Author Topic: 5.8 GHz antene  (Read 6110 times)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
5.8 GHz antene
« on: December 27, 2016, 11:17:03 PM »
Nekada sam pravio antene i radile su a onda sam kao i svi kupovao naravno aomway koje su za tu cenu odlične.
Neki dan mi dune da ponovo napravim antene.
Uputstava ima na netu koliko hoćete ali ono što sam ja koristio jeste uputstva sa ovog sajta
http://www.flitetest.com/articles/Cloverleaf_Antenna
Ono što sam ja radio jeste da sam antene radio na 5800 frekvenciji i u kalkulatoru je ispalo ovako
Dužina žice je 52,93 a savijanje sa oba kraja je 13,23
E sada tu je kvaka. 13.23 treba da je dužina savijenog dela što sam morao da eksperimantišem i da na šubleru namestim dužinu koja kada se savije daje 13,23
Nakon toga sam pravio šablon za postavljanje i lemljenje žica ali sam na kraju sve uradio ručno iz razloga jako pipavog posla nameštanja žica a na kraju je ispalo idealno.
Nakon izrade antena ispostavolo se da rade savršeno kao i kupovne.
A evo i slika










The ground is the limit (or a water)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: 5.8 GHz antene
« Reply #1 on: December 27, 2016, 11:25:15 PM »
Žica naravno za zavarivanje CO2 0.8 mm
Konektori kupljeni kod nas.
Kabal kineski koaksijelni savitljivi.
Ovu antenu koristim na prijemniku a ostale uz malo epoksija, plastike i ping pong loptice mogu sasvim zadovoljavajuće da izdrže i jače udarce.
The ground is the limit (or a water)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: 5.8 GHz antene
« Reply #2 on: June 16, 2017, 07:54:09 PM »
Danas sam se setio ove antenice i reko ajd da vidim baš da je namontiram na prijemnik.
Ispostavilo se da ima bolji prijem od aomway antena i bolju penetraciju kroz drveće i granje.
Izgleda ću od sada sebi da pravim iste samo još da smislim kako da je kvalitetno obezbedim od udaraca.
Ima on fora sa ping pong lopticom i tankim leksanom ali mi se to nekako ne sviđa pa ako neko ima neki predlog bilo bi dobro da ga napiše.
The ground is the limit (or a water)