RC MODELI AVIONA - SUS > AKROBATSKI MODELI

BREEZE Dualsky

<< < (2/3) > >>

Stanko BG:
Juče smo Maki i ja radili komande na Breez-u. Išlo nam je lepo, ali je do te mere pipavo da smo za čitavo popodne uspeli samo da ugradimo pushrode za elerone i close loop za elevator.

Prvo smo pravili pushrode. Stavljali smo Z-band na karbonske šipkice. Ovo smo radili kao što se nekada radilo na velikim avionima, a to znači da smo oko Z-banda i pushroda motali konac i onda lepili cianokrilatom, a moglo je i epoxy smolom. Evo nekoliko slika:



Servo je zalepljen u krilo, a potom je i produžena servo ruka. Ovo je dalo ogromne otklone avionu...



Stanko BG:
Danas je bio poslednji dan gradnje. Ukratko, instalirali smo servo za rudder, postavili ugaona ojačanja na trup, povezali svu elektroniku i sproveli kablove.

Baterija je pomerjiva i kliza unutar velcro trake, tako da se može fino doterivati težište.

Avion ima 153gr bez baterije i 186gr sa baterijom. Odlučio sam se za Gens Ace baterije 450mAh, ali i za Gens Ace ESC od 12A jer su ove baterije znatno većeg kapaciteta od onih koje preporučuju Kinezi. Sve u svemu, avionče je dobro i lepo, konstrukcija je jaka, ali se krećemo na gornjoj granici mase. Ovo znači da su se moja predviđanja obistinila i da je ovaj avion prilično brz u letu, te da ga najpre treba leteti napolju... Zbog toga se nisam ni potrudio da mu ugrađujem vazdušne kočnice. Dobio je samo ove generatore uzgona na krilima i na eleronima - što bi trebalo da mu pomogne u letu na nož. Evo nekoliko slika za kraj:






Sada čekamo prvi miran dan, kada samo povetarac (Breeze) duva, pa da isprobamo letelicu  (<--) Mislim da će ovaj aviončić biti zanimljiv Makiju da nauči osnovne figure, eventualno poneki 3D trik. Videćemo...

tibeteagle:
Pošto je ovaj model indoor tipa, možda ima u blizini neka fiskultirna hala ili slično, pa da se tamo proba. Ne treba čekati na mirnu, suvu i toplu livadu, a tekve neće biti uskoro.



Stanko BG:
Ja sam nastavnik u školi i letim već godinama u fiskulturnoj sali, ali, čini mi se da će avion biti prebrz za salu. Pokušaću ovih dana da ga letim i u sali, naravno... možda nađem i nekoga da me snima pa ću postaviti snimak.

sasa:

--- Quote from: Stanko BG on February 25, 2018, 10:17:47 AM --- možda nađem i nekoga da me snima pa ću postaviti snimak.

--- End quote ---

Mozda....pa ako bude za vreme casa snimace te njih bar 20  :_D  :mhm

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version