Author Topic: Šta mislite.. Egde 540...  (Read 22009 times)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #15 on: February 21, 2009, 07:02:01 PM »
Branek, kada mi govorimo o simulatoru, mislimo na RC simulator. Boing je težak nekoliko desetina tona a RC Edge samo oko 1200g. oo))
Kompletno vežbanje na simulatoru znači imati stanicu, računar, USB kabel za povezivanje sa stanicom i naravno bilo koji simulatur počevši od FMS pa na gore Real Flight i sl. Preporuka je da se koristi fabrički  USB interfejs, sem ako nisi stručnjak za elektroniku.
Ako u simulatoru dobro uvežbaš prste i vijuge i posle 15 minuta leta ti se ne vrti u glavi možeš da razmišljaš sa startom akro 3D modela. Naravno uz maksimalnu ličnu stručnu asistenciju iskusnih, jer bilo kako da si uvežba na simulatoru prpa te može ukočiti za čas, pa onda...... (:sok:)   :_D   :hehe

Poz.  ;namig

Offline Matić Dragan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 273
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #16 on: February 21, 2009, 07:02:39 PM »
@ branek, e pa sad kad si sve ovo lepo napisao evo ti mali savet. cuvaj pare za stanicu i kabal za simulator. kada si rekao prvi ozbiljniji model stvarno sam mislio da imas makar malo iskustva sa RC-om. sacekaj, navezbaj na simulatoru a do tada ces se i odluciti kakav stil letenja ti lezi.
Microsoft-ov Flight Simulator u RC modu sa dzojstikom ti i nije neko iskustvo. mnogi piloti pravih aviona su lomili modele i ucili iz pocetka razmisli o tome.

pozdrav
ex pseudonijum: mat

Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #17 on: February 21, 2009, 07:16:46 PM »
E, ako je tako kako kazes, a pitao si se pre ovog posta mozel li to (mislim da je to bilo pitanje), odgovor je: mozes.

Jedino pre prvog leta nadji nekog ko je verziran da vidi jesu li svi otkloni kako treba (da budu ni premali ni veliki, nego kao za normalno letenje, a uzgred budi receno to obicno pise u uputsvu...), nadji lepo mesto gde neces nikog ugroziti i gde je prostrano.... I to je to leteces, a ako si dosta navezbao na simulatoru (nadji bas taj tip modela, jer su razlike ogromne) nebi trebalo da polomis avion, ne bar na prvih nekoliko letova, ako budes "peglao" vazduh. A to da li ces polomiti model kasnije pa hoces 100%, to je samo pitanje vremena, poceces da se opustas, uletece ti musica u oko, ko zna sta ce da se desi...., a ima milion i jedana mogucnost za to..., ali najvaznije od svega je da steknes samopouzdanje, da napredujes i uzivas u onome sto radis. Pa ce posle toga doci drugi, treci..., veci.... itd.

Pozdrav, Petar

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #18 on: February 21, 2009, 07:23:49 PM »
@ branek, e pa sad kad si sve ovo lepo napisao evo ti mali savet. cuvaj pare za stanicu i kabal za simulator. kada si rekao prvi ozbiljniji model stvarno sam mislio da imas makar malo iskustva sa RC-om. sacekaj, navezbaj na simulatoru a do tada ces se i odluciti kakav stil letenja ti lezi.
Microsoft-ov Flight Simulator u RC modu sa dzojstikom ti i nije neko iskustvo. mnogi piloti pravih aviona su lomili modele i ucili iz pocetka razmisli o tome.

pozdrav

Eh, pogledaj moj post u RADIOS, MX-16 iFS... evo kabl gotov i priključen, stanica se probudila, PPJoy istaliran.. samo da jos eMule zavrsi skidanje 4GB svih simulatora i da to ne bude neki film sa cicolinom i bice dobro...  4e do tada malo istraživanja o simulatorima... temeljno upoznavanje...


Branek, kada mi govorimo o simulatoru, mislimo na RC simulator. Boing je težak nekoliko desetina tona a RC Edge samo oko 1200g. oo))
Kompletno vežbanje na simulatoru znači imati stanicu, računar, USB kabel za povezivanje sa stanicom i naravno bilo koji simulatur počevši od FMS pa na gore Real Flight i sl. Preporuka je da se koristi fabrički  USB interfejs, sem ako nisi stručnjak za elektroniku.
Ako u simulatoru dobro uvežbaš prste i vijuge i posle 15 minuta leta ti se ne vrti u glavi možeš da razmišljaš sa startom akro 3D modela. Naravno uz maksimalnu ličnu stručnu asistenciju iskusnih, jer bilo kako da si uvežba na simulatoru prpa te može ukočiti za čas, pa onda...... (:sok:)   :_D   :hehe

Poz.  ;namig


tibetegle: naravno da je razlika.. to sa B737 sam dao samo kao primer da razumem osnovne principe leta... i da sam probao u RC modu pomenuti simulator... i pretpostavljam da je razlika ogromna...
Nudiš se za pomoć na livadi? :)
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline Matić Dragan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 273
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #19 on: February 21, 2009, 07:25:12 PM »
branek, poseti http://rcfly4um.org/index.php?board=28.0 pa lepo napisi o sebi i svojim zeljama par reci. naravno da ces uspeti u svojim namerama. o dosta modela i nacinima letenja je napisano na forumu, nemoj da si lenj, citaj pa ako ti nesto ne bude jasno pitaj u temi. vidis da cemo se pobiti ko ce pre da ti pomogne ()-()

puno uspeha

dragan
ex pseudonijum: mat

Offline petar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 329
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #20 on: February 21, 2009, 07:37:48 PM »
Ako skidas G4, nemoj da ti bude tesko skini i G3.5 pa probaj oba.

