RC MODELI JEDRILICA > ELEKTRO JEDRILICE

SKY WALK 2,6m

(1/5) > >>

drjack:
Datum 31.12.2016

Juče smo probali novu jedrilicu SKY WALK raspon 2,6m, koju je Pera iz CVM-a konstruisao i napravio Pera trenutno nema komp., pa me je zamolio da  ovo objavim.  Jedrilica je već pominjana  tu na forumu,  i @alzo je objavio  snimak . Moj  video je katastofa zbog lose kamere na telefonu  ali se glavno vidi a Pera je insistirao da ga objavim...
U zadnjih mesec dana od prvog leta, doživela je nekoliko prepravki najviše na trupu koji je sada od epoxy-ja. Ono najvažnije, jedrilica leti fenomenalno.  Finesa odlična , sa 4m visine preleti pola piste na 13-ici.Treba joj niski prilaz za sletanje , možda i kočnice za kraće piste.  Osetljiva je na komande, jako je okretna, minimalna brzina jako mala i to u uskim zaokretima. Termiku hvata tamo gde druge samo prolaze. Trup je od epoxy smole sa karboskom šipkom do repa. Poklopac kabine takodje epoxy sa malim usisnikom za vazduh. Krila su od balze,  iz dva dela sa eleronima, spojena karbonskim bajonetima. Presvučena je  monokotom. Izuzetno je lagana, sa svom elektronikom i baterijom 3S od 1500 mAh, teži oko 1200 g. Trenutno ugradjeni AXI motor na njoj je prejak pa može biti i manji. Penje sa trećinom gasa kada je baterija puna. Pera je ubacio obične HTX 900  servoe, koji potpuno zadovoljavaju letenje ovakvim modelom.  Jedna je već našla novog kupca , još 3  su  poručene i u izradi,  a ja čekam delove za moju pa ću je sam sa zadovoljstom sastaviti.  Juče smo imali i  manji peh. Prilikom jednog Perinog sletanja, otpala je karbonska drljača sa repa i izgleda  napukao horizontalac. tako da mi je u sledećem letu otpala leva strana  horizontalca sve sa pokretnim delom . Jedrilicu sam sasvim normalno spustio sa onom drugom polovinom. Peri nije dao djavo mira, pa kaze ajde i ovo da snimimo ponovo . Tako da na snimlku ima jedno ručno bacanje bez motora u takvom stanju. Naravno Pera je kasnije  sve sredio, ubacio  karbosko  ojačanje na spoju  i ekspresno  rešio stvar.
Jedrilica će moći da se poruči gotova ili u kitu. O tim detaljima će biti reči nešto kasnije...








I video:
Izvinjavam se za spontane psovke koje su usle u snimak, nisam stigao to da pocistim...

https://www.youtube.com/watch?v=51YG2Q82eTs&feature=youtu.be

alzo:
Dragance je video snimak koji sam mu poslao preko vibera a nisam ga kacio ovde, pa kad me je vec "prozvao" evo okacio sam ga na tub...imam jos  dva snimka ali sam malo preterao sa komentarima tako da je ovaj najpristojniji barem audio  8)


https://www.youtube.com/watch?v=_y4u0Lbvh4M&feature=youtu.be

vihor522:
Lepo, lepo, bilo je tu i jedrenja ispod onih cirokumulusa.
Koristim priliku da najavim zamenu moje Grafi sa jednom ovakvom.
 I dok sam "u kancelariji" svim modelarima želim dobro zdravlje, sreću i uspeh, kao i mnogo vedrih dana na livadi.
 Brano.

presko:

Момци свака част! Мени је, по овој хладноћи, било тешко да одем до продавнице, а камоли да размишљам о летењу.

Свима срећна Нова година!

Jedrilicar:
Vrlo lepo leti. Svaka čast!
Šteta (po mom mišljenju) što nema neki "prelom" krila, zgodnije bi bilo za termiku. Ovako, verujem da lako "klizne" u zaokretima, ako se ne drži čvrsto pod kontrolom (koordinacija komandi pravca i nagiba).
Čekamo je u slobodnoj prodaji, možda i sa nekom modifikacijom.  4e
Srećna svima 2017.  (pijemo)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version