RC MODELI AVIONA - SUS > MOTORI GENERALNO

COX Babe Bee - Generalka

<< < (2/2)

Nenad Miklusev:
Stiglo jutros iz Kanade, direktno od COXENGINES.com , cijena, prava sitnica, sa poštarinom , 45 US$ +287 din PDV+150 din dostava. Tačno mesec dana, od toga dve nedelje "ležanja" na carini.





A ide na ovaj balsa remodeled Cox Me109 Super Stunter... za kojeg se čeka tamno zeleni i svetlo plavi monokot, koji su zaglavljeni negde u poštansko-carinskom univerzumu između Kine i Srbije.

Prvobitno planiran elektro pogon, završio je na Kraguju a ovaj Super Stunter dobiće motor kakav zaslužuje, "COX 049 Product Engine"


Nenad Miklusev:

--- Quote from: ivanmagd on February 16, 2018, 09:13:19 PM ---Nenade, svaka cast na vremenu i trudu!
Bas mi je drago da imas projekat u kome ces iskoristiti ovaj motor. Ja nisam imao ideju kako bih ga iskoristio a kupio sam ga dok jos nisam znao sta me u modelarstvu interesuje.

Obrati paznju na podesavanje dizne jer je fabricki na ovom motoru pocetno podesavanje oko 2.5 kruga dok je bas kod ovog motora potrebno 1-1.5 krug (pretpostavljam da dizna nije originalna).

Veliki pozdrav, Ivan.

--- End quote ---

Da ne bude da sam samo  turpijao i krpio, napokon sam našao vremena i za testiranje ovog repariranog COXa, kojeg je Ivan donirao, uz još jedno hvala, evo dokaza da makina  svira.

Nenad Miklusev:
A svira i COX SureStart kojeg je "donirao" DADO,



Odlično radi i Tee Dee 09 by "TrivaJuve"  samo njega nisam stigao da snimim.  Filmić, sledeći put.

Nenad Miklusev:
Svi problemi sa lošim radom motora od prošle sezone su definitivno bili do lošeg, bajatog  goriva.

Friško, sa 5% Nitra, pravi razliku.
Cox Babe Bee, još malo dorađen, na eksterni tank, radi bez greške, hvala Ivanu (IVANMAGD), pa će na Simprop Zaunkoeniga.





COX 049 Sure Start, by Damjan (DADO) , takođe svira, na profilnom kružnjaku KRAGUJ.



OS Max10, kupljen na EBAYu,





će taman pasovati na Retro AERO-NAUT model kružnjaka ROBY koji je preko Zrenjaninske veze srećno stigao do mene, hvala Nikola (Saburo).


SABURO:

--- Quote from: Nenad Miklusev on June 09, 2019, 08:24:00 PM ---
će taman pasovati na Retro AERO-NAUT model kružnjaka ROBY koji je preko Zrenjaninske veze srećno stigao do mene, hvala Nikola (Saburo).




--- End quote ---

Roby je u pravim rukama. Siguran sam da ćeš uživati u sklapanju i letenju istog.
 (pijemo)

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version