Author Topic: DJI Spark i RC  (Read 16860 times)

Offline milanovic986

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
DJI Spark i RC
« on: September 19, 2018, 09:55:34 AM »
Pozdrav,

imam DJI Spark vec oko mesec dana a juce sam kupio Remote Controller. Uopste ne mogu da ih povezem. Na telefonu vidim signal i drona i kontrolera i povezujem sa telefonom ali dron i RC se ne povezuju.

Da li neko ima iskustva sa ovim problemom?

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: DJI Spark i RC
« Reply #1 on: September 19, 2018, 11:26:57 AM »
i mene to ceka ovih dana, pa sam se zanimao na tu temu



Nikola | rcfly.in.rs


Offline milanovic986

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Re: DJI Spark i RC
« Reply #2 on: September 19, 2018, 11:32:15 AM »
Ja sam Spark kupio kod nas u Srbiji, a RC preko KP iz Madjarske, jer je mnogo jeftiniji nego ovde. Gledao sam sve klipove na YT i po tome ne bi trebalo da bude problema, medjutim to kod mene ne funkcionise. Posle 60s izbaci Unable to connect, timeout

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: DJI Spark i RC
« Reply #3 on: September 19, 2018, 11:55:04 AM »
I mi smo tako kupili (zapravo brat). Danas ili sutra treba da stigne kontroler iz Subotice, pa cu sutra uvece pokusati uparivanje. Javljam rezultat.
Nikola | rcfly.in.rs


Offline DMZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 177
Re: DJI Spark i RC
« Reply #4 on: September 19, 2018, 06:50:34 PM »
Napolju sam pa aj ovako na brzinu, a ako ne bude jasno kasnije cu detaljnije. DJI je napravio brljotinu sa frekvencijama pa evropski telefoni i DJI ne koriste iste opsege 5Ghz. Moraces da nabavis OTG kabal za povezivanje telefona sa dronom. Ima i drugih nacina ali nemam vremena sad. Sad ti se telefon povezuje sa dronom na 2.4 i sa kontrolerom na 2.4 i zato ih vidi. Kad povezes dron sa kontrolerom neces videti ni jedan.

Offline milanovic986

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Re: DJI Spark i RC
« Reply #5 on: September 19, 2018, 07:34:47 PM »
OK, to sam i nasao malocas na netu. Ali me zbunjuje zasto nece da se povezu dron i RC bez telefona? Kombinacija 3 tastera na RC i taster na dronu. To nema veze sa frekvencijom na telefonu.

Offline DMZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 177
Re: DJI Spark i RC
« Reply #6 on: September 19, 2018, 10:09:23 PM »
I ja sam povremeno imao slican problem i resavao sam ga na jedan od dva nacina:

1. Izadjes napolje gde don ima dobar prijem satelita i probas tu da se povezes. Ovo obicno upali.

2. Ako prva varijanta ne upali, onda povezes dron sa telefonom, poletis na kratko ali tamo gde ima prijem satelita, spustis dron ugasis i probas ponovo da povezes.

Jedan od dva nacina upali uvek. Naravno prvo probas laksi :) Pre svake akcije za svaki slucaj odradis onaj reset od 9 sekundi.

Inace, iz nekog cudnog razloga, ja sam sve te brljotine resio od kad sam nabavio iPhone. Te trule jabuke nikako nevolem, ali ljubav prema letenju je bila jaca, pa taj jedan iphone 5 nesto koristim samo za Sparka. Sad je i sa androidom daleko lakse nego pre godinu dana kad sam ja kupio Sparkisu, kad OTG nije zvanicno bio podrzan pa si morao da se snalazis sa raznim sumnjivim karabudzenim aplikacijama. Ali posto moj spark trenutno uglavnom odmara i koristi se samo za neke specijalne situacije, tad obicno treba brzo povezivanje a to je sa trulom jabukom daleko lakse.

