva, da ti pomogne.
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline Dzordz

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: Prvi let sa polovnjakom :)
« Reply #2 on: May 20, 2016, 08:43:29 AM »
@zbabic
Hvala na odgovoru. Na zalost nemam nikog ko bi mogao da mi pomogne. Jedino mozda da potrazim neki modelarski klub u blizini pa da probam sa njima.

Hrabro sam izasao juce da isprobam i osnovne letacke stvari sam uspeo. Prevrnuo sam se jednom ali nisam nista slomio posto je bilo bas nisko i brzo sam ga iskljucio.

Offline j0e

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
  • keep the speed
Re: Prvi let sa polovnjakom :)
« Reply #3 on: May 26, 2016, 09:36:38 AM »
@Dzordz
Ja sam upravo iz tog razloga kupio 'vežbalicu' :)
nesto poput ovoga :)
http://www.kupujemprodajem.com/Eachine-H8-Mini-DRON-33427535-oglas.htm?filter_id=68389593
keep the speed

Offline Dzordz

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: Prvi let sa polovnjakom :)
« Reply #4 on: May 26, 2016, 09:38:33 AM »
Hvala j0e.
Bio sam nekoliko puta da letim. Nisam imao nikakvih problema do sada, treniram osmicu, letim relativno nisko ali ipak dovoljno visoko.
Sta jos osim osmice treba da uvezbavam? :)