RC MODELI AVIONA - SUS > MOTORI GENERALNO

Micro-Motul

<< < (2/4) > >>

DMZ:

--- Quote from: sloba_b on December 24, 2017, 03:14:45 PM ---DMZ molim te nemoj da dajes ovako stetne komentare.

--- End quote ---

Ako moze objasnjenje? Kad nesto kazem, obicno pojasnim zasto sam to rekao, i isto ocekujem od ostalih. Reci da je nesto stetno, a ne objasniti zasto, moze biti uvredljivo. Ako mi objasnis sta je stetno u mom komentaru, i to potkrepis cinjenicama, meni ne preostaje nista drugo nego da se izvinim.

kole:
DMZ, mislim da je covek pitao gde moze da se kupi, a siguran sam da osnove motoristike vec poseduje....
Shodno tome, komentar moze da bude stetan jer......ne odgovara na pitanje, jel.  (res)

DMZ:
Ok, u tom slucaju se moze reci da je moj post bio spam, offtopic... Stetan je malo teska rec, a nisam primetio da je kolega clan urednickog tima. Ako jeste off, a delimicno jeste, sigurno nije jedini ni na ovom ni na bilo kom drugom forumu i bar je koliko-toliko vezan za pitanje. Ne znam koliko je znanje clanova foruma vezano za dvotaktne motore, jer nisam zalazio u teme vezane za tu oblast. Zadnjih dosta godina nemam kontakt sa tim motorima, ali sam pored njih odrastao i prilicno toga mi je ostalo u secanju. I kad sam ja bio klinac pominjao se magijski uticaj ulja za mesavinu na performanse i trajnost motora, pa sam i sam kupovao neka skupa i u to vreme tesko nabavljiva. Ipak, u praksi je taj uticaj vaoma mali ili nikakav.

batans:
            DMZ sve je u redu, pise ispod pocetnik. Reakcije modelara se uvek jave kada se ovaj hobi koji se uglavnom prakticira na modelarskim aerodromima i livadama preseli uskljucivo na kompjuter i internet. To zamagli sliku pa se ne vidi da na mom "avataru" stoji veci motorni model aviona, javljaju se modelari koji znaju o cemu se radi, i tek samo par crtica.
            Modelarski "Glow" motori trose specijalno "Glow" gorivo. Cini ga 80% metil alkohola i 20% ulja. Ima tu jos nesto dodataka ali govorimo o ulju. Njegova specificnost je u tome sto se rastvara u metil alkoholu. Koriste ga samo modelarska goriva pa je zato veoma retko, proizvodi ga tek par rafinerija u svetu. Svecica ne baca varnicu, opemljena je spiralicom legure iridijuma i platine i stalno je zazarena. I moze jos dugo ovako, ovaj hobi postaje veoma lep tek posle duge prakse i dosta neophodnih informacija.
             I ponuda, pise ispod "pocetnik", ako ti treba bilo koja pomoc vezana za modelarstvo samo se javi.

DMZ:
Ok, u tom slucaju sam lupio, priznajem krivicu :) Sto se modelasrstva tice, nisam ni pocetnik, nisam ni zainteresovan da budem. Vise me zanimaju multikopteri, pa koristim trenutnu vezanost za kucu zbig prehlade za beljanje po slicnim forumima. Povremeno zagrebem i neku drugu temu, a posto sam jednom davno imao kontakt sa jednim klasicnim dvotaktnim ''modelarskim'' motorom (tako mi je bar receno), mislio sam da su svi takvi. I onda sam u naslovu video da se trazi Motul ulje, otvorio temu i eto... Izvinjavam se zbog trovanja teme. Hteo sam malo da se pravim pametan, a ispao sam glup  :_D

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version