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: DJI Spark i RC
« Reply #7 on: September 20, 2018, 10:57:57 AM »
Juce nam je stigao kontroler, brat je uspeo da poveze kontroler i spark, a zatim iPhone na WiFi kontrolera kako bi imao sliku, makar sam ga tako razumeo. Probao ga je sinoc na brzinu i kaze da radi. Nadam se da cu stici danas da se poigram malo vise, pa javljam utisak.
Nikola | rcfly.in.rs


Offline milanovic986

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Re: DJI Spark i RC
« Reply #8 on: September 20, 2018, 06:25:02 PM »
UPDATE SITUACIJE: Malopre kada sam dosao sa posla probao sam sa Samsungom S7 (inace imam J7 2016). U wireless setings-u DJI GO4 aplikacije sam umesto 2.4GHZ izabrao Custom i poleteo na par metara visine. Nakon toga sam spustio dron i ugasio ga. Posle sledeceg ukljucivanja sam krenuo u postupak povezivanja sa RC-om i povezao se bez ikakvih problema. Jedino sto vise telefonom ne vidim ni RC ni dron kada su povezani, pa cu da probam da telefon i RC konektujem preko OTG kabla.

UPDATE 2: Kada povezem telefon i RC, na RC-u krene punjenje ali nema nikakve komunikacije. Ukljucio sam USB debugging u developer options i sve opcije sam pregledao, ali uopste ne komuniciraju telefon i RC.
« Last Edit: September 20, 2018, 08:38:19 PM by milanovic986 »

Offline DMZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 177
Re: DJI Spark i RC
« Reply #9 on: September 20, 2018, 09:22:30 PM »
Da to je to. To ti je siguran recept za povezivanje kad nece da se poveze, a kad jednom sve povezes kako treba neces tako cesto imati taj problem. Meni se sa androidom desavalo da povremeno pukne veza izmedju drona i kontrolera i da moram da koristim jednu od dve pomenute procedure, a sa jabukom nikad. Nelogicno, ali je tako. Ne moras nista da podesavas frekvencije, samo poletis, spustis, tamo gde ima prijem satelita, i onda se sa kontrolerom povezuje bez greske.

Telefon preko otg kabla konektujes tako sto otg ide u kontroler. Imam jedan OTG kabal koji sam u pocetku koristio i koji provereno radi, ali mora da se pazi da se ne pomera jer nema bas najbolji kontakt. Ako ti nesto znaci mogu da ti posaljem dok se ne snadjes. Mogu da ti posaljem i originalni kablic za sparka na zajam, ali za telefone sa USB-C.

Inace bezicna veza izmedju telefona i kontrolera funkcionise za svim iPhone-ima, i sa androidima koji nisu za EU trziste. Ako imas negde da pozajmis neki telefon donet iz amerike, nekog Kineza koji je narucen iz Kine (ne ove pripitomljene)... Zanimljivo je da dosta tableta, cak i kupljenih kod nas, podrzava te opsege kao DJI. Meni je radio sa nekim drljavim Go Clever, sa nekim Asusom i sa Teslom.

Offline milanovic986

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Re: DJI Spark i RC
« Reply #10 on: September 20, 2018, 09:25:46 PM »
Malocas sam probao downgrade aplikacije DJI GO 4 na stariju verziju (na netu sam nasao da je kao to problem), medjutim nista se ne desava. Probacu sada sa IPhone-om 5s. Na Samsungu nece da se poveze ni sudskim putem

Offline DMZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 177
Re: DJI Spark i RC
« Reply #11 on: September 20, 2018, 09:35:27 PM »
Ma po netu se pise svasta. Nije to problem aplikacije vec frekvencije. Sa bilo kojim podrzanim iphone-om se povezujes bez problema, a 5S je prvi podrzan. Ako android nisi uspeo da povezes kablom, a dobro si okrenuo kabal :), onda je verovatno problem u kablu. I meni sa nekim kablom nije htelo, ali ne secam se tacno sta se desavalo. Znam kako te svrbi da probas sto pre, tako da od mene imas otvorenu ponudu: jedan kabal na poklon i jedan na zajam.

Offline milanovic986

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Re: DJI Spark i RC
« Reply #12 on: September 20, 2018, 09:47:14 PM »
Uzeo sam zenin 5s i sv radi ko sat. I preko kabla i wireless. Sutra cu da uzmem jedan SE od druga da ga istestiram neki dan.

Offline DMZ

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 177
Re: DJI Spark i RC
« Reply #13 on: September 20, 2018, 10:15:51 PM »
Problem je malo sa pregledom na 5S zbog malog ekrana, pa obavezno ukljuci histogram kad snimas sa manuelnim podesavanjima videa.

Offline milanovic986

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Re: DJI Spark i RC
« Reply #14 on: September 20, 2018, 10:42:55 PM »
Da, 4" je bas malo. Ni SE nema veci displej. Oduvek sam izbegavao taj IPhone, kad ono medjutim...

Cudi me da je DJI sebi dozvolio takav propust