A ja ti kazem i tvrdim da je G3.5 duplo verniji od G4 (ne zelim ovde da pojasnjavam zasto ima razloga..., a ako ne zelis da slupas model na prvim letovima to je izuzetno bitno).

Kad budes probao i jedan i drugi videces koliko je lakse leteti u G4, a veruj mi u stvarnosti je teze nego sto je tesko i u G3.5 (ali je dovoljno dobro).

Ljudi su svetsko cudo nevidjeno... i verujem da su mase pohrlile da prigrle "najnovoju verziju"...

Najbolji model na kome mozes da vezbas se zove : E3D.

Ja sam doticni slupao jedno 100 puta (u simulatoru) i posle toga otisao sa slicnim modelom na totalno neuslovan teren i leteo ko zmaj.


Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #21 on: February 21, 2009, 07:55:01 PM »
Ako skidas G4, nemoj da ti bude tesko skini i G3.5 pa probaj oba.

A ja ti kazem i tvrdim da je G3.5 duplo verniji od G4 (ne zelim ovde da pojasnjavam zasto ima razloga..., a ako ne zelis da slupas model na prvim letovima to je izuzetno bitno).

Kad budes probao i jedan i drugi videces koliko je lakse leteti u G4, a veruj mi u stvarnosti je teze nego sto je tesko i u G3.5 (ali je dovoljno dobro).

Ljudi su svetsko cudo nevidjeno... i verujem da su mase pohrlile da prigrle "najnovoju verziju"...

Najbolji model na kome mozes da vezbas se zove : E3D.

Ja sam doticni slupao jedno 100 puta (u simulatoru) i posle toga otisao sa slicnim modelom na totalno neuslovan teren i leteo ko zmaj.



Hvala Petre, lepi i konkretni saveti... skidam ceo DVD sa nekoliko različitih FS pa ću videti...
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #22 on: February 21, 2009, 10:11:27 PM »
Branek, vrlo rado ću ti pomoći . Već sam nekolicinu, sada već dobrih, RC pilota uveo u prve zamahe krila sa tandemskim priključkom stanica, što je najsigurniji način učenja. Samo dođi na Palić i garant da ćeš otići kao RC pilot. 1ee
Poz. ;namig
« Last Edit: February 23, 2009, 08:54:54 PM by tibeteagle »

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #23 on: February 23, 2009, 06:15:26 PM »
Slazem se da je
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8359&Product_Name=AXN_Floater-Jet__/_Ready_To_Fly_EPO
mozda trenutno najpovoljniji model za pocetnika na trzistu! I sto je najvaznije ima elerone sto ce reci moze da napravi i neke zanimljive akrobacije. Nek ti Egde 540 ili Katana bude sledeci model... Nemoj da zuris. Ja sam prvo imao tako neku jedrilicu, bez elerona, pa sam presao na 3D model (sa slike) i prva dva leta su se zavrsili prerano.

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #24 on: February 24, 2009, 11:03:04 PM »
Ja naručio Edge 540... pa da vidimo šta će bude...

Jedino što sam naručio i neka klešta za skidanje izolacije.. i dok mi nije kartica prošla klešta nestala.. sad ću čekati.. a gledao sam da sve bude na lageru... (i uzeo NXT500 umesto NXT900 servo koji su se pojavili u medjuvremenu... i umesto da uzmem neki punjač za 6 ćelija uzeo za 5...  :sljus) sad ću čekati duže verovatno gledajući vaša iskustva.. ali dobro...

 ")
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #25 on: February 25, 2009, 09:21:00 AM »
POstoji opcija da otkazes klesta, i pare koje si platio za  njih ostace ti kao kredit koji mozes da iskoristis pri drugoj kupovini, a paket ce ti poslati odmah. Samo se uloguj, otvori porudzbinu i klikni pored klesta na opciju cancel backorder.

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #26 on: February 25, 2009, 01:12:44 PM »
POstoji opcija da otkazes klesta, i pare koje si platio za  njih ostace ti kao kredit koji mozes da iskoristis pri drugoj kupovini, a paket ce ti poslati odmah. Samo se uloguj, otvori porudzbinu i klikni pored klesta na opciju cancel backorder.

Hmmm... vec sam trazio tako nesto, sad sam opet proverio ali nema ta opcija...   mmmm
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 678
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #27 on: February 25, 2009, 01:18:57 PM »
Napisi ljubazan email podrsci i sve ce biti OK. Ja sam to tako vec radio.

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #28 on: February 25, 2009, 01:20:39 PM »
Napisi ljubazan email podrsci i sve ce biti OK. Ja sam to tako vec radio.

Sačekaću još koji dan.. pa ću onda... Hvala  ;namig
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Šta mislite.. Egde 540...
« Reply #29 on: February 25, 2009, 01:26:35 PM »

Hmmm... vec sam trazio tako nesto, sad sam opet proverio ali nema ta opcija...   mmmm


Mozda su je u medjuvremenu uklonili , ali ja sam par puta tako otkazivao neke sitnice kojih je nestajalo.