RC MODELI JEDRILICA > ELEKTRO JEDRILICE

sasvim nesto novo kod nas

(1/5) > >>

dejan_ts:
ovako ,sedeo ti ja dve noci i razmishljao sta bih mogao da napravim za neko kratko vrene a isto tako i da ga izgubim

u cemu se radi

pala mi je ideja da napravim jednog klizaca raspona krila 620mm ali vitka ili ti uska ,koren krila 40mm a kraj mrla svega 7mm a dugacka 310mm po krilu
zaseo i ajde da ispitam oblik krila od Ventusa ,napravim sve to valjano ,iscrtam krilce ,jedno pa drugo ,negde po kutijama nadjem vrh od stapa za pecanje i krenem u rad

krila profilisana ,potrudio sam se da bas ima neki profil kako bi se stvorio uzgon nad tim

tako usput pade mi napamet da postavim i elektro motor s baterijom i da to vuce na gore i da leti

sve ja to smislim nekako,sutra noc ajde da odradim

napravim krila
horizontalac + vertikalac
trup i sastavim sve skupa

nisam verovao da ce to leteti pa sam se u sobi malo igrao nocas dok nije zgranulo jutro,eto ga jutro hladno ali mirno ,odem nedaleko od moje zgrade gde ja to nazivam brdascetom da sve to isprobam i utrimujem za slobodan let ,sve je po planu i nekom nadanju ,sta sad ,ajde na aerodrom ,treba mi mesta nema sta a i livada je za to a ne grad

odem i ima cime da se radujem

upalim motorcic pustim je iz ruke i ode ona za sebe samo tako

da vas ne davim evo vam fotke pa rastumacite me

tezina 20g,
raspon krila 620mm
trup 290mm
povrsina   ?
baterija 3.7v 180mah (lipo vrecica)
motorcic od koaksialca helikoptera zadnji rotor (smer kretanja na levo)

p.s. meni lepo za vas ne znam



dejan_ts:
jos nesto

stevapn:
Lepa letelica.

sasa:

--- Quote from: stevapn on January 30, 2018, 10:17:25 AM ---Lepa letelica.

--- End quote ---

Greška...bila je lepa  :mhm  :_D

dejan_ts:
otisla svojim tokom sto je i bila nemera ovakvog proekta

sinoc sam stavio na papir da vidim koliko je kostala ova igracka sve kad se sabere izadje oko 500dinara

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version