RC MODELI AVIONA - SUS > SCALE MODELI

J3 Piper Cub 1/4 Scale

<< < (2/4) > >>

bjanko:
Oba su fenomenalna samo napred modelari da malo ozivimo forum i gradnju i da podrzavamo jedni druge ()-()

Joja:
Svaka cas momci, model izgleda divno. Motor mislim da nije najbolja varijanta jer mislim da je salb a i tezak za tako velik model, narocito ako ga budete leteli jos i sa plovcima. Po mom iskustvu minimalni motor koji bi vam mogao raditi posao je MVVS 26 odnosno (Evolution 26GT) i to sa proprelerom 18x8. On je i laksi i snazniji, sa Zenoah 26 model ce vam se ponasati maltene kao jedrilica sa pogonom.
Samo napred, i cika Savin model mi se svidja (da nepisem poseban post).
Toliko od mene, preksutra idem na veliki put pa necu moci da se javljam duze vreme.
Pozdrav svima!
Joja

misha:
Posto imam Pipera te velicine, mada nije fabricki vec pravljen,

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,10871.0.html

mislim da je izbor motora sasvim adekvatan.
Taj model i leti kao jedrilica. Ja sam stavio motor 30 cc i prejak je.
Zenoah 26 imam na modelu od 9.5 kg i bez problema ga vuce.

Sto se tezista tice kod mene je na 10 cm on napadne.
I kod tezine ste OK jer je moj tezak 8.6 kg i ne smeta mu.
Slece kao pravi, a i u vazduhu je prelep jer je veliki i zbog boje se lepo vidi na nebu.

Uglavnom sve cestitke za izbor modela i puno uzivanja.

Milos 94:
Stanko da ne postoji - trebalo bi ga izmisliti!!!

Stanko BG:
Hvala svima što pratite dešavanja i uživate u svemu što Bole i ja radimo...

Slažem se sa Mišom. Ovaj motor je više nego dovoljan. Danas smo startovali motor po prvi put i zapanjili se koliko ima snage, iako je u pitanju samo 1.62HP. Ovaj Zenoah postoji i u varijanti sa elektronskim paljenjem, ali nama je draži magnetaš jer nema dodatnu bateriju koja se mora puniti... Opet, elektronac je lakši za 170gr od magnetaša, a baterija i elektronika koja mu se dodaje, imaju otprilike baš toliku masu (170gr). Evolution koji preporučuje Joja ljudi zaista stavljaju na ovaj Hangarov Piper, ali u tom slučaju avion leti na nož, može da radi sve moguće aerobacije, itd.

Za ovaj avion, takvo letenje Boleta i mene ne zanima. On zaista i treba da leti kao jedrilica.


Evo i linka na kome su opisana iskustva ljudi koji su ugradili Evolution 26GT motor na ovaj avion. Neki su mu dodavali flapsove, neki  su  mu skratili krila, sve u nagonu da naprave Super Cub-a, jer ovaj model ništa to nije u stvarnosti imao...

http://www.rcuniverse.com/forum/7369229-post188.html

Sve je to u redu, ja sasvim razumem... ali, ovaj konkretan model J3 iz 1943. godine imao je 65HP Kontinentalov motor. Dakle, i pravi avion leteo je kao baba, a to se nama dopada.

Evolution (MVVS) ima skoro duplo više snage, skoro je duplo lakši, ali to i dalje nije prava stvar za Boleta i mene.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version