Author Topic: Živanović Dušan - DuleMCSE  (Read 12378 times)

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Živanović Dušan - DuleMCSE
« Reply #15 on: February 20, 2009, 12:16:05 AM »
Ja sam prvi let leteo sam, sa eleronima i sve je islo bez problema.. pre par dana sam leteo easy glider pro i pokusao da letim bez  elerona, pa ono je uzas, ide ko stojadin   :hehe

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: Živanović Dušan - DuleMCSE
« Reply #16 on: February 20, 2009, 12:44:19 AM »
Дакле, ја сам почео са овим

http://rcfly4um.org/index.php?topic=254.0

и више сам него задовољан. Зољица је јефтина, поправљива и атрактивна за вожњу. На ово могу да уследе коментари како џет модели нису за почетнике, али буди опуштен, Зољица је изузетно управљива.

Склапај зољицу натенане а у међувремену вежбај на симулатору.
И одговор на питање у вези тастатуре - бар 90% смисла вежбања на симулатору се губи ако не управљаш преко станице.

Дакле, прави редослед корака:

1. Купи станицу (нађи дискусије на тему коју станицу купити на овом форуму).

Мој савет:

-За мање пара DX6i
-За више пара DX7

2. Набави симулатор (Real Flight 4.5) и повежи са станицом

3. Почни да правиш Зољицу - без журбе и полако јер..

4. Вози зољицу на симулатору - најмање месец дана по најмање пола сата дневно

5. Изађи на пољанче и полети свој први авион

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Živanović Dušan - DuleMCSE
« Reply #17 on: February 20, 2009, 01:02:39 AM »
 :)aplauz :)aplauz

svaka cast MEPHISTO ako si sa zoljicom zapoceo prvi let. (res)
Ja je imam izrezanu i delove skoro sve na gomili spremne, i razmisljam se zadnjih dana da je ipak jos malo ostavim da odlezi i napravim mozda nesto sporiji model za prelaz.
Pa tek kasnije da se pozabavim sa jet modelima. 17aa
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline NEBOJSA

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: Živanović Dušan - DuleMCSE
« Reply #18 on: February 20, 2009, 09:23:01 AM »
Hvala na savetima i sto ste mi ovako brzo odgovorili.Onda sam odlucio da kupim avion sa eleronima.Vezbam na flight simulatoru i uskoro cu da krenem to isto ali sa stanicom.POzz

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: Živanović Dušan - DuleMCSE
« Reply #19 on: February 20, 2009, 04:15:21 PM »
:)aplauz :)aplauz

svaka cast MEPHISTO ako si sa zoljicom zapoceo prvi let. (res)
Ja je imam izrezanu i delove skoro sve na gomili spremne, i razmisljam se zadnjih dana da je ipak jos malo ostavim da odlezi i napravim mozda nesto sporiji model za prelaz.
Pa tek kasnije da se pozabavim sa jet modelima. 17aa


Yu men - ја се баш питао шта се дешава са твојом Зољицом. Имаш скоро оригинал Зољицу у Real Flight тако да можеш да је навежбаш. Мој први покушај летења, у ствари нулти и не рачунам јер сам је одмах забо у земљу, али грешка је била у програмирању станице (све команде су биле реверсне) а не због проблема са Зољицом. Исто вече сам је зачас поправио и већ сутра сам је полетео феноменално!

Не губи време него склапај то и лети.

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: Živanović Dušan - DuleMCSE
« Reply #20 on: February 20, 2009, 06:03:24 PM »
Imao sam prilike da vozim zoljicu Goranovu i mogu vam reci da je teze nego neki trener model kiji je i sporiji i imas brate vremena i da odreagujes na neku gresku.Jet modeli su manji nestabilniji slabo im se odredjuje polozaj u vazduhu .Samo nesto sporo za pocetak i naravno bez elerona jer je bolje za pocetak da imas sto manje komandi to jest kanala.Znaci gas dubina i pravac i nista vise na pocetku to je moje misljenje.Pozdrav od Sase iz Krusevca i vedro ti bilo... (<--)
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline englez

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 467
  • Mowing the grass
Re: Živanović Dušan - DuleMCSE
« Reply #21 on: February 20, 2009, 06:50:00 PM »
posle simulator, moj mislite je.....

Kupi nesto jeftino, zbog sto posta ti ces raspodas.

Ja raspodem moj privi 4 avioni   :hehe
signatures are silly, read some, See what I mean?

Offline DuleMCSE

  • Newbie
  • *
  • Posts: 20
Re: Živanović Dušan - DuleMCSE
« Reply #22 on: February 20, 2009, 06:50:35 PM »
Ljudi, hvala vam najlepše na savetima. Skinuo sam ove simulatore, ali su sve demo verzije. U demo verziji ne može ništa da se radi, osim da se gledaju demo snimci kako sve to izgleda i šta sve možeš da radiš sa modelom. Juče ceo dan sam tražio crack-ove ali nisam bio uspešan. Ali zato danas sam razgovarao sa Sašom i rešio mi je sve probleme što se toga tiče. Za sada je gotovo sigurno da ću već na proleće imati malu obuku što se tiče svega, ali ostaje mi da do tada čitam literaturu koje ima ovde na forumu i učim letenje u nekom simulatoru. Jasno mi je da nije isto kao kada se izađe napolje (jer te baš briga ako udariš u zemlju), ali kažem pokušaću da, što bolje, ovladam tehnikom, a uz put i terminologijom. Verovatno ću ovih dana da vas smaram nekim (za vas) glupim pitanjima, ali tako mora na početku.
Bolje izgubiti trenutak u životu, nego život u trenutku!

Offline englez

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 467
  • Mowing the grass
Re: Živanović Dušan - DuleMCSE
« Reply #23 on: February 20, 2009, 06:59:36 PM »
There are no stupid questions.......

Only stupid answers   oo))
signatures are silly, read some, See what I mean?

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Živanović Dušan - DuleMCSE
« Reply #24 on: February 20, 2009, 09:35:22 PM »
Imao sam prilike da vozim zoljicu Goranovu i mogu vam reci da je teze nego neki trener model kiji je i sporiji i imas brate vremena i da odreagujes na neku gresku.Jet modeli su manji nestabilniji slabo im se odredjuje polozaj u vazduhu .Samo nesto sporo za pocetak i naravno bez elerona jer je bolje za pocetak da imas sto manje komandi to jest kanala.Znaci gas dubina i pravac i nista vise na pocetku to je moje misljenje.Pozdrav od Sase iz Krusevca i vedro ti bilo... (<--)

Pozdrav Sasa

Upravo sam to pokusavao da kazem, i dobro je da se jos neko slaze sa mojim predlogom.
Mislim da se nece bas usreciti ako pocne sa nekim skupljim, slozenijim i brzim modelom.
Samo ce se brze razocarati i odustati od ovog lepog hobija.

Poz.

Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: Živanović Dušan - DuleMCSE
« Reply #25 on: February 20, 2009, 10:37:45 PM »
Други авион који сам летео, после Зољице је овај:

http://rcfly4um.org/index.php?topic=1373.0

Дакле чистокрвни 3Д. Као и Зољица - јефтин, лако се поправља, полеће из руке слеће на 1 квадратни метар простора...

И опет би неко рекао да није то за почетника. До сада сам имао двадесетак летова практично без иједног значајнијег инцидента...

Дакле, мислим да не треба правити драму око избора почетничког модела - докле год је јефтин и лако поправиљив - вози Мишко.

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: Živanović Dušan - DuleMCSE
« Reply #26 on: February 20, 2009, 11:36:07 PM »
Bez uvrede MEPHISTO ali 3Dmodel nije za pocetnika ma koliko on bio lak za upravljanje jer slozices se pocetnik na takvom modelu nemoze da nauci, da bi avion leteo mora da ima odredjenu brzinu,pa onda sta je KOVIT itd.Znaci tokom njegove obuke morao bi da se susretne sa svim ovim da bi na kraju stekao neko tako kako iskusvo,i naucio na sopstvenim greskama.Naravno zato je dobro kupiti sto jeftiniji model po mogucstvu od elapora da bi bilo lakse za popravku i ujedno i ta popravka ne kosta puno.Pozdrav za sve ucesnike ove diskusije od sase iz KS.VEDRO (<--)
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Živanović Dušan - DuleMCSE
« Reply #27 on: February 21, 2009, 12:05:45 AM »
Svako hvali svoga konja, i uvek ispada da svako ko je uspesno poleteo sam predlaze svoj pocetnicki model kao idealan. ja sam nov u ovom hobiju pa nemam dovoljno iskustva ali po mom zapazanju 3d model je idealan za pocetnika. Mozda bi bilo malo problema sa sletanjem, ali uz dobru vezbu na simulatoru mislim da se sve moze resiti. Do sad sam leteo samo jedan 3d model, mali suhoj ali neuporedivo je laksi za letenje od npr spreeja koji sam izabrao za pocetnicki model. Mada tvrdim, uz vezbu na simulatoru mozete bilo koji model da poletite prvi put, bilo da je mali 3d ili veliki scale, pa cak i impeler, samo jet ne pokusavajte :)
poz

Offline MEPHISTO

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 409
Re: Živanović Dušan - DuleMCSE
« Reply #28 on: February 21, 2009, 02:07:45 AM »
Саша, опусти се!
Увреде су категорија коју тешко препознајем.
Углавном је Немке рекао суштину, осим џета, ако ту убраја Зољицу.

Немке, да ли си вежбао Yardbirda F 22 на симулатору?

Offline modelar

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 78
Re: Živanović Dušan - DuleMCSE
« Reply #29 on: February 21, 2009, 11:09:41 AM »
Mislim da bi moderator, u ovakvom slucaju, trebao da reaguje. Ako ovo ostane napisano, navodice mnoge na "tanak led".
3D modeli ne da nisu idealni za pocetnike, nego nema veze sa razumom.

ja sam nov u ovom hobiju pa nemam dovoljno iskustva ali po mom zapazanju 3d model je idealan za pocetnika.

Bez uvrede "n3mke", ali si jos jako mlad i kao covek, a pogotovo kao modelar, da bi mogao ovako autoritativno da dajes savete ovakve vrste.
@DuleMCSE - nabavi simulator i jednostavan model i neces imati problema. Za 3D ima jos vremena, uverices se vrlo brzo sam.
Pozz