Author Topic: QX90 - dali ga neko ima  (Read 66108 times)

Offline mikijus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #165 on: June 13, 2017, 10:39:33 PM »
ajde mozemo sutra...planirali smo nas trojica na kosutnjak....

Offline srkipa

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 78
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #166 on: June 13, 2017, 11:07:53 PM »
Cujemo se telefonom pa se dogovaramo.
A evo i mojih malisana
Eachine Racer 130 i Smart100 diy varijanta, slike su malo losije takva mi kamera na fonu.








Offline mikijus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #167 on: June 13, 2017, 11:13:14 PM »
okrenu cu sutra i Andreja pa se mozda i skupimo :)

evo gde letimo donecemo i kapije

« Last Edit: June 13, 2017, 11:14:45 PM by mikijus »

Offline srkipa

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 78
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #168 on: June 13, 2017, 11:22:26 PM »
Dobro si se ti izvezbao sa micro quadom i acro modom, svaka cast.
Taman sutra da probas i ovog mog racera sa brusless motorima.
Koliko vidim sve je veca zainteresovanost za micro quadcoptere (do 150mm) u svetu pa i kod nas po meni mnogo vise prednosti u odnosu na veliku bracu (od 200mm) ako nista drugo potrebna je manja staza i mnogo su bezbedniji po okolinu.
« Last Edit: June 13, 2017, 11:25:20 PM by srkipa »

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #169 on: June 14, 2017, 04:59:53 AM »
Ti vaš i jesu donekle bezbedni.
Pogledajte ovo

Svaka čast na okupljanju polako nas je sve više.
Ja imam idealno igrališe od 12 hektara a li na žalost u ovom usranom gradu nema niko ko bi mi se pridružio, letim sam
The ground is the limit (or a water)

Offline srkipa

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 78
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #170 on: June 14, 2017, 10:32:01 AM »
A odakle si mozda ima neko ko je u blizini?

Ajde ovako malo da se upoznamo pa ko zna mozda i neznamo koliko smo blizu jedni drugima

Ja sam i z Panceva letim uglavnom micro quadcoptere i pocetnik sam u tome.

Offline srkipa

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 78
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #171 on: June 14, 2017, 10:46:50 AM »
Sto se tice micro quadcoptera pogotovo manjih od 100mm u brushless varijanti zbog velike brzine a male tezine i velikih acro mogucnosti a sve to zbog velike potraznje u svetu ( citaj zakona o quadcopterima u mnogim zemljama) toliko je inovacija i tehnickih noviteta izbaceno u poslednjih par meseci da se to vise nemoze pratiti, sve je jasno kad se pogleda koliko je novih micro modela izaslo u zadnjih mesec dana a sve to vodi ka 3s i 4s setapovima i velikim brzinama.
Pomenuti lizard 99 je toliko brz da je to jako tesko leteti na livadi a opet tako mali i precizan za uzivanje u malim parkicima ja licno neznam dal cu uopste i kupovati nesto vece od 150mm gledajuci da mi za sve vece od 130mm treba i veci prostor za letenje dok malog smarta od 100mm letim po dvoristu sa ulazima u kucu i izlazima kroz prozor. Da napomenem da skoro svaki micro brushless quad moze bez problema poneti mobius mini (ili slicne HD camere) i lepo leteti sa njom.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #172 on: June 14, 2017, 02:03:32 PM »
Ja sam iz Sremske Mitrovice, verovatno sam jedini koji ovde leti. nije mi problem da nekqada dođem do vas ali trenutno ne raspolažem zavidnim modelom za te vaše prostore. Letim trenutno 210mm x realacc 2204 emax rs-s motore, 4s 1300 a od manjih stvari imam whoop-a i blade nanoxq koji bi mogao da leti tu kod vas sasvim korektno ali ako nema jaceg vetra.
Sledeća stanica če biti najverovatnije lizard ili ako izađe neka druga varijanta nečega.
Mada čekam da izađe nešto sa mini runcam swift kamerom jer ove cmos mi idu na živce zbog jako lošeg odziva na jake promene svetla što zna da iritira. Što se tiče brzine može on i sporo da leti pitanje je samo rukovaoca, ali kada sporo letiš onda to nije to niti je efekat adrenalina postignut. Lepo se vi zezate sa tim qx-ovima i sve je to ok ali ipak mislim da bi kasnije trebali da pređete na brže verzije jer dosadi.
The ground is the limit (or a water)

Offline zloxi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 62
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #173 on: June 14, 2017, 03:27:56 PM »
Ja sam iz Sremske Mitrovice, verovatno sam jedini koji ovde leti. nije mi problem da nekqada dođem do vas ali trenutno ne raspolažem zavidnim modelom za te vaše prostore. Letim trenutno 210mm x realacc 2204 emax rs-s motore, 4s 1300 a od manjih stvari imam whoop-a i blade nanoxq koji bi mogao da leti tu kod vas sasvim korektno ali ako nema jaceg vetra.
Sledeća stanica če biti najverovatnije lizard ili ako izađe neka druga varijanta nečega.
Mada čekam da izađe nešto sa mini runcam swift kamerom jer ove cmos mi idu na živce zbog jako lošeg odziva na jake promene svetla što zna da iritira. Što se tiče brzine može on i sporo da leti pitanje je samo rukovaoca, ali kada sporo letiš onda to nije to niti je efekat adrenalina postignut. Lepo se vi zezate sa tim qx-ovima i sve je to ok ali ipak mislim da bi kasnije trebali da pređete na brže verzije jer dosadi.
https://www.banggood.com/de/Runcam-Split-1080P-DVR-FPV-Camera-WithWithout-WiFi-2_5mm-FOV-130-165-Degree-NTSC-PAL-Support-64G-TF-p-1159850.html?rmmds=search

Offline srkipa

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 78
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #174 on: June 14, 2017, 03:37:20 PM »
Sve zavisi ko sebe gde vidi u ovom hobiju, naravno da treba da se unapredjujemo sa brzim quadovima ali ja licno na vece od 150mm necu uskoro preci mislim da brushless micro quadovi imaju vecu iskoriscenost (livada, suma, mali park) na primer mali racer 130 sa brushless motorima bi mogao komotno da letim tu kod tebe u S.M. na rusevinama na zitnom trg, glavni park iza crkve mozda cak i na gradskoj plazi, sad svako ima nesto svoje ali mnogo napredniji stranci sa preko 10 quadova u svom posedstvu se i posle svega lepo nalete micro quadicima pogotovo kad imaju i drustvo pored sebe a veruj mi adrenalin skace i kad se lete ove male zujalice pogotovo na malom i tesnom prostoru i opet kao i sto sam rekao svako ima nesto svoje koje ja postujem. Nadam se da cemo se videti negde pa leteti i druziti se jer to je nesto sto doprinosi uzitak u svemu ovome.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #175 on: June 14, 2017, 04:18:06 PM »
@zloxi
Ne verujem ničemu što nema 600 tvl sony ccd senzor ili eventualno cmos 600tvl
sve preko toga imaš kašnjenje i to ti ne ide u prilog.
Postoji mini kamera swit sa gore pomenutim senzorom i to je ok ali nije još toliko mala da može da stane koliko vidim na onog lizarda.
POgotovo kada na kameri koja kao ova ima da se uključi snimanje 1080p odmah kašnjenje skače u nebesa.
a to što piše low latency to piše i na tarabi. Što nisu naveli koliko je to?
Bilo kako bilo ne kažem da nije dobro zezanje i to si potpuno u pravu  ili ja nisam video u specifikacijama. ali ipak ovi veći daju veći adrenalin.
Vozio i jedne i druge.
JA se nauživam i kada vozim whoop-a kod kuće tako da nije mi problem da letim ni te male.
U Sremskoj Mitrovici ima spomen park površine 12 HEKTARA i iz mojih videa možete videti kakvo je to mesto za letenje i malih i velikih quadova. Ko nije video evo par videa pa neka se uveri.
Pored ovog imamo još jedan park blizu KPD-a (zatovra) koji je takođe dobar za letenje posebno ovih malih.




The ground is the limit (or a water)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #176 on: June 14, 2017, 04:20:30 PM »
I jedina mana tih malih zujalica jeste što kda letiš daleko od sebe pa ga skrljaš u neku duboku travu a ostane bez napajanja nahebo si dog ga ne nađeš ako nisis nismio let makar na dwr-u
The ground is the limit (or a water)

Offline zloxi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 62
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #177 on: June 14, 2017, 08:50:14 PM »
I jedina mana tih malih zujalica jeste što kda letiš daleko od sebe pa ga skrljaš u neku duboku travu a ostane bez napajanja nahebo si dog ga ne nađeš ako nisis nismio let makar na dwr-u

Ima ovde dobar neutralan test kamere... Mislim da je ok za frejmove koji su >150...
Za ostale zujalice kao sto je lizz. je prevelika


Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #178 on: June 15, 2017, 11:06:25 AM »
Evo vam jedan test kašnjenja pri čemu se vidi da je kašnjenje ove kamere jako loše.
https://oscarliang.com/fpv-camera-latency/Ne kažem da je amera loša ali za jurnjavu pogotovo pri većim brzinama ovo nema smisla stavljati na quad.
Ako letita brzinom od 100 na sat što na ovim quadovima većim pa čak i lizardu koliko vidim nije problem za jedan sekund se preleti oko 28 metara.
Kada je kašnjenje 50 mili sekundi koliko je za ovu kameru izmereno ili ti 0.05 s znači da imate kašnjenje od 1.4m
Tj kada date komandu spram onoga što vidite na ekranu quad je već prešao odavno 1.4m
E sada kada se sporo leti to može i da se toleriše al kada se leti brzo i kroz uske prolaze teško da će da bude zanimljivo...
Ja sam ipak zadovoljan sa hs1177 kamerama pa makar morao da sinmam u preko dvr-a
HD snimak mi nije zanimljiv trenutno tako da ću sačekati dok se ovo ne popravi u ekim kasnije verzijama.
Inače za lizarda bi možda mogla da posluži runcam micro kamera
https://oscarliang.com/micro-swift-runcam/
The ground is the limit (or a water)

Offline mikijus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #179 on: June 15, 2017, 12:57:50 PM »
...sutra posle podne letima na topcideru sa micro quad-ovima   ()-() ()-() ()-()
ako ima neko u blizini da hoce i moze nek mi se javi da mu objasnim gde je staza .....na  063368799
 (<--) (<--) (<--)