RC MODELI AVIONA - SUS > SCALE MODELI

Пројекат М 1723

<< < (2/113) > >>

dejan_ts:
Lep izbor modela ali ako ga vec radis uradi ga barem na 2,4m ili 2,5m ,

Znajuci kako pravite modele i dajete sve od sebe tokom izrade mislim da bi veci raspon bio bolje uocljiv na nebu a takodje i na zemlji

presko:

@ dejan_ts

Та величина ми је много компликована.

Тражи много већа новчана улагања, пре свега набавку новог мотора.

Немам где да чувам у стану, поготово ако се определим за бензински мотор, а што би било готово сигурно.

Проблематичан би ми био и транспорт на ливаду.

И на крају радови су већ започети и повратка више нема,

dejan_ts:
Sve prema svojoj mogucnosti sta je tu je na vama je da ga napravite i nama prikazete
 (res) (res) (res)

Ja se nebih libio da ga pravim u vecoj meri ,meni je ovde sve na dohvat ruke ,garaza ispod prozora ,aerodrom na 2km .prostora na pretek .ali samo jedno fali .vreme za pravljenje i dobre volje da se stvori nesto dobro,veliko i na kraju lepo

presko:

Сада је на реду било да донесм одлуку о начину градње модела.

Ту није било много дилеме. Труп правог авиона је био од челичне решетке, при чему је предњи део био обложен алуминијумском оплатом, а задњи дрвеним уздужницима и платном. Крило је било класичне конструјције пресвучено дуралуминијумон. Репови су били решеткасте металне конструкције пресвучени платном.
Одлучио сам да сви алуминијумски панели који су били код правог авиона, код мог модела буду од композита, епокси смоле и стакленог платна. Ово практично значи да ће предњи део трупа модела бити од композита, а задњи део трупа од дрвених летвица и биће пресвучен Solartex-ом.
Крила и репови ће бити класичне градње, балза, авио шпер, смрекове летвице и где је потребно пресвлака од Solartex-а.
За почетак је требало да авион умањим шест пута и да га технолошки преправим на модел.
Почео сам од предњег дела трупа.









Истовремено сам измоделирао мотор, носач мотора и резервоар за гориво. Ово је било потребно да бих могао да разрадим конструкцију трупа.















raddde:
najzad nesto pametno, za videti...nek' je sa srecom...pohvale za izbor.... znam da si stara skola,novog kova  :)....i da volis klasicne tehnike...meni ovaj prednji deo dusu dao, za neku 3D stampu... da se nabaci na klasicnu konstrukciju od letvica...crtez sa detaljima imas sto je 80posto posla...tako se meni ucini...
cekamo nove postove...
poz
rade

